Да ли је бигамија кажњива по закону?

Poruka
65
Читуцкајући ових дана српску штампу, видох да се помиње један верски великодостојник исламске вероисповести из Рашке области (неки је зову и Санџак), који се по други пут оженио.

Нисам баш сигуран, зато и постављам питање, да ли је бигамија (многоженство) кажњиво по законима државе Србије?

Да ли би се у случају хапшења дотичног (за кога круже непроверене информације да је радикални исламиста) ситуација била слична оној у БЈРМ-у?

Ово наводим, чисто као једини пример да знам да је неки верски великодостојник ухапшен и осуђен на затворску казну. У БЈРМ-у је судска власт "независна" и није попустила под саопштењима наше цркве и неких других (које се јављају чисто ради реда - без истинске жеље за ослобађањем "осуђеника").

У БЈРМ случају, мени лично, није јасно које је кривично дело починио (не)правоснажно осуђени великодостојник, али у овом случају (ако је стварно то истина) - сходно мом слабом познавању кривичног закона Р Србије - да ли да држава 'апси или да дотичном великодостојнику из Рашке области уплати медени месец?

Наравно, ово под претпоставком да је Србија држава и да постоји закон који санкционише такво понашање и као треће и последње да је у Србији закон једнак за све?
 
Ако се неко по други пут оженио то не значи да се претходно није развео... а када су у питању муслимани... њима њихова вера дозвољава бигамију... дакле они могу у својој кући имати пет жена АЛИ САМО СА ЈЕДНОМ МОГУ ЗАСНОВАТИ ТЗВ.ГРАЂАНСКИ БРАК...
дакле они могу да се "жене" са више жена по верским обичајима али не И ПО ЗАКОНУ... по закону у овој држави када он умре ЗАКОНСКО ПРАВО ИМА САМО ЈЕДНА ЖЕНА КОЈОМ СЕ ОЖЕНИО КОД МАТИЧАРА У ОПШТИНИ...

Био ми је у посети један рођак из Француске и каже како муслимани тамо праве хаос на ту тему... он ван Париза има 5-6 жена ПО СВОМ ВЕРСКОМ ОБИЧАЈУ, али свако то дете ИМА ПРАВО НА СОЦИЈАЛНУ ПОМОЋ... јер су сви углавном социјала.. а имају по 15-оро деце...
 
Буди сигуран да је то тако у Паризу... наиме тај Мароканац је у Паризу а ван (не могу да се сетим града) има 5 жена и 15-оро деце - то је жива истина... овај човек нема никаквог разлога да измишља или да ме лаже...
 
eremita:
Ако се неко по други пут оженио то не значи да се претходно није развео... а када су у питању муслимани... њима њихова вера дозвољава бигамију... дакле они могу у својој кући имати пет жена АЛИ САМО СА ЈЕДНОМ МОГУ ЗАСНОВАТИ ТЗВ.ГРАЂАНСКИ БРАК...
дакле они могу да се "жене" са више жена по верским обичајима али не И ПО ЗАКОНУ... по закону у овој држави када он умре ЗАКОНСКО ПРАВО ИМА САМО ЈЕДНА ЖЕНА КОЈОМ СЕ ОЖЕНИО КОД МАТИЧАРА У ОПШТИНИ...

Био ми је у посети један рођак из Француске и каже како муслимани тамо праве хаос на ту тему... он ван Париза има 5-6 жена ПО СВОМ ВЕРСКОМ ОБИЧАЈУ, али свако то дете ИМА ПРАВО НА СОЦИЈАЛНУ ПОМОЋ... јер су сви углавном социјала.. а имају по 15-оро деце...

Naravno da imaju ta deca prava na pomoć: deca su samohranih majki, pogotovo ako ih otac ne priznaje...

Pitanje: kako moze sekularna drzava da priznaje verski obicaj kao zakon?
O: Ko je rekao da priznaje. Tom bigamisti je bitno da ga sve te žene priznaju za muža...HI!!!
 
eremita:
Ако се неко по други пут оженио то не значи да се претходно није развео... а када су у питању муслимани... њима њихова вера дозвољава бигамију... дакле они могу у својој кући имати пет жена АЛИ САМО СА ЈЕДНОМ МОГУ ЗАСНОВАТИ ТЗВ.ГРАЂАНСКИ БРАК...
дакле они могу да се "жене" са више жена по верским обичајима али не И ПО ЗАКОНУ... по закону у овој држави када он умре ЗАКОНСКО ПРАВО ИМА САМО ЈЕДНА ЖЕНА КОЈОМ СЕ ОЖЕНИО КОД МАТИЧАРА У ОПШТИНИ...

Био ми је у посети један рођак из Француске и каже како муслимани тамо праве хаос на ту тему... он ван Париза има 5-6 жена ПО СВОМ ВЕРСКОМ ОБИЧАЈУ, али свако то дете ИМА ПРАВО НА СОЦИЈАЛНУ ПОМОЋ... јер су сви углавном социјала.. а имају по 15-оро деце...
Muslimani mogu imati 4 žene.
Kod nas zakonski mogu imati samo jednu a na Bliskom istoku su sve 4 zakonske.
 

Back
Top