Vredjanje & Moovanje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Pera_Zdera

Domaćin
Poruka
3.555
A) Ovo je jedan fenomen koji meni nikad nije bio jasan, a ipak je toliko cest da je cak i nasa redovna svakodnevnica...pogotovo na forumu.

Ja sam uvek kontao da kad nekog muvas treba da budes prijatelj sa njim da lepo komunicirate, da tezite da se zblizite, a ne da se vredjate. Pa mi otud nije jasno:

1. Zasto neki ljudi vredjaju onoga koga muvaju? Sta time zele da postignu? Da li je to samo zato sto su nemusti da drugacije (normalno) muvaju ili je to samo njihova nevestina u muvanju? Ili ima tu neke skrivene logike koju ja ne vidim?

-------------------------------------------------------------------------------------

B) Kad su vec krenula vredjanja, logicna reakcija je bar po meni da se na vredjanja uzvrati. I pretpostavimo da su se sad njih dvoje dobrano napljuvali (npr. Tebi fali daska u glavi...a tebi ne fali ti jesi daska...). Daklem stvorio se plast mrznje, povredjane sujete, ponosa pa i osvete. Ako recimo hipoteticki, zanemarimo taj plast - oboje su svesni da su bez njega oboje normalni i da su u principu ok i da bi se cak i svidjali jedno drugom.

2. Da li je posle takvih uvreda uopste moguce ostvariti neki ok i normalan kontakt i odnos? Da li ce te uvrede kasnije isplivati ponovo u prvi plan? Da li ako se vec pokazalo toliko nepostovanje, da li moguce da se ti ljudi iskreno cene ponovo?
 
ima i slucajeva koji zaboravljaju
agresivnost bespotrebna je neverovanje u sebe i da cemo biti prihvaceni i primeceni kakvi jesmo,odatle idu odgovori
ja ne mogu npr da zaboravim kakva si svinja ispao prema meni pa makar mi sad pevao ispod prozora i donosio sendvic na pauzu za rucak,svaka moja ljubaznost posle takvih ispada je lazna
 
hanibal77:
ima i slucajeva koji zaboravljaju
agresivnost bespotrebna je neverovanje u sebe i da cemo biti prihvaceni i primeceni kakvi jesmo,odatle idu odgovori
ja ne mogu npr da zaboravim kakva si svinja ispao prema meni pa makar mi sad pevao ispod prozora i donosio sendvic na pauzu za rucak,svaka moja ljubaznost posle takvih ispada je lazna


Sta si ti neka kraljica?
 
To ti je fora!Recimo na forumu,svi se slihtaju nazovimo cool likovima:roll: .Mozda uz njih i oni dobiju malo na popularnosti:-P Jaki napadaju slabe,i tako u krug................Glupa fora al sta ces.
Cast izuzecima8-) !
 
Maxy:
To ti je fora!Recimo na forumu,svi se slihtaju nazovimo cool likovima:roll: .Mozda uz njih i oni dobiju malo na popularnosti:-P Jaki napadaju slabe,i tako u krug................Glupa fora al sta ces.
Cast izuzecima8-) !

Ok otprilike.. ali zaboravljash da se dosta ljudi 'poznaje' pa malo slobodnije komunicira, shto nije shlishtanje.
 
Maxy:
To ti je fora!Recimo na forumu,svi se slihtaju nazovimo cool likovima:roll: .Mozda uz njih i oni dobiju malo na popularnosti:-P Jaki napadaju slabe,i tako u krug................Glupa fora al sta ces.
Cast izuzecima8-) !
pa ko to odredjuje ko su cool likovi?
ti?onda znaci da se sam osecas inferiorno u odnosu na njega i da je problem u tebi.npr ja sam tebe primetila samo po postovima gde pljujes gazdaricu i sve sa kojima je ona ok.
je l ti to nacin da osvojis popularnost?:roll:
 
hanibal77:
ima i slucajeva koji zaboravljaju
agresivnost bespotrebna je neverovanje u sebe i da cemo biti prihvaceni i primeceni kakvi jesmo,odatle idu odgovori
ja ne mogu npr da zaboravim kakva si svinja ispao prema meni pa makar mi sad pevao ispod prozora i donosio sendvic na pauzu za rucak,svaka moja ljubaznost posle takvih ispada je lazna
Ja mislim da sam samo odgovorio na tvoj post. Ali mislim da tebi i nije tesko dati neki takav kompliment. Vrlo si inspirativna. :lol:
Ja bas nisam hteo da ovo bude nesto licno. Sanjaj o sendvicu i muzici dok god ti sama (kao sto vidis)saljes negativne vibracije....no u svakom slucaju pesme upucene tebi bi bile totalno nebitne.

Nda u vezi teme - Eto ima ljudi koji hoce da te vredjaju, a misle da ces za uzvrat da ih muvas....to meni nije jasno...koja je to logika... :roll:
 
Pera_Zdera:
Ja mislim da sam samo odgovorio na tvoj post. Ali mislim da tebi i nije tesko dati neki takav kompliment. Vrlo si inspirativna. :lol:
Ja bas nisam hteo da ovo bude nesto licno. Sanjaj o sendvicu i muzici dok god ti sama (kao sto vidis)saljes negativne vibracije....no u svakom slucaju pesme upucene tebi bi bile totalno nebitne.

Nda u vezi teme - Eto ima ljudi koji hoce da te vredjaju, a misle da ces za uzvrat da ih muvas....to meni nije jasno...koja je to logika... :roll:
ne pali se,ili nisi dovoljno inteligentan da vidis da sam ti navela konkretan slucaj da ako je neko neljubazan prema meni moze posle da radi sta hoce al to nece promeniti moj prethodni stav
 
Maxy:
To ti je fora!Recimo na forumu,svi se slihtaju nazovimo cool likovima:roll: .Mozda uz njih i oni dobiju malo na popularnosti:-P Jaki napadaju slabe,i tako u krug................Glupa fora al sta ces.
Cast izuzecima8-) !
Znaci ti mislis da to sve proizilazi iz nekih licnih kompleksa inferiornosti? Pa kao misle da ce ispasti pametniji ako nekog uvrede...ali zasto onda muvaju te iste likove?

Ili smo malo skrenuli sa teme....gde je tu "muvanje & vredjanje".
 
hanibal77:
pa ko to odredjuje ko su cool likovi?
ti?onda znaci da se sam osecas inferiorno u odnosu na njega i da je problem u tebi.npr ja sam tebe primetila samo po postovima gde pljujes gazdaricu i sve sa kojima je ona ok.
je l ti to nacin da osvojis popularnost?:roll:

Mozda si pogledala ove zadnje postove,ne pljujem nikoga.
Ma nisam ja takav,samo malo glasnije raspravljam.A nije u redu da ti sudis,ipak ste ti i gazdarica pajtosi.
Da li tebe pljujem?Da li sam ulazio u raspravu sa tobom:?: Razmisli malo o cemu pricas!
Ja shvatam da si ti in riba,i da si u trendu ali.....nesto ti ipak nedostaje;-)
 
Pera_Zdera:
Znaci ti mislis da to sve proizilazi iz nekih licnih kompleksa inferiornosti? Pa kao misle da ce ispasti pametniji ako nekog uvrede...ali zasto onda muvaju te iste likove?

Ili smo malo skrenuli sa teme....gde je tu "muvanje & vredjanje".

Ne misle svi neiskvareno;-) Misli ako te spusti ispod sebe da ce ti pokazati tvoje mesto,i gde treba da budes po njemu.I da ces mu se kao slabiji vecito klanjati...........Tako je kada nema merila za prave vrednosti!
 
hanibal77:
ne pali se,ili nisi dovoljno inteligentan da vidis da sam ti navela konkretan slucaj da ako je neko neljubazan prema meni moze posle da radi sta hoce al to nece promeniti moj prethodni stav
"Al sam se napalila bas sam se napalila."
Da kontam odgovor da ti mislis da posle nema 100% korektnog odnosa.

Samo hint - koliko ljubavi pruzas, toliko ces i dobiti. Daklem budi prvo ti ljubazna, pa ce i drugi biti prema tebi...i obrnuto.
 
Maxy:
Mozda si pogledala ove zadnje postove,ne pljujem nikoga.
Ma nisam ja takav,samo malo glasnije raspravljam.A nije u redu da ti sudis,ipak ste ti i gazdarica pajtosi.
Da li tebe pljujem?Da li sam ulazio u raspravu sa tobom:?: Razmisli malo o cemu pricas!
Ja shvatam da si ti in riba,i da si u trendu ali.....nesto ti ipak nedostaje;-)
da da pljuvao si me kako se slihtam gazdarici;)
a da si malo bolje pogledao video bi da nisam ni na jednoj top listi forumasa.
a to sto meni nedostaje ne verujem da je tema ,glupo je skretati je na neke moje mane cisto da bi ispao cool lik:)
 
Maxy:
Ne misle svi neiskvareno;-) Misli ako te spusti ispod sebe da ce ti pokazati tvoje mesto,i gde treba da budes po njemu.I da ces mu se kao slabiji vecito klanjati...........Tako je kada nema merila za prave vrednosti!
Znaci ti kazes da je to sve neka borba za biovlast...za dominaciju...

E sad pogledajmo u buducnost toga...
A) Ako neko ne prihvati da bude inferioran (najcesci slucaj) onda ce se njih dvoje samo svadjati i vredjati, nema onda tu mnogo mesta za neku ljubav. Pa samim tim to ne vodi nicem pozitivnom.

B) Ako neko prihvati da bude inferioran, onda opet ostaje vrlo diskutabilno koliko dugo ce neko moci da trpi inferiornost, a i drugo pitanje ako se neko oseti dosta superiorniji...pa zar taj ne treba da nadje nekog sebi ravnog a ne ovog inferiornog. Daklem i to je vise odnos rob-gospodar nego neka prava stvar. Po meni ne valja ni ovo.

Opet logicki gledano ne vidim dokazanu ispravnost vredjanja i muvanja. Tj po meni je to greska. Da i sam mozda nesto pogresno analizirao? I dalje ne vidim logiku...mada se slazem da ima i ovoga....ima logike, mada neispravne...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top