Kamen u bubregu

Da ne otvaram novu temu, mene interesuje jedna stvar.
Da li često mokrenje sa bolom/peckanjem na kraju (slično kao kod infekcije) može da znači da se izbacuje pesak. Posle mokrenja na papiru bude i malo krvi. Tu sam onako friknula, pa ako nije pesak... mislim, otićiću ja kod lekara i sve, ali u ponedeljak, pa dok sačekam rezultate, pa urinokultura....
A pošto, naravno ni ja nemam knjižicu, jel bi mogao neko da mi kaže gde treba da idem, ili čak da preporuči dobrog privatnika (na pp)
 
Isti problem imam i ja,s tim što se kod mene bol zadržava i posle mokrenja.
U sedimentu urina je bilo urata,5-6 leukocita i prisustvo belančevina 0,1. Iz toga je Dr zaključila da imam pesak u bubregu i dala mi Pipem i preporučila čaj od brusnice.Sve sam to odradila i kao se sve to smirilo tad,ali od tada se sve to ponavlja bar na 2-3 meseca.
I baš me više nervira.:evil:
Nikako ne mogu da dobijem upute za neke ozbiljnije pretrage, tipa ultrazvuka bešike,bubrega ili scintigrafije bubrega(rekla bih da su to neke analize kojima bi se nešto bliže moglo odrediti šta nije u redu,ili neke druge-ne znam,lekari bi to trebalo bolje da znaju). Tako sam osuđena na sve te ponovljene muke i neprijatnosti i bolove.Za privatne klinike,na žalost, nemam dovoljno para.
Ponekad počnem i da tripujem da bi to moglo da bude nešto ozbiljnije od peska ili kamena.Standardan odgovor je da sam još uvek mlada za neke ozbiljnije bolesti. :roll: Prošli put kad sam bila na ultrazvuku dojki doživela sam svojevrstan šok kada me je jedan nadobudni lekar,videši me, pitao šta će mi ultrazvuk dojki u mojim godinama (29) i rekao da samo gubim vreme i pravim gužvu :shock:
Malo skrenuh sa teme ,uopšte mi nije bila ideja da napadam lekare,ali se setih svog iskustva..
 
joj, Nataša, i ja malo-malo pa isti problemi, ali mislim da do sad nije bilo krvi
a imam i ja neki nalaz, saću ga nađem
Ovo mi je od pre manje od nedelju dana, tako mi je bilo loše da sam morala u urgentni =/
a pošto sam već bila pod nekom drugom terapijom samo su mi rekli da umirujem sebi bolove do sledeće prilike, kad ću uraditi potpunije analize.
leukociti u krvi u granicama normale
urin žut, zamućen
ph 5,0
proteini, glukoza, urobolinogen, bilirubin, hemoglobin (krv): neg.
ketonska tela (aceton): poz.

sediment urina:
leukociti: dosta
epitelne ćelije: 4-5 ploč. pa nešto što ne razumem
kristali: malo soli
bakterije: malo
malo soli
 
Jer si ti sigurna za ketonska tela da ti je nalaz pozitivan?
Koliko ja znam ona mogu da se jave prvenstveno kod dijabetičara? Mada, ima još par stvari koje mogu da rezultuju pojavom istih...

Tebi je, u poređenju sa mojim,nalaz sedimenta super!
Mene najviše plaše moji proteini koji su tamo prisutni,prokleti da su!

Jer si ti snimala,recimo,rad bubrega? Ja bih htela to da odradim najviše.
 
Evo posto sam danima pokusavala da pronadjem neki komentar o ESWL metodi, tj iskustvu sa istom, nekoliko reci: nakon svih osnovnih analiza i snimaka, ustanovljen je kamen u desnom bubregu precnika 12 mm, pri cemu je urinokultura sterilna i svi ostali nalazi ok, pristupili smo ESWL metodi razbijanja kamena. Sama procedura je ok protekla pri cemu sam u tri navrata primala anesteziju, direktno u venu, u vremenskom intervalu od 30min koliko je sve i trajalo. Nakon 3000 udara doslo je tek do "sirenja" kamena, ali ne i pucanja, tako da sve mora da se ponovi jos jednom, nadam se samo jos jednom. Neprijatan osecaj i strah od nepoznatog, tako bih nazvala celu proceduru. Posle toga uzasna glavobolja i mucnina. Neki neodredjeni osecaj bola na mestu udara, ne mogu da lociram tacno da li imam bol u ledjima ili bubregu, ali nije nista strasno. U iscekivanju sledeceg tretmana i jos jednog iskustva,
pozdrav...
 
ma brate....mislim stvarno ne kazem ja da su zanimljivi burezi i to kamenje,stene ili sta vec...ono nedo bog bilo kome...ali ovaj shegi se nesto.......ma uostalom sto se ja koji djavo ovde pravdam!
 
Ako, ako, razumemo mi: kome nije krenuo kamen iz bubrega ne zna šta je grozota. Ja obično dobijem suicidne ideje jer znam šta me čeka. Inače, kažu da ni porođaj nije ovako težak.
 
Rowatinex
Znaci iskustva su definitvno pozitivna
Urolog mi je rekao da seu literuturi postoji podatak da moze da se kamen stvori za 3 sata.........
gde je ondda resenje?

Takodje, cula od iskusknijih lekara da je bitan henijski sastav kamena, kod nas tse to ne radi ali u soveniji, recimo da. :confused:
 
dr:
Razbijanje kamenja u bubregu se svakodnevno radi u bolnickim uslovima i to vrlo uspesno, nisu invazivne metode u pitanju,ne boli i ako kamenje nije mnogo veliko potrebna je samo jedna intervencija.
No dobro, cula sam skoro neku pricu pa me bas zanima ima li ko hoce to da proba pa da mi javi.
Zakolje se kokos pa se uzme opna od njenog zeluca, osusi i sitno isecka da bude malte ne prah, popije se sa pivom i cekaju se rezultati...ovo su babski recepti da ih tako nazovem ali ja bas nemam priliku gde da ih isprobam .

Imala sam kamenje u oba bubrega: levi je bio potpuno 'zakrcen' a u desnom sam imala 2,3 kamencica. Vozili me dva puta hitno u urgentni, da mi daju injekciju protiv bolova i zaustave povracanje. Ko nije imao kamenje ne moze razumeti intenzitet bolova.Imala sam th da pijem 3 puta dnevno brufen dok se kao upala ne smiri. Hteli da me zadrze i operisu, htela i ja. Medjutim moji roditelji odbili i ja dosla kuci i pocela sa kozicama. Uzimala sam ih 3 nedelje- sve k'o rukom odneseno. Ostao samo pesak koji je otisao nesto kasnije. To je bilo na jesen 2002 (imala sam 22god), doktori bukvalno nisu mogli da veruju da je sve nestalo. Od tad redovno idem na kontrolne UZ i ponekad se javi neki manji kamencic. Radi se o kokosijim zeludacnim opnicama, koje se malo operu vodom i osuse ili na sobnoj temp. ili u rerni. Zatim se one samelju i postanu kao prah, stave u teglicu i drze obavezno u frizideru. Uzimaju se "nashto" sto bi babe rekle, tj. na prazan zeludac ujutru po 1 kafena kasicica uz malo vode ili meda. Pola sata posle se ne sme jesti nista. To je cela filozofija plus naravno ogromne kolicine vode-prolom najbolje. Ja sam pila oko 4 litre. Tu flasiranu vodu menjati na svakih mesec dana, da ne uzis jednu istu.
Meni je pomoglo, nadam se da ce jos nekome! Pozz
 
Prije 3 mjeseca mi se pokrenuo pijesak u desnom bubregu,imao sam prve jake bolove ikad u desnom bubregu.Nakon toga je bila standardna terapija,dakle,Rowatinex i Ciprol protiv upale i caj od brusnice...dok sam se pridrzavao terapije i popio rowatinex bilo je sve super,onda sam naglo stao i slabo sam unosio tecnost,manje se kretao,bio neaktivan,tako da mi se prije 2 dana javila uzasna bol opet u desnom bubregu,drzala me 2 sata tako da sam hitno morao na urgentnu,gdje sam primio infiuziju i lasiks,i jutros sam isao da vadim urinokulturu i uradio sam UZ bubrega,oba, gdje su mi u desnom nasli kamen 7mm,a u ljevom ima nesta manje pijeska.u nalaze specijaliste pise sljedece:Obostrano ehocentralni komplex pojacanih odjeka-microcalicolithiasis.U desnom bubregu u casici za donji polozaj kalikolit velik oko 7 mm.Zanima me kako se mogao ovako brzo stvoriti taj kamen,i jeli opasna ova vrsta kamena u mom bubregu?I da li se to moze izbaciti ovom terapijom rowatinex-ciprol-brusnica caj(opcenito puno tecnosti i kretanje,aktivnost)...ili se to ipak treba uraditi neki tretmanom bas za razbijanje kamena? Cuo sam da se radi kao neka sonda koju guraju kroz mokracni kanal do bubrega pa ciste pijesak i otapaju kamen?
 

Back
Top