TRANSPORT SRPSKE DJECE U LOGOR JASENOVAC, OVO SE NE OPRASTA

а ја... имам и слике мртве деце и других злочина... и то све у вези Јасеновца могу да затрпавају и преоравају колико год хоће... то остаје у генетском памћењу народа... а онај који се и данас "прави луд" - нека размисли о себи... да није потомак неког злочинца, неког убице који је специјалним чакијама(кривим ножевима) који су каишевима привезивани на руке џелата да би брже и у једном потезу вадио гркљане Србима... никада то Срби неће и не смеју заборавити...

НИТИ ОПРОСТИТИ !!!
 
banegad2004:
sklopotnice mogao si da stavis sve na jednu temu ali nema veze. nazalost pavelic artukovic stepinac nikada nisu odgovarali za zlocine. je-bena katolicka crkva. a sto se tice osvete kome da se svetim?
dete je dete

Nije pošteno zločine ustaša propisivati Katoličkoj Crkvi...Postoje sačuvani i objavljeni dokumenti u kojima se tadašnji Zagrebački Kardinal Alojzije Stepinac vrlo oštrim pismom obraća Anti Paveliću sa zahtevom da se prekine sa ubijanjem Srba, Židova i zaustavi nasilno pokatoličavanje. Alojzije Stepinac je isto tako naložio svim župama u NDH da zaustave pokatoličavanje Srba i ako je potrebno izdaju Srbima potvrdu da su tobož prešli u katoličku vjeru ako je to jedini način da se spasu klanja, a da onda, po okončanju rata ti Srbi ponovo pređu u svoju vjeru...
 
Ипак нећу себи дозволити да ме толико изнервираш аналитичару, па да постујем једно десетак оригиналних фотографија... па је л' сада треба овде да ређамо имена фратара који су покрштавали па клали Србе ???

... а је л' су "часне сестре" тровале децу по налогу Анте Павелића ???

... доћи ће дан када ће и архиве Ватикана МОРАТИ ДА БУДУ ОТВОРЕНЕ И ДОСТУПНЕ ЈАВНОСТИ... иако је Католичка црква позната по "додавању" и "измишљању" разних
докумената... па претходни Папа је хтео тобож да врати украдену икону Руској Православној Цркви - па га је Патријарх откачио јер је проваљено да је желео да ували "фалсификат" ???
 
analiticar:
Nije pošteno zločine ustaša propisivati Katoličkoj Crkvi...Postoje sačuvani i objavljeni dokumenti u kojima se tadašnji Zagrebački Kardinal Alojzije Stepinac vrlo oštrim pismom obraća Anti Paveliću sa zahtevom da se prekine sa ubijanjem Srba, Židova i zaustavi nasilno pokatoličavanje. Alojzije Stepinac je isto tako naložio svim župama u NDH da zaustave pokatoličavanje Srba i ako je potrebno izdaju Srbima potvrdu da su tobož prešli u katoličku vjeru ako je to jedini način da se spasu klanja, a da onda, po okončanju rata ti Srbi ponovo pređu u svoju vjeru...


nego kome da pripisemo? pa svi mi ovde dobro znamo kako je katolicka crkva zastitila pavelica i prebacila ga na sigurno. to je po meni jos veci zlocin i za to postoje pismeni dokazi. ja licno nemam nista protiv katolika ali tvoj papa moze da me poljubi u dupe
 
Cisto da se odmah vidi sta je na slici

IMG0017.jpeg.jpg
 
Bas me zanima koliko vas ima rodbine koja je skoncala u Jasenovcu???
Ja je imam... Na desetine...
Samo iz porodice jedne moje bake, 12 clanova je stradalo u Jasenovcu...
I ona sama, zajedno sa sinom, mojim ujakom, bila je u jasenovackoj koloni...
Spasili su se, na cudesan nacin...
I nikada, bas nikada, niti od nje, niti od bilo koga, ne samo iz uze, nego i iz sire familije, ne cuh rijeci mrznje prema kompletnom hrvatskom narodu...
Ne, nismo zaboravili... Ono sto se desilo, ostaje u sjecanjima nas potomaka...
Ali, ne mrzimo, nismo tako nauceni...
Na mrznji se ne gradi buducnost...
I, prestanite da se skrivate iza mrznje... Da njome prikrivate vlastitu slabost, nemoc da se dostojanstveno izdignete iznad zla...!
 
Obersturmfuehrer:
zasto drzite slike mrtve dece i ljudi na svojim kompjuterima?

Таман посла... ко каже да држим такве слике у комп... имам их у документима.. и скривам их од сопствених очију... и сетим се њих само када се на разним местима појаве РАЗНИ ФОЛИРАНТИ, РАЗНИ "МИРОТВОРЦИ", РАЗНИ СКРИВАЧИ ТЈ. САУЧЕСНИЦИ ЗЛОЧИНА И ГЕНОЦИДА НАД СРБИМА... разни типови који се одједном питају о чему се ту заправо ради... разни перверзњаци који би још да оптуже српски народ за "мржњу" према онима који га побише... разни људи - нељуди... е тада ми дође да постујем те слике... па онда, пошто су ужасне... ипак одустанем... 8-)
 
Gazdarica:
Bas me zanima koliko vas ima rodbine koja je skoncala u Jasenovcu???
Ja je imam... Na desetine...
Samo iz porodice jedne moje bake, 12 clanova je stradalo u Jasenovcu...
I ona sama, zajedno sa sinom, mojim ujakom, bila je u jasenovackoj koloni...
Spasili su se, na cudesan nacin...
I nikada, bas nikada, niti od nje, niti od bilo koga, ne samo iz uze, nego i iz sire familije, ne cuh rijeci mrznje prema kompletnom hrvatskom narodu...
Ne, nismo zaboravili... Ono sto se desilo, ostaje u sjecanjima nas potomaka...
Ali, ne mrzimo, nismo tako nauceni...
Na mrznji se ne gradi buducnost...
I, prestanite da se skrivate iza mrznje... Da njome prikrivate vlastitu slabost, nemoc da se dostojanstveno izdignete iznad zla...!

Potpuno pravo i dostojanstveno čovjeka! Žao mi je što je to zadesilo tvoju porodicu, Gazdarice! :-( :-(
 
Gazdarica:
Bas me zanima koliko vas ima rodbine koja je skoncala u Jasenovcu???
Ja je imam... Na desetine...
Samo iz porodice jedne moje bake, 12 clanova je stradalo u Jasenovcu...
I ona sama, zajedno sa sinom, mojim ujakom, bila je u jasenovackoj koloni...
Spasili su se, na cudesan nacin...
I nikada, bas nikada, niti od nje, niti od bilo koga, ne samo iz uze, nego i iz sire familije, ne cuh rijeci mrznje prema kompletnom hrvatskom narodu...
Ne, nismo zaboravili... Ono sto se desilo, ostaje u sjecanjima nas potomaka...
Ali, ne mrzimo, nismo tako nauceni...
Na mrznji se ne gradi buducnost...
I, prestanite da se skrivate iza mrznje... Da njome prikrivate vlastitu slabost, nemoc da se dostojanstveno izdignete iznad zla...!

Видиш, трећину моје фамилије, ако не и половину, је побила казнена СС експедиција "Принц Еуген" и то искључиво цивиле а само зато што се нису помирили са окупацијом и то потомци оних којима смо опростили клање по Рађевини, Јадру и Мачви током Првог светског рата. Егзекуције се нису ни мало разликовале од оних у Јасеновцу. Нисмо их мрзели ни онда а ни сада али што је много много је.
 
PAC-PAC:
Видиш, трећину моје фамилије, ако не и половину, је побила казнена СС експедиција "Принц Еуген" и то искључиво цивиле а само зато што се нису помирили са окупацијом и то потомци оних којима смо опростили клање по Рађевини, Јадру и Мачви током Првог светског рата. Егзекуције се нису ни мало разликовале од оних у Јасеновцу. Нисмо их мрзели ни онда а ни сада али што је много много је.

nemoj pogresno da me shvatis, ali da li si siguran da je to bio Prinz Eugen? mislim, oni su bili jurisna divizija, i jednostavno nisu imali vremena za takve stvari....jedino ako je pod njihovom komandom bio neki odred vermahtovaca ili neke 'domace' ss divizije....
 
analiticar:
Nije pošteno zločine ustaša propisivati Katoličkoj Crkvi...Postoje sačuvani i objavljeni dokumenti u kojima se tadašnji Zagrebački Kardinal Alojzije Stepinac vrlo oštrim pismom obraća Anti Paveliću sa zahtevom da se prekine sa ubijanjem Srba, Židova i zaustavi nasilno pokatoličavanje. Alojzije Stepinac je isto tako naložio svim župama u NDH da zaustave pokatoličavanje Srba i ako je potrebno izdaju Srbima potvrdu da su tobož prešli u katoličku vjeru ako je to jedini način da se spasu klanja, a da onda, po okončanju rata ti Srbi ponovo pređu u svoju vjeru...

Врхунац ДЕЧИЈЕ КАТАКЛИЗМЕ у НДХ достигнут је 12.јула 1942. када су основана ТРИ ЛОГОРА ЗА (углавном) СРПСКУ ДЕЦУ, или како је кардинал Алојзије Степинац тврдио ЛОГОРА ЗА "ОДГОЈ И ПРЕВАСПИТАВАЊЕ" и то у Горњој Ријеци(код Крижеваца), Сиску и Јастербарском. Свет и Европа не памте логоре за заточенике у пеленама. Такође је велики број деце прогутало јасеновачко стратиште у кругу од 210 квадратних километара и логорима Стара Градишка, Млака, Уштица, Церовљани...
Драгоје Лукић је био међу том децом... бавио се сакупљањем имена побијене деце на разноразне начине - и објавио књигу...у Галерији фресака пре неколико година ОДРЖАНО ЈЕ ЧЕТРДЕСЕТ ОПЕЛА НА КОЈИМА СУ ЧИТАНА ИМЕНА ПОБИЈЕНЕ ДЕЦЕ... стигли су до броја 11.194 ...
Најгаднији су записи гробара Фррање Иловара који је сахрањивао децу "ПО КОМАДУ" - јер му је тако било исплаћивано .

Деца су усмрћивана најчешће отрованом храном ("часне сестре") и (по сопственом признању) отрованим инјекцијама које је давао усташки лекар Анте Најжер.
 
eremita:
Врхунац ДЕЧИЈЕ КАТАКЛИЗМЕ у НДХ достигнут је 12.јула 1942. када су основана ТРИ ЛОГОРА ЗА (углавном) СРПСКУ ДЕЦУ, или како је кардинал Алојзије Степинац тврдио ЛОГОРА ЗА "ОДГОЈ И ПРЕВАСПИТАВАЊЕ" и то у Горњој Ријеци(код Крижеваца), Сиску и Јастербарском. Свет и Европа не памте логоре за заточенике у пеленама. Такође је велики број деце прогутало јасеновачко стратиште у кругу од 210 квадратних километара и логорима Стара Градишка, Млака, Уштица, Церовљани...
Драгоје Лукић је био међу том децом... бавио се сакупљањем имена побијене деце на разноразне начине - и објавио књигу...у Галерији фресака пре неколико година ОДРЖАНО ЈЕ ЧЕТРДЕСЕТ ОПЕЛА НА КОЈИМА СУ ЧИТАНА ИМЕНА ПОБИЈЕНЕ ДЕЦЕ... стигли су до броја 11.194 ...
Најгаднији су записи гробара Фррање Иловара који је сахрањивао децу "ПО КОМАДУ" - јер му је тако било исплаћивано .

Деца су усмрћивана најчешће отрованом храном ("часне сестре") и (по сопственом признању) отрованим инјекцијама које је давао усташки лекар Анте Најжер.


To o časnim sestrama nisam pročitao....Jeli to istina ili plod tvoje bolesne mašte...
Šta misliš da to potvrdiš nečim pisanim? :roll:
 
analiticar:
To o časnim sestrama nisam pročitao....Jeli to istina ili plod tvoje bolesne mašte...
Šta misliš da to potvrdiš nečim pisanim? :roll:

Дакле, ово остало си прочитао...или знао, а ово о "часним сестрама" ниси прочитао и ниси знао... па ко је бринуо о тој деци, ко им је припремао храну... ко их је "преваспитавао"...

имам много литературе на ту тему, али ево шта ми је при руци:
GENOCIDE IN CROATIA 1941.-1945>
Published by
Serbian National Defense Concil of Canada
Serbian Ntional Defense Concul of America
Chicgo, Illinois, U.S.A.
 
Obersturmfuehrer:
jednom sam naleteo na sajt na kom su spiskovi poginulih/ubijenih u Jasenovcu...nemam link, a ako ga nadjem poslacu ga...uglavnm, i mojih (po prezimenu iz mesta odakle i vodim poreklo) ima koliko hoces...a i drugih prezimena nekih mojih poznanika....


Овде је списак:
http://www.jasenovac.org/victimslist/index.asp
 

Back
Top