Kome smetaju današnji nacionalisti!!??

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
37.778
Za odgovor na to pitanje prvo treba skontati ko su i šta današnji nacionalisti jer neke stare definicije zvuče barem smešno/debilski-glupo. Da li oni koji:
1- hoće veće granice od trenutno usvojenih
2- hoće daljnje demokratske promene
3- protive se EU/NATO integracijama
4- nešto četvrto

Intuicija mi govori da je neprijateljima nacionalista najvažniji lični interes, ali da bi to izgledalo naučno i uzvišeno, i dalje se mulja sa ideologijama, skriva se iza floskula o ljudskim pravima itd.

PS: Zar to nije tragično, oni koji su se proslavili gaženjem ljudskih prava, danas traže svoja prava. Btw: Za neupućene, u Kumrovcu se demokracija spominjala samo kao kapitalistička urota za rušenje bratsva i jedinstva te pravnog poretka juge-pljuge....
 
A i Ti brate, sa tvojim fosilskim ;) AmBrozovim pricama u nedogled se ponavljas. Ne znam, s obzirom da zivis u Zagrebu sto ne dodjes malo u goste, pa da se malo bolje upoznas sa situacijom. Ovako stice utisak da pricas, kao na slici :) , iz aviona i neke distance.... Isto tako mi i izgleda da neretko mesas po volji ustrojstva kakva su totalitarno, liberalno i demokratsko. Od kad se to demokratija ostvaruje totalitarnim metodama ??? Koliko sam shvatio, to je Tvoj recept. Pojasni.

Izvini, ovo nema veze u pojedinosti sa ovom Tvojom temom :( , ali uopste...
 
Jos nesto.... posto sam ustanovio da obozavas Amerikance koji ostvaruju "pravdu" po svetu na sebi svojstven nacin i nedvosmisleno govoris o podrsci njima (kako je pravi nacin gde njihova cizma uvodi demokratiju), moram ti reci da mi je zao sto se oni nisu malo duze zadrzali u RH Slavoniji i Baranji, pa bi ti onda bilo blize ono o cemu pricas.
 
prvo, ovde imash bar 50 pogleda na to shta je nacionalizam. e sad treba da objasnish po kojoj su ti nacionalisti o kojima ti pishesh.

ja nisam, ali sebe smatram patriotom. a to smatraju i oni koji imaju 100% suprotne stavove od mojih. a ko je od nas u pravu?

tema je glupa... zuchi kao jeftin tomin nastup u skupshtini, ne :) kao jeftin natashin nastup u skupshtini...
 
Meni smetaju nacionalisti. I to oni koji su za vasine opcije 1, 2 i 3 i njima slicne. Ne zelim da zbog njih svi Srbi ukljucujuci i mene da budemo na losem glasu, da izgledamo kao varvari od kojih su gori samo ovi u okruzenju. Moze sve to fino i pametno i moglo je i pre, ali kada glasna manjina prica u ime svih onda ne moze.
 
Zarathustra:
A i Ti brate, sa tvojim fosilskim ;) AmBrozovim pricama u nedogled se ponavljas. Ne znam, s obzirom da zivis u Zagrebu sto ne dodjes malo u goste, pa da se malo bolje upoznas sa situacijom. Ovako stice utisak da pricas, kao na slici :) , iz aviona i neke distance.... Isto tako mi i izgleda da neretko mesas po volji ustrojstva kakva su totalitarno, liberalno i demokratsko. Od kad se to demokratija ostvaruje totalitarnim metodama ??? Koliko sam shvatio, to je Tvoj recept. Pojasni.

Izvini, ovo nema veze u pojedinosti sa ovom Tvojom temom :( , ali uopste...

Često se demokratija ne može izboriti demokratskim metodama i mora se posegnuti radikalnijim metodama.....Npr, zašto je bila ona Francuska Revolucija!!?? Zašto nisu poslali samo taksiranu molbu sa svojim zahtevima nadležnim organima....Ti si idealista ili naivac.
 
crow:
prvo, ovde imash bar 50 pogleda na to shta je nacionalizam. e sad treba da objasnish po kojoj su ti nacionalisti o kojima ti pishesh.

ja nisam, ali sebe smatram patriotom. a to smatraju i oni koji imaju 100% suprotne stavove od mojih. a ko je od nas u pravu?

tema je glupa... zuchi kao jeftin tomin nastup u skupshtini, ne :) kao jeftin natashin nastup u skupshtini...

recimo:
nacionalista- hoće silom proširiti granice na deo Bosne
patriota- hoće diplomacijom i politikom oboriti AVNOJ granice i spasiti deo Bosanskih Srba 'suživota' sa mudžahedinima.....
 
Nacionalizam je prevazidjen i predstavlja smetnju progresu!On je vezan za 19.vek i proces zaokruzivanja nacionalnih drzava,a takodje je i ideologija burzoazije!Nema istinskog oslobodjenja coveka pod kapom nacionalizma.Zatvara vidike i otupljuje misao,pogledajte aktuelne srpske nacionaliste na politickoj sceni i sve je jasno!
 
zox:
Nacionalizam je prevazidjen i predstavlja smetnju progresu!On je vezan za 19.vek i proces zaokruzivanja nacionalnih drzava,a takodje je i ideologija burzoazije!Nema istinskog oslobodjenja coveka pod kapom nacionalizma.Zatvara vidike i otupljuje misao,pogledajte aktuelne srpske nacionaliste na politickoj sceni i sve je jasno!

Zgodan teorem! Međutim, da li bi današnji 'nacionalisti' trebali biti/bili takvi kakvi jesu da nemamo repove iz prošlosti koji prosto nameću takvo rezonovanje i ponašanje!!??Da se mene pita, bili bi još 'gori' (po tvojim standardima)
 

Back
Top