PRIORITETI

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.620
On ima 34 godine. Lepo izgleda. Dobro zaradjuje. Sa druge strane, živi sa roditeljima u dvosobnom stanu i deli sobu sa svojim bratom. Imao je devojku sa kojom se zabavljao tri godine, koja ga je volela i kojoj to nije smetalo .... ali su raskinuli jer su imali drugačije poglede na vezu i budućnost ... na PRIORITETE u životu.

Danas je stanje i dalje slično.... dvosoban stan, soba zajednička .... plata dobra ... bivša devojka ... i nova kola od 15.000 Eura.

Sad vi meni pojasnite njegov poriv da kupi ta kola, pored komplet nesredjene situacije u životu? Da li je vredno žrtvovati ljubav ... zarad nekog materijalnog zadovoljstva?

Koji su vaši prioriteti? Koji su vaši ciljevi?
 
Pa ono kao...:roll:
Zhivi s' roditeljima,a deli sobu s' burazom...ma daaaaaaaaaj....:mad:

A josh kupuje i auto od 15.000 evra...c c c...
E da i josh ko zna koliko dobra plata...
'El dosta?
Mislim ochigledno je:roll:
 
Daj, moj bivsi ima 26 godina, i dalje ne ume da odredi prioritete u svom zivotu, zbog toga smo i raskinuli, i zobg toga ga smatram deristem. Ako neko ko ima 34 godine radi to sto radi... heh, sta reci?! Malo je suvisno bilo sta reci, jel?
 
Ne, to ti je ta istina koju ljudi nikako da prihvate. Jednostavno, covek je takav kakav je. Za tebe je prioritet nesto drugo, za njega ta kola ispred neke samostalnosti. Ocigledno je on svojim zivotom zadovoljan takvim kakav jeste. Mozda ce nakon kupovine tih kola poceti da razmislja i o osamostaljivanju.
 
NatasaNatasa:
On ima 34 godine. Lepo izgleda. Dobro zaradjuje. Sa druge strane, živi sa roditeljima u dvosobnom stanu i deli sobu sa svojim bratom. Imao je devojku sa kojom se zabavljao tri godine, koja ga je volela i kojoj to nije smetalo .... ali su raskinuli jer su imali drugačije poglede na vezu i budućnost ... na PRIORITETE u životu.

Danas je stanje i dalje slično.... dvosoban stan, soba zajednička .... plata dobra ... bivša devojka ... i nova kola od 15.000 Eura.

Sad vi meni pojasnite njegov poriv da kupi ta kola, pored komplet nesredjene situacije u životu? Da li je vredno žrtvovati ljubav ... zarad nekog materijalnog zadovoljstva?

Koji su vaši prioriteti? Koji su vaši ciljevi?

Za 15.000 eura mogao bih da sagradim sebi kucu i jos da mi ostane za polovan ali solidan auto. I bio bih sam:wink:
 
NatasaNatasa:
On ima 34 godine. Lepo izgleda. Dobro zaradjuje. Sa druge strane, živi sa roditeljima u dvosobnom stanu i deli sobu sa svojim bratom. Imao je devojku sa kojom se zabavljao tri godine, koja ga je volela i kojoj to nije smetalo .... ali su raskinuli jer su imali drugačije poglede na vezu i budućnost ... na PRIORITETE u životu.

Danas je stanje i dalje slično.... dvosoban stan, soba zajednička .... plata dobra ... bivša devojka ... i nova kola od 15.000 Eura.

Sad vi meni pojasnite njegov poriv da kupi ta kola, pored komplet nesredjene situacije u životu? Da li je vredno žrtvovati ljubav ... zarad nekog materijalnog zadovoljstva?

Koji su vaši prioriteti? Koji su vaši ciljevi?

jesi li sigurna da ima 34,meni lici na nekog od 16,a i oni bi vise voleli nezavisnost i samostalnost od ................ma sta ce mu soba kad sad ima zadnje sediste :shock: Uzas :roll:
 
Nina2:
Ne, to ti je ta istina koju ljudi nikako da prihvate. Jednostavno, covek je takav kakav je. Za tebe je prioritet nesto drugo, za njega ta kola ispred neke samostalnosti. Ocigledno je on svojim zivotom zadovoljan takvim kakav jeste. Mozda ce nakon kupovine tih kola poceti da razmislja i o osamostaljivanju.
E,upravo tako...svi kao nesto znaju sta je dobro za nekog drugog...nikad nemojte suditi,mozda je to nesto sto vi nikada ne biste uradili, ali uvek bar pokusajte da razumete druge....Alo bre svi kao nesto savrseni i samo seru od drugima....Ja,npr. jos uvek zivim s matorcima,imam 29,par ispita koje vucem godinama,stalno nesto radim i trudim se da ne zavisim previse od njih(bar ne za islaske,pljuge,stvarcice).Imam sestru koja se udala sa 19,dvoje dece,jedva sastavljaju kraj s krajem...ona kaze da sam ja nezrela jer nikako da se skrasim, a ja kuliram jer nikad ne bih zivela njen zivot(osamostalicu se kad to bude za moj ukus realno)...I sere mi se vise od tih nekih usadjenih pravila kako ljudi treba da zive i da se ponasaju,nek svako vodi svoj zivot,udri samo ako te neko licno dokaci....Sve sami moralisti...ma daj....A licno moj prioritet je moj dusevni mir koji sam postigla onda kad sam skontala da treba da radim ono sto mi se radi, a pri svemu tome da mirno spavam...
 
Cekam kuma:
Za 15.000 eura mogao bih da sagradim sebi kucu i jos da mi ostane za polovan ali solidan auto. I bio bih sam:wink:

Ne znam kakva bi to kuca bila?Ja sam samo izolaciju na vikendici koja ima dvije sobice platio oko 10000 evra...Aj napisi kakva bi to kuca bila please pa da sutra krenem da gradim sebi kucu...Pa samo zemljiste i to ne u gradu kosta toliko novaca... :shock:
 
chika_doktor:
Ne znam kakva bi to kuca bila?Ja sam samo izolaciju na vikendici koja ima dvije sobice platio oko 10000 evra...Aj napisi kakva bi to kuca bila please pa da sutra krenem da gradim sebi kucu...Pa samo zemljiste i to ne u gradu kosta toliko novaca... :shock:


I ja se vec pola sata sabiram, to je neka jako jeftina kucicica. Gde ima to, pa i ja sebi da sagradim jednu..i da jos kupim kola.
 
Reagovao sam zato sto sam ja u fazi rjesavanja tog egzistencijalnog pitanja...I znam koliko su skupi stanovi a tek dok se napravi kuca...Pri tom ne mislim na kuce koje ljudi prave na ovom terenu gdje noge otpadaju od hladnoce...
 
chika_doktor:
Ne znam kakva bi to kuca bila?Ja sam samo izolaciju na vikendici koja ima dvije sobice platio oko 10000 evra...Aj napisi kakva bi to kuca bila please pa da sutra krenem da gradim sebi kucu...Pa samo zemljiste i to ne u gradu kosta toliko novaca... :shock:

Ovo vazi samo u mom slucaju, jer kucu bih mogao sam da projektujem, napravim( sa par prijatelja-ne placam radnike), materijal bih uzeo iz firme po daleko nizim cenama, plac vec imam, a ne pravim soliter, vec prizemnu kucu.
 
Legendo...1 komad crijepa kosta minimum pola evra...Kod nas je 0.70..Jedna cigla isto toliko...Ja imam duplo vise od 15000 pa ne mogu da se pokrijem..Stvarno si kralj.... :)
 
ovo nema veze sa prioritetima, aj ja se zaista grozim od ljudi nesposobnih da zhive samostalno
a posebno od mushkaraca koji sa 34 godine josh uvek ochekuju da im neko drugi (u ovom sluchaju mama) brishe guzu, kuva ,pere, pegla
fuj , fuj , fuj !!!
 

Back
Top