LINUX + WINDOWS = MOGUCE ILI ZASTO NE?

Naravno da je moguce. potrebno je samo da partition magic-om napravis jos jednu particiju (velicine oko 5GB). U partition magicu je mozes formatirati u ext2 ili ext3 file system-u ali nije neophodno jer to mozes i posle. Potrebno je prvo instalirati windows pa linux (nikako drugacije) jer linux u sebi sadrzi lilo boot (NT loader kod win-a) koji pruza odabir izmedju OS-a. Velicinu swap (virtuelne memorije) particije napravi da bude za oko 2 puta veca od velicine tvoje ram memorije. Ako imas 512 MB to nije ni potrebno. Predlazem ti da je napravis iz vise delova od po 128 MB jer (kako sam ja cuo) linux ne prepoznaje swap particije preko 128MB. Ovo ostalo dodeli za ex2 ili ext3 i pici dalje.
Nisi napisao koji linux hoces da instaliras, medjutim ovo je sustina. A da, nece nista da koci 100% jer se nalaze na dve fizicki razlicite particije tako da nema razloga za to.
Pozdrav!!!
 
Evo ja nakon vise casovnog truda i zajebavanja oko podesavanj ADSL*a na linuxu namestio sam i to cud-o !
SAd surfujem preko linuxa LOL.


Kao sto loop kaze probaj sa Live linux Cd-om KNOPPIX_V3.8.1 . Ja to cudo da sam pokreno sve je iz Prve radilo dok sam se sa i Slackware mucio sa instalcaijom raznih drajvera itd .. Probaj znaci KNOPPIX_V3.8.1 skines ISO sa neta narezes na CD i taj cd pokrenes kako bootabilan i to je to ( imas linux) .
 
vlada84:
Predlazem ti da je napravis iz vise delova od po 128 MB jer (kako sam ja cuo) linux ne prepoznaje swap particije preko 128MB.
Pozdrav!!!

sto se tice swap particije ko kaze da linux ne prepoznaje vecu od 128 MB ???? Pa moja swap particije je 2.5 GB !!!

@ Marconey

Koju ces verziju instalirati to je na tebi da odlucis sve u svemu evo ti jedan link gde imas upustvo za instalaciju par verzija linuxa

http://www.1o1.com/content/category/2/18/28/

Tamo ces naci kako se instalira sledece : ( SVE NA SRPSKOM) sto je za neke veoma vazno!!


Instalacija Fedora Core 4
Instalacija PC-BSD_a
Windows XP – LINSPIRE FIVE-O (bivši Lindows)
Instalacija SuSE Linuxa Professional 9.3
Instalacija Debian-a 3.0 AUTOR DR.CMOS
Instalacija Fedore Core 3
Instalacija SuSE Linuxa Professional 9.2
Pregled instalacione procedure OpenBSD-a
Instalacija FreeBSD-a 5.1,5.2,5.2.1
Instalacija Suse 9.0

Na tebi je da odlucis oces nesto da instalirs od ovoga !!

Ja korsitim SLACKWARE 10.1
 

Back
Top