Sramota: dan zatvora 200 dinara ...

Aurora Aurea

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
111
Da li dan zatvora vredi 200 dinara?!

U jadnoj zemlji Srbiji dan zatvora vredi nekih 200 dinara. Tako ako državi nemate ili nećete da platite pravosnažnu kaznu od npr. 10.000 dinara dobijate 50 dana zatvora.


Koja je to destruktivna, za ljudsko dostojanstvo unižavajuća, maltene genocidna politika koju vodi srbijanska vlast. Koliko država malo poštuje vrednost čoveka, čovekov život i čovekovo vreme. I da 2.000 dinara vredi jedan dan zatvora, i to je ponižavajuća odredba a kamoli 200 din. Koštunicini mekušci, kao i oni raniji Đinđićevi i Miloševićevi kabinetsko-skupštinski pajaci pokazali su na ovom primeru koliko preziru vlastiti narod, koliko su nemarni prema čovekovom dostojanstvu.

U jadnoj Srbiji možeš kao direktor i uglednik opljačkati na milione dinara, pa ćeš se izvući ili odležati samo neki mesec. Ali ako državu kao mali čovek 'oštetiš' sa par hiljada dinara, to ćeš morati da odplatiš debelim robijanjem. Ne pokazuje li to da je na delu očigledan đavolski i antihumanistički sistem i presija na čovekovo dostojanstvo. Da li takvu zločinačku i antihumanističku sudsku, zakonodavnu i izvršnu govnarsku vlast treba podržavati. Ti skupštinski otuđeni govnari i paraziti sa izduvenim stomacima i podbratcima, koji su lešinarski zaseli i u brojne upravne i nadzorne odbore, najbolje su osim toga svoje lice pokazali namećući narodu i globu tv-preplate.

 
Hmmmm, a sta je lose u tome? Ja bih generalno jedan dan zatvora smanjio na 100 din... Ima ljudi koji rade za manje pare... Jer ako je dan 200 din, znaci da je mesec 6000din, i to za totalni nerad... A kolika je socijalna pomoc za one koji ne rade? ... Ispade da im se vise isplati da budu u zatvoru - obezbedjen smestaj, hrana, i jos 200 din. pride...
 
Inco nisi to dobro razumeo. Ne dobijaju oni 200 dinara. Nego ako treba da platis kaznu, a neces ili nemas para, onda ti iznos kazne podele sa 200 i posalju te na toliko dana u zatvor.
Dakle, drzava ne izvuce od kaznjenog taj iznos vec ga jos uveca za cenu hrane, vode, smestaja na teret gradjana. Mada su nasi zatvori toliko pretrpani da takve i ne primaju. Znam lika koji je dobio 4 dana zbog neke saobracajne kazne i otisao u zatvor. Na kapiji nisu hteli da ga prime, jer ne znaju gde da smeste ubice i siledzije a samo im jos takvi trebaju. Na kraju su ga cuvari ubedili da se vrati kuci i plati tu kaznu, sto je i ucinio. A verujem da to ucini i vecina ostalih koji su u toj situaciji.
 
Tzar:
Inco nisi to dobro razumeo. Ne dobijaju oni 200 dinara. Nego ako treba da platis kaznu, a neces ili nemas para, onda ti iznos kazne podele sa 200 i posalju te na toliko dana u zatvor.
Dakle, drzava ne izvuce od kaznjenog taj iznos vec ga jos uveca za cenu hrane, vode, smestaja na teret gradjana. Mada su nasi zatvori toliko pretrpani da takve i ne primaju. Znam lika koji je dobio 4 dana zbog neke saobracajne kazne i otisao u zatvor. Na kapiji nisu hteli da ga prime, jer ne znaju gde da smeste ubice i siledzije a samo im jos takvi trebaju. Na kraju su ga cuvari ubedili da se vrati kuci i plati tu kaznu, sto je i ucinio. A verujem da to ucini i vecina ostalih koji su u toj situaciji.


Cekaj malo...pa postoje, valjda, razlicite vrste zatvora...ne idu na isto mesto ubice i oni koji treba da odleze nedelju dana...
 
Ma razumeo sam dobro, naravno da niko ne dobija pare zato sto je sedeo u zatvoru (sem ako je lazno osudjen, ali tad su u pitanju neke druge tarife za obestecenje), ali ako ja recimo ukradem milion dinara i sakrijem ih, a sud nalozi da iste vratim, a ja kao iste nemam - ako bi dan u zatvoru bio 2000 din. ja bih iz istog izasao za 500 dana - a mnogi ljudi ovde toliko ne mogu da zarade ni za 5 godina. Dakle, zato sam da dan u zatvoru otplacuje 100 din.
Glede resenja punih zatvora, ko je rekao da svako kome bude nalozeno da plati odredjenu sumu mora da lezi u zatvoru ako istu ne da? Ne, prvo se ide na oduzimanje imovine... Pa tek kad ostane gologuz onda ga saljes u zatvor.
I ne vidim ja preteranu distinkciju izmedju ubica i siledzija i potencijalnih ubica i siledzija (citaj oni koji su vozili u pijanom stanju) - zatvor je mesto za sve one koji se oglusuju o zakon neke zemlje.
 
Incognito:
Ma razumeo sam dobro, naravno da niko ne dobija pare zato sto je sedeo u zatvoru (sem ako je lazno osudjen, ali tad su u pitanju neke druge tarife za obestecenje), ali ako ja recimo ukradem milion dinara i sakrijem ih, a sud nalozi da iste vratim, a ja kao iste nemam - ako bi dan u zatvoru bio 2000 din. ja bih iz istog izasao za 500 dana - a mnogi ljudi ovde toliko ne mogu da zarade ni za 5 godina. Dakle, zato sam da dan u zatvoru otplacuje 100 din.
Glede resenja punih zatvora, ko je rekao da svako kome bude nalozeno da plati odredjenu sumu mora da lezi u zatvoru ako istu ne da? Ne, prvo se ide na oduzimanje imovine... Pa tek kad ostane gologuz onda ga saljes u zatvor.
I ne vidim ja preteranu distinkciju izmedju ubica i siledzija i potencijalnih ubica i siledzija (citaj oni koji su vozili u pijanom stanju) - zatvor je mesto za sve one koji se oglusuju o zakon neke zemlje.

prvo se ide na oduzimanje imovine......
Nije baš demokratski prema ostalim članovima porodice koje se na taj način kažnjava ako NISU KRIVI.......
pravno postoji razlika za ubistvo sa predumišljajem i iz nehata, pogotovo treba postojati razlika i prema onima koji voze u pijanom stanju ( ako su popili, nije sigurno da će i nekoga za volanom usmrtiti...)

PS: Ti si pravo učio u Kumrovečkoj školi????tile je obožavao intelektualce/ 'političke' pametnjakoviće trpati sa najgorim kriminalcima, valjda da se nauče malo balkanskih običaja i načina razmišljanja....
 
miskec1:
E,pa u pravu je incogniti.100 din treba da bude dan zatvora.po vasem misljenju dan bi trebao da bude 50 000 din tako da onaj sto je ukrao milion dinara iz drzavne kase odlezi 20 dana i sledeci mesec troskari polako mukom steceni novac!!
Nepricajte gluposti!

Brkaš pojmove: Za mene nije isto da li je neki pojedinac ukrao/opljačkao nešto, ili ako je neko zloupotrebio svoj položaj i tako prisvojio nešto......hoću reći, kazna ne sme biti linearna/proporcionalna....
 

Back
Top