Srbi tvrde za druge da nisu za suzivot a sami ne zele suzivot sa drugima

vispak

Primećen član
Banovan
Poruka
973
Srbi u Kosovom Polju 'neće multietničku školu'

Tanja Vujisić, BBC
Kosovska Mitrovica

Soren Jesen Petersen na Kosovu
Skoro dve stotine učenika srpske nacionalnosti u Kosovom Polju, nadomak Prištine, ne ide u školu zbog odluke Sorena Jesena-Petersena da istu zgradu koriste i deca albanske nacionalnosti.
U tom školskom centru smeštene su dve osnovne i srednja medicinska škola na srpskom, kao i osnovna škola na albanskom jeziku.

Jesen-Petersen je u sredu posetio Kosovo Polje i razgovarao sa direktorima škola i opštinskim zvaničnicima.

Direktor osnovne škole "Aca Marović", Milko Čukarić, kaže za BBC da se radi o oko dve stotine učenika, ako se u obzir uzme i osnovna škola "Vuk Karadžić".

Potpredsednik opštine Kosovo Polje, Milan Đekić, za BBC naglašava da roditelji dece srpske nacionalnosti nikako ne žele multietničku školu, i dodaje:

"Jesen-Petersen nam je objasnio da to i neće biti multietnička škola, već škola pod jednim krovom koja će koristiti obema zajednicama.

Pre podne, dok se odvija nastava na srpskom jeziku, škola će se zvati 'Sveti Sava', a po podne, kad su u njoj albanska deca, biće preimenovana u 'Idriz Sulejmani'."

Samo dvoje učenika

S obzirom da su neki mediji preneli da učenici Srednje medicinske škole pohađaju nastavu na srpskom jeziku, Milka Čukarića smo pitali da li je to istina:

"To je apsolutno netačno - ja sam danas video samo dva učenika. Nastava u medicinskoj školi praktično ne postoji."

Direktor kaže i da im iz Ministarstva prosvete Srbije nije stigla nikakva sugestija za rešavanje nastalog problema:

"Nemamo nikakva uputstva iz Ministarstva, ne znamo koji nam je sledeći korak. Ja sam tu, radnici su tu, obavezni su da dolaze svaki dan, pa ćemo videti."

'Mesto za sve' u problemima

Inače, tokom svoje posete Kosovom Polju Soren-Jesen Petersen rekao je i da želi da vidi veći broj srpskih povratnika u to mesto, a potpredsednik opštine Milan Đekić kaže da je više problema koji sprečavaju povratak, ali i opstanak Srba:

"Veliki su problemi - socijalni, ekonomski, psihološki, kriminogeni... Malo je onih koji su se od marta prošle godine vratili u svoje domove, a veliki broj kuća je ili prodat, ili je tek sada stavljen na prodaju."

U svom obraćanju odbornicima Skupštine opštine Kosovo Polje, šef UNMIK-a izrazio je i zadovoljstvo pokretanjem inicijativa koje od tog gradića prave "mesto za sve".
 
Ni ja ne bih dao da mi dete(da ga imam naravno) ide u skolu sa albanjosima. Bar trenutno. Posmatras to tako usko iz ugla Petersena. Tamo dole ne postoji prava drzava, vec gomila neobrazovanih shiptara koji mrze i ono malo Srba koji su ostali. Kakva prava imaju ta deca. Recimo mali shiptar napadne Srbina i ovaj ne sme nista da mu radi. Ako dodje nastavnik shiptar istuci ce malog Srbina i roditelji nista ne mogu ucitelju ili nastavniku. Ako Srbisa prebije shiptara opet dobije batine od profesora ili ako ne dobije porodica drugog klinca ima da dodje i da malte ne zahteva kamenovanje tog malog. A da ce biti povoda za tucu i provokacija nema sumnje. Shiptari se od malena uce da mrze Srbe. Pricala mi je keva koja inace 61. god. kako su na exkurziji na Kosovu davali malim shiptarima iz svog dzepa, od svog jela zato sto im je bilo zao i ovi su to prihvatali, a kad su odlazili da su ih ovi gadjali kamenjem. Stoka bre. I ti ocekujes da neko pusti svoje dete da ga tamo neko kinji, a kamoli da udje neki stariji klinac i tamo da ih maltretira. Mojne da si tako glup.
 
_guru_:
Ni ja ne bih dao da mi dete(da ga imam naravno) ide u skolu sa albanjosima. Bar trenutno. Posmatras to tako usko iz ugla Petersena. Tamo dole ne postoji prava drzava, vec gomila neobrazovanih shiptara koji mrze i ono malo Srba koji su ostali. Kakva prava imaju ta deca. Recimo mali shiptar napadne Srbina i ovaj ne sme nista da mu radi. Ako dodje nastavnik shiptar istuci ce malog Srbina i roditelji nista ne mogu ucitelju ili nastavniku. Ako Srbisa prebije shiptara opet dobije batine od profesora ili ako ne dobije porodica drugog klinca ima da dodje i da malte ne zahteva kamenovanje tog malog. A da ce biti povoda za tucu i provokacija nema sumnje. Shiptari se od malena uce da mrze Srbe. Pricala mi je keva koja inace 61. god. kako su na exkurziji na Kosovu davali malim shiptarima iz svog dzepa, od svog jela zato sto im je bilo zao i ovi su to prihvatali, a kad su odlazili da su ih ovi gadjali kamenjem. Stoka bre. I ti ocekujes da neko pusti svoje dete da ga tamo neko kinji, a kamoli da udje neki stariji klinac i tamo da ih maltretira. Mojne da si tako glup.
-----------------------------------------------------------------------------------------
mislis li ti da je samo prava drzava tamo gdje Srbi vladaju.e,tu se grdno varas.a zasto bi se djeca tukla i svadjala? hoce praviti nerede ona djeca koja su indoktrinirana pogresnim kucnim odgojem i koja su od mali nogu zarazena sovinizmom i opterecena laznim historijskim mitovima.nije sve tako crno kako ti mislis,a kaze narod da ni vrana nije crna koliko svijet kaze.
 
Ti bas odbijas da ukapiras. Ajde dacu ti Pozarevacke registracije pa idi malo tamo dole. Kamenovali bi ti auto cim bi ga videli. A nas o shiptarima u skolama nikada nisu ucili nista lose. Eventualno ako smatras losim to da je spomenut njihov visok natalitet, inace najvisi u Evropi. 23 promila mislim. A oni su uceni da mrze srpsko. Pa mislim uce ih i da su stariji od Grka i da je Kosovo njihovo, da je njihov vladar bio Stefan Nimani (ime stefan je srpsko), da je Aleksandar Makedonski Albanac itd. Tvrde da su hramovi njihovi, iako u Albaniji pravoslavni hramovi skoro da ne postoje. I ocekujes da njihovi klinci ne zezaju nase zbog toga. Pa mislim i tvoji mali bosancici se pobiju zbog oog onog razloga, a ocekujes da deca u oakim usloima budu mirna. Ma daj molim te.
A da je pravna drzava samo tamo gde su Srbi nije istina, jer ni Srbija nije bas nesto pravna. Ali 100-tinama puta smo bolji od skoro svih okolnih. A kako to mozes da znas. Pa idi na neki bosanski ili hrvatski sajt, ili albanski ako postoje i pricaj njima ovo ovde sto pises nama. Bio bi banovan odmah. A ovde kao sto vidis vlada veca tolerancija nego na bilo kom od sajtova drugih republika. Kosovo da ne spominjemo.
 
_guru_:
Ti bas odbijas da ukapiras. Ajde dacu ti Pozarevacke registracije pa idi malo tamo dole. Kamenovali bi ti auto cim bi ga videli. A nas o shiptarima u skolama nikada nisu ucili nista lose. Eventualno ako smatras losim to da je spomenut njihov visok natalitet, inace najvisi u Evropi. 23 promila mislim. A oni su uceni da mrze srpsko. Pa mislim uce ih i da su stariji od Grka i da je Kosovo njihovo, da je njihov vladar bio Stefan Nimani (ime stefan je srpsko), da je Aleksandar Makedonski Albanac itd. Tvrde da su hramovi njihovi, iako u Albaniji pravoslavni hramovi skoro da ne postoje. I ocekujes da njihovi klinci ne zezaju nase zbog toga. Pa mislim i tvoji mali bosancici se pobiju zbog oog onog razloga, a ocekujes da deca u oakim usloima budu mirna. Ma daj molim te.
A da je pravna drzava samo tamo gde su Srbi nije istina, jer ni Srbija nije bas nesto pravna. Ali 100-tinama puta smo bolji od skoro svih okolnih. A kako to mozes da znas. Pa idi na neki bosanski ili hrvatski sajt, ili albanski ako postoje i pricaj njima ovo ovde sto pises nama. Bio bi banovan odmah. A ovde kao sto vidis vlada veca tolerancija nego na bilo kom od sajtova drugih republika. Kosovo da ne spominjemo.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
da pocnem s kraja tvog posta.Krstarica je jedini sajt od svih srpskih sajtova gdje covjek moze da iznese svoje misljenje i to je za pohvalu,to je za veliku pohvalu.ni jedan drugi srpski sajt nije slican Krstarici.ali odvje ima i normalnih,kad kazem normalnih mislim na sve one koji se i kroz neku uvredu opet ponasaju dobro,sto nije slucaj sa drugim srpskim forumima.ja sam na jednom srpskom forumu banovan evo vec godinu dana,ali i necudi me ban jer je taj forum cetnicki i oni ne trpe nikakvo drugacije misljenje od njihovog i ne zele cuti drugu stranu.ali je jos zacudjujuce dfa sam banovan(7) slovima sedam puta na mom bosanskom sajtu.zasto? pokusaj razmisliti.znam ja i po njima opaliti,pa im se nesvidjam vjerovatno zbog toga.ja cijenim svoje i postujem svoje,dakle isto tako cijenim i tudje i postujem svacije opredijeljenje-samoopredijeljenje.ali,ako neko pocne da me nipodastava,eee onda i ja uzvracam istom mjerom.Guru,najgore je biti zrtva nekog sistema,a ja sam uvijek volio biti zrtva svog razmisljanja,pa ako sam pogrijesio nesto onda sam sam sebi kriv.sam pao sam se udario.tako se i ti zakacio sta ce djeca dobacivati jedna drugima,pa sta se nama dobacuje po forumima,zar bi zbog toga trebalo da se poubijamo.jest' da su vam pune novine natpisa o albanskom natalitetu na kosovu,pa sta,to je priroda ni vama Srbima niko nebrani niti moze zabraniti da se radjate u vecem broju.te mi teze lice pomalo na fasizam.i niko me nemoze ubijediti da se nemoze zivjeti zajedno,moze,ali nekome nestimaju demokratske promjene i ravnopravnost ostalih sa vama Srbima.vi bi vjerovatno zivjeli zaajedno sa kosovskim albancima kad bi vi hegemonirali nad njima.spas je u zakonu koji ce biti jednak i za Srbina i Albanca.ali se desi i ovakvih slucajeva da covjek osjeti nepravdu i medju svojima gdje je stanovnistvo jednonacionalno.mozda bi moj slucaj bolje rijesio neki sudija Srbin,nego moj Bosnjak-sudija.znam ti ces sad reci; vidi ove budale sta ga navalja,ja ipak vjerujem da je ovo sve prolazno i da idu bolji dani za sve narode na ovom nesretnom Balkanu.nije rijesenje u mrznji,samoizolaciji.Guru,ko meni garantuje ako sutra dodjem u srbiju ili Beograd sa bosanskim tablicama da necu dozivjeti neku neprijatnost,a mozda bi zavrsilo i najtragicnije.treba neke stvari poredati u svakom drustvu tamo gdje im je mjesto,u naprednom,pravnom i prosperitetnom drustvu nije mjesto nacional-sovinizmu u prvim redovima tog drustva.valjda smo svjesni toga iz bliske proslosti.
 
analiticar:
Pa sa takvim stavovima trebali su da te postave za moderatora www.islambosna.ba, a ne da te banuju...
------------------------------------------------------------------------------------------
tamo sam samo jednom se registrovao i to je bilo kratkog vijeka,vec cetiri godine ne mogu tamo diskutovati,ima tamo i dobrih i losih stvari kao na svakom vjerskom sajtu.
 
Piše: Gojko BERIĆ
08/09/05

Srbija u direktnom prenosu


Majstori lakrdije u stanju su da i najtragičnije sadržaje pretvore u zbunjujuću cirkusku predstavu. Već drugu sedmicu zaredom gledamo veliku zabavu koja se odvija u sudnici Haškog tribunala, gdje jedan preko puta drugog sjede nekadašnji vlasnik Srbije i njegov glavni izvođač političkih radova, Slobodan Milošević i Vojislav Šešelj. Opskurni dvojac iz posljednje decenije tek minulog stoljeća prikupio je za ovu priliku svu preostalu municiju za odmazdu nad “neprijateljima Srba”. Obojica znaju da je to njihova posljednja igra “moći i ludila”, igra koja ovog puta, srećom, neće imati posljedica ni po koga osim po njih same.


Izabravši Šešelja za najvažnijeg svjedoka svoje ionako propale odbrane, Milošević je dobio sve što je želio. On se u toj predstavi ponaša kao lovac koji svog psa tragača povremeno nutka na gustiš u kojem se lovina krije, a ovaj se onda munjevito ustremljuje na plijen. Nakon “stranih agentura”, NATO-a i, prije svih, pokojnog pape Ivana Pavla Drugog, na red je došlo i osoblje Tribunala: vojvoda Voja je ovog utorka nazvao Karlu del Ponte “pravnom prostitutkom”, dok je predsjednika Suda Teodora Merona optužio da je, kao šef izraelske diplomatije, “provodio genocid nad Palestincima”. Šešelja je vlastita uloga dovodila do ekstaze, osjećao je prema izrazu Miloševićevog lica da je bivši gospodar života i smrti miliona ljudi zadovoljan njegovim beskrajno zajedljivim komentarima.


Krenimo od Kosova. U Šešeljevoj verziji, kosovski Albanci su bili neposredne žrtve američkog bombardovanja Srbije. Do tada je sve bilo kako treba, u gradovima na Kosovu stanje je bilo gotovo idilično. Srbija nije zastrašivala i protjerivala albanski živalj, već su to činili albanski teroristi. A kad je počeo masovni egzodus u pravcu Albanije i Makedonije, lokalne srpske vlasti su, po nalogu demokratskog režima u Beogradu, na smrt uplašene Albance pazile kao svoje najrođenije: davale su im hljeb za put bez povratka, navodile ih da ne naiđu na minska polja, osiguravale im autobuse i kamione za što brži odlazak, i nisu im, zamislite, oduzimale traktore s prikolicama, sa kojima su napuštali Kosovo. Vodile bi ih i u džamije da je za to bilo vremena. Sve te slike Šešelj ima u glavi kao da se sad odvijaju pred njegovim očima. Ta, čovjek je u to vrijeme bio potpredsjednik srbijanske vlade i ko će znati šta se na Kosovu zbivalo ako on neće.


U slučaju Srebrenice, vojvoda je ostao pri svojoj ranijoj tezi: za zločin su krive francuske obavještajne službe! Strijeljano je oko hiljadu “zarobljenih Bošnjaka”, a pobili su ih plaćenici koji su se oteli kontroli. Demonstrirajući svoje sposobnosti u disciplini dresure sebi podređenih, lovac Milošević je u jednom trenutku dao Šešelju znak da ratnog zločinca Karadžića treba predstaviti kao nepokolebljivog zaštitnika bošnjačkih i hrvatskih civila. Naravno, vojvodin refleks nije zatajio. Savršena sinhronizacija njihove obostrane paranoje, cinizma i nebuloza plod je dugotrajne upotrebe u vremenima kad je Srbijom vladao potpuni mrak.


Bivši komunista i zenički robijaš, Šešelj je prije petnaestak godina, voljom četničkog vođe popa Đujića, stekao titulu četničkog vojvode. Niko ko poznaje Šešeljev “razvojni put” nije iznenađen sadržajem i smislom njegovog svjedočenja. Optužen za ratne zločine nad civilnim stanovništvom, dobrovoljno je otišao u Hag, sa porukom da će “rasturiti Tribunal i pomoći Miloševiću u njegovoj doslednoj borbi protiv antisrpske zavere”. Teško da će glavnom haškom optuženiku Šešeljevo svjedočenje biti od ikakve koristi. Ali, za njih ovo ionako nije sudski proces, niti išta slično tome, već neka vrsta za Miloševića rezervisane planetarne političke tribine.


Između Miloševića i Šešelja postoje velike razlike, ali postoji i jedna zajednička mentalna crta: potpuna bezosjećajnost, čak prezir prema vlastitim žrtvama. Ako u ljudskom mozgu, laički rečeno, postoji “centar za skrupule”, on je kod Miloševića i Šešelja očito razoren. Čak ni Adolf Ajhman, organizator nacističkih “konvoja smrti”, nije poricao strahote holokausta.


“Vidio sam u jami jednu židovsku ženu s malim djetetom na rukama. Htio sam izvući dijete, ali tada je metak pogodio njegovu glavu”, opisao je u svom zatvorskom dnevniku smaknuća Jevreja u Minsku. Ajhman navodi da je na povratku do Berlina “pio rakiju kao da je voda”, kako bi otupio svoj mozak. Miloševićev i Šešeljev doživljaj srpskih ratnih zločina, naprotiv, lišen je bilo kakvog kajanja i emocija.


Gledajući na televiziji njihov zajednički nastup u Hagu, Srbija je proteklih dana imala priliku da gleda direktan prenos svoje bliske prošlosti.
 
Пре 2-3 ДАНА ШИПТАРСКИ ЗЛОЧИНЦИ СУ НА ЗВЕРСКИ НАЧИН УБИЛИ ДВА МЛАДИЋА, ДВА МУШКАРЦА, ДВА СРБИНА, КОЈИ СУ ЖЕЛЕЛИ ДА ЖИВЕ НА КОСОВУ, ДА ТАМО РАДЕ, СТВАРАЈУ И ОСНУЈУ ПОРОДИЦУ... о злочинцима нико ништа... ни трага ни гласа...
пала је крв... још се нису ни "охладили у гробу" а неко на овом форуму покушава да ОКРЕНЕ СТВАРИ НАОПАЧКЕ...

и како само безобразно и цинично звучи наслов ове теме...

Зна се како и на који начин може да се прича "о суживоту на Космету"... прво ДА СЕ ВРАТИ 200 000 ПРОТЕРАНИХ СРБА, ДА ИМ СЕ ВРАТИ ИЛИ НАДОКНАДИ УНИШТЕНА ИМОВИНА, ДА СЕ ОБНОВЕ ПОПАЉЕНЕ СВЕТИЊЕ...

... ПА КОЈИ НОРМАЛАН ЧОВЕК МОЖЕ И СМЕ ДА ПУСТИ СВОЈЕ ДЕТЕ МЕЂУ ШИПТАРЕ... или су можда неки жедни још мало крви... нису се пси довољно налаптали...
 
vispak:
------------------------------------------------------------------------------------------
tamo sam samo jednom se registrovao i to je bilo kratkog vijeka,vec cetiri godine ne mogu tamo diskutovati,ima tamo i dobrih i losih stvari kao na svakom vjerskom sajtu.

E, vidis, ja sam na www.islambosna.ba clan vec 3 godina, iznosio svoje stavove kao pravoslavac, ali nijednom me nisu banovali, mada sam u mnogim postovima žestoko, ali kulturno kritikovao osnovna nacela islama, koja dobro poznajem, jer imam dosta prijatelja i rođaka sa sjevera Crne Gore
 
eremita:
Пре 2-3 ДАНА ШИПТАРСКИ ЗЛОЧИНЦИ СУ НА ЗВЕРСКИ НАЧИН УБИЛИ ДВА МЛАДИЋА, ДВА МУШКАРЦА, ДВА СРБИНА, КОЈИ СУ ЖЕЛЕЛИ ДА ЖИВЕ НА КОСОВУ, ДА ТАМО РАДЕ, СТВАРАЈУ И ОСНУЈУ ПОРОДИЦУ... о злочинцима нико ништа... ни трага ни гласа...
пала је крв... још се нису ни "охладили у гробу" а неко на овом форуму покушава да ОКРЕНЕ СТВАРИ НАОПАЧКЕ...

и како само безобразно и цинично звучи наслов ове теме...

Зна се како и на који начин може да се прича "о суживоту на Космету"... прво ДА СЕ ВРАТИ 200 000 ПРОТЕРАНИХ СРБА, ДА ИМ СЕ ВРАТИ ИЛИ НАДОКНАДИ УНИШТЕНА ИМОВИНА, ДА СЕ ОБНОВЕ ПОПАЉЕНЕ СВЕТИЊЕ...

... ПА КОЈИ НОРМАЛАН ЧОВЕК МОЖЕ И СМЕ ДА ПУСТИ СВОЈЕ ДЕТЕ МЕЂУ ШИПТАРЕ... или су можда неки жедни још мало крви... нису се пси довољно налаптали...
to ce se nazalost dogadjati i u buduce i takvo se nesto dogadja u svim zemljama svijeta ali to nije razlog da se zarati zbog nekog incidenta.neznam ko bi trebao Srbe sa Kosova vratiti nazad,mozda onaj sa Gazimestana '89.kad ih je pozvao na ustanak.necije se gluposti skupo placaju,samo neznam da li su Srbi sa Kosova to shvatili ili ih jednostavno stid priznati da su bili izmanipulisani kao i mnogi drugi Srbi u republikama bivse Jugoslavije.ko ce da plati moju unistenu imovinu a ja znam ko mi je unistio i opljackao imovinu.ko?
 
vispak:
to ce se nazalost dogadjati i u buduce i takvo se nesto dogadja u svim zemljama svijeta ali to nije razlog da se zarati zbog nekog incidenta.neznam ko bi trebao Srbe sa Kosova vratiti nazad,mozda onaj sa Gazimestana '89.kad ih je pozvao na ustanak.necije se gluposti skupo placaju,samo neznam da li su Srbi sa Kosova to shvatili ili ih jednostavno stid priznati da su bili izmanipulisani kao i mnogi drugi Srbi u republikama bivse Jugoslavije.ko ce da plati moju unistenu imovinu a ja znam ko mi je unistio i opljackao imovinu.ko?

Па зар ниси Ти отворио тему ДА СРБИ НИСУ ЗА СУЖИВОТ... а овамо упућујеш 200 000 СРБА ДА СЕ ОБРАТЕ МИЛОШЕВИЋУ ЗА ПОВРАТАК НА СВОЈУ ИМОВИНУ... о.к. Ти заступаш шиптарске интересе... а ја само истину...

А ИСТИНА ЈЕ ДА СУ ТЗВ."МЕЂУНАРОДНЕ СНАГЕ" ЗАЈЕДНО СА ШИПТАРСКИМ ТЕРОРИСТИМА ОД ОКУПАЦИЈЕ КОСМЕТА ДО ДАНАС ЗАЈЕДНИЧКИ УЧЕСТВОВАЛИ У ЗАЈЕДНИЧКОМ ЗЛОЧИНАЧКОМ ПОДУХВАТУ УБИЈАЈУЋИ, ПРОТЕРУЈУЋИ И ОТИМАЈУЋИ ИМОВИНУ КОСМЕТСКИХ СРБА...

... Истина је да је од окупације стране војне силе нестало или убијено преко 1 500 Срба, да страни војници организовано пљачкају археолошке ископине, да учествују у трговини децом и људи, трафикингу,организовању проституције и главни су канал шверца дроге... КОСМЕТ ЈЕ ПОСТАО НАЈВЕЋА СЕПТИЧКА ЈАМА ЕВРОПЕ ЗАХВАЉУЈУЋИ ШИПТАРИМА И СТРАНЦИМА...
 
analiticar:
E, vidis, ja sam na www.islambosna.ba clan vec 3 godina, iznosio svoje stavove kao pravoslavac, ali nijednom me nisu banovali, mada sam u mnogim postovima žestoko, ali kulturno kritikovao osnovna nacela islama, koja dobro poznajem, jer imam dosta prijatelja i rođaka sa sjevera Crne Gore

Мене бановали, јер сам их назвао сектом. Толико о толеранцији муслимана
 
Бл:
Мене бановали, јер сам их назвао сектом. Толико о толеранцији муслимана
potpuno ispravno sto su te banovali,jer se ti i nisi trudio da razmjenjujes misljenja,ti si tamo bio samo zbog uvrede na njihov racun.kako mozes da ih zoves sektom kad je to religija od milijardu i pol vjernika.i svakim se danom sve vise i vise siri kao jedina alternativa ovim devijacijama tkz.modernog covjecanstva.
 
Strela:
Vispak, što se ti toliko brineš i sekiraš za Srbe?
Rešavaj ti tamo u Bosni vaše probleme, a nas
ovde ostavi na miru, da mi sami sebi uređujemo
društvo i državu kako nama odgovara. Meni, na primer,
nije ni na kraj pameti da odem na neki bosanski forum,
i da im solim pamet o tome kako da urede svoju državu.
uredjujemo mi nasu kucu ali se vi iz Srbije"mesate" u nase stvari,bolan
 
Бл:
НЕГО ШТА СУ.
Нису јерес , јер морају бити квази хришћани за то. Остаје само СЕКТА.


Не БЛ, ниси у праву - ИСЛАМ ЈЕ САВРЕМЕНА НЕХРИШЋАНСКА МОНОТЕИСТИЧКА РЕЛИГИЈА (буди сигуран да је овако како кажем) и то
према УЧЕЊУ НАШЕ ПРАВОСЛАВНЕ АПОЛОГЕТИКЕ.

СЕКТА је отпадништво ОД ЦРКВЕ (ОНА ВЕРСКА ЗАЈЕДНИЦА КОЈА НЕ
ПОТИЧЕ ОД ХРИСТА И АПОСТОЛА) А ПОЗИВА СЕ НА ХРИШЋАНСТВО...
суштина секте је ОПОЗИЦИЈА према ЦРКВИ...(е, сад, а шта је то ЦРКВА...
то је опширно)... и није тема.
 

Back
Top