Kako u Flashu????

lako
importujes mapu, konvertujes u mc i das joj ime npr mapa
za dugme koje pomera u levo stavis
on(press){
_root.mapa._x-=10;\\povecavanjem ovog broja mapa se vise pomeri jednim klikom
}
na tu foru uradis i ostale dugmice(desno +,gore ._y - i dole ._y+ )
 
miksin:
nisi ga dobro stavio, hajde okaci fla ili mi reci dimenzije mape, dimenzije stage-a i kod koji si na dugme stavio




Ovako stage mi je 1000x500,mapa je 735x435
ovo je skript kojem sam dodao dugmetu kojem pomera mapu na levo


on (press) {
_root.mapa._x-=10;
if(_root.mapa._x<150);
_root.mapa._x-=10;
}
 
hajde analiziraj taj tvoj kod pa vidi zasto neradi
kada se pritisne dugme mapa ce se pomeriti u levo, a ako se nalazi na kraju netreba nista da se desi, a ti si stavio da se i onda pomeri
znaci treba ovako
on (press) {
if(_root.mapa._x>=150);
_root.mapa._x-=10;
}
drugo ti je veoma lako ali ti na to necu dati odgovor, procitaj help, trazi tute...
najbolje bi bilo da ti ja sve napravim a ti se potpises u uglu
ja sam hteo da ti pomognem, pruzio ti prst a ti hoces celu saku
ja sam mislio da ces se truditi da sam shvatis ako te uputim, a ti trazis gotova resenja
Moj predlog ti je MISLI MALO
 
U pravu si miksin - treba svakome pomoci da nadje "odskocnu dasku", ali cesto se desava da to nikad nije dovoljno. Svede se na lavinu pitanja, a zapostavlja se i samostalno misljenje i razmisljanje.....
Prijatelju, postavio sipost, dobio neke odgovore, sad samo napred, citaj, razmisljaj, kombinuj, ako zagusti, pitaj ponovo. Ali, nemoj ocekivati kompletna gotova resenja, nije fer u najmanju ruku...
Javi kad uspes, bice nam zadovoljstvo videti kako si uradio.
 
netreba ti da se izvinjavas, ti treba da se potrudis da to shvatis i da krenes u dobrom pravcu, a ne da trazis gotova resenja
na taj nacin ces nam se zahvaliti
a gde god da zapnes, pitaj i rado cemo ti pomoci
 
nuke:
Ja se stvarno izvinjavam!!!
Hvala na svemu!!!
Nema potrebe za izvinjavanjem, bila je to sasvim dobronamerna kritika :)

Znas kako, cak i kad bi ti ovde ponudili "gotova" resenja, tesko da bi imao volje da sad to lepo analiziras i nesto iz toga naucis, upotrebio bi i zaboravio na to... A to bi bi,la prevelika greska, nista sam ne bi "skontao" i znanje bi ti bilo mnogo manje no sto je potrebno da stvarno savladas Flash (ili bilo sta drugo)
Ovako, kad uz malo "guranja" sa nase strane, konacno shvatis i uradis kako valja, znanje je mnogo vece, jer ce ti ostati, pa ces i u drugim elementima Flasha brze napredovati..

Ne predaj se, sve se moze. kad stvarno zagusti, pitaj....
 

Back
Top