NERV VAGUS

Maca_62

Obećava
Poruka
76
Mozete li mi raci kako dolazi do obolevanja nerva vagusa i kako se moze utvrditi da li je u pitanju bolest tog nerva?
Da li je moguce da oboleli nerv izaziva temperaturu,otok lica,bol,da li je to sve vezano sa ishranom?Ili...?????
 
Temperatura, otok lica i bol? (Cega bol?) Nista od ovoga koliko ja znam nema veze sa vagusom (a kakve veze tek pa ishrana ima sa tim?)

O cemu se zapravo radi - Vi recite nama, pa cemo i mi Vam anesto onda moci da kazemo.
 
Imam rodjaku koja ima zdravstvenih problema a nikako da ustanovi o cemu se radi.
Uglavnom otice u predelu glave i ima temperaturu,boli je glava,sve joj gori u predelu usiju!
Mislili smo da je neki virus ali to traje vec tri godine,normalno ne istim intenzitetom,bude i zatisja,znam da cudno zvuci,radila je opste analize krvi,UZ,ginekoloski pregled,hormone za stitnu zlezdu....a sada mislimo da treba da uradi neki pregled koji je vezan za nerve i pljuvacne zlezde.Znam reci ce te sto ne ode na kliniku na detaljno ispitivanje ali u tom i jeste problem,ona to nece pa se ja zato i obracam vama.Da li neko moze da nasluti o cemu se radi!
Ispostavilo se da joj je mnogo bolje kada ne jede zitarice!Ali je to jako tesko kada su zitarice svuda oko nas!
Volela bi kada bi neko mogao da mi da bar neku smernicu u kom pravcu da krenu ispitivanja?
 
pa, na zalost, tesko da cemo vam biti od neke pomoci, kako mi deluje.

ako se ogranicim samo na otok lica, sa povisenom temperaturom, onda bih vam rekla da trazite misljenje maksilo-facijalnog hirurga; uzrok ovoga moze biti 1001 oboljenje ili stanje, a on ce diferencijalno dijagnostikovati da li su pljuvacne zlezde, zubi, neiznikli umnjaci, sinusi, ili ko zna sta drugo.

za tegobe sa varenjem, eventualno nepodnosenjem nekih vrsta hrane, bolje ce vam reci ostale doktorice; osim ovoga, obzirom na pominjanje vagusa i vrlo brojne nedovoljno diferentovane simptome, mozda da pomisljate i na psihosomatska oboljenja.

svako dobro.
 
Nista opisano ne lici na poremecaje vagusa miti drugih kranijalnih nerava, koji nemaju veze sa otokom lica i zarenjem u predelu usiju,a tek nikakve sa zitaricama i po pravilu ne daju povisenu temperaturu (koliko povisenu temperaturu?).. Mozda se radi o alergiji. Ovo su sve besmislene spekulacije, NEOPHODNO je da ode lekaru na temeljan pregled (pocevsi od krvne slike i biohemije). Ako joj se stanje popravlja ako ne jede zitarice - pa najlakse: neka ne jede zitarice! Zasto bi to bilo tesko, zitarice NISU i ne moraju biti deo svih grupa hrane i svakodnevnih obroka. Neka izbaci hleb i proizvode od brasna. Ko sto rekoh, iz opisanog skoro da mogu da tvrdim da se ne radi o kranijalnim nervima, a o vagusu pogotovo.
 
Hvala Vam svima.
U samom startu se krenulo sa predpostavkom da je u piatanju alergija,ambrozija,zitarice i tako to,svasta nesto!Sto se tica zitarica i sama je rekla da,ako ih ne jede njoj bude bolje!
Jedino sto se da primetiti je da joj se ta cela situacija pogorsa nakon putovanja (dolaska sa letovanja...)

Kako to da neko sa 35 godina postane alergican na zitarice????Ne razumem!

Sada nije kontrosila krv ali prosle godine kada je imala isti problem sve je bilo u granicama normale!

... svakako hvala vam....

Pregled pljuvacnih zlezda joj je preporucio lekar ali je bila dilema da je mozda i nervi imaju nekog uticaja,narocito taj nerv-vagus!

Volela bi da to ne bude nista ozbiljno ali ....dugo traje!
 

Back
Top