izgubljeni recept

nova05

Početnik
Poruka
11
Molim ako neko neko ima tacan recept za sledece: starinski posni kolacici sa jabukama.
Recept ide ovako:
Prokuvati x soljica ulja sa x soljica vode, malo prohladiti i u to staviti x grama brasna i jedan prasak za pecivo.
Od dobijenog testa uzimati komadice i rastanjiti na dlanu u obliku kruga, na sredinu staviti kasiku struganih jabuka sa secerom i orasima, krajeve testa pokupiti i na vrhu spojiti.
Ovako dobijene filovane bombice peci, vruce posuti prah secerom ili ih uvaljati u secer.
 
mislila sam da je "Igubljeni recept" dobra TEMA, da se tu ljudi mogu konsultovati oko zaboravljenih mera.
No cini se da samo ja gubim recepte i pokusavam da ih nadjem na netu?
Pa dobro, sto se tice mog recepta dajte nesto slicno ako nemate bas ovo, da je brzo, posno, sa sastojcima koji se cesto vec nalaze u kuci, za slucajeve kada se ukucanima prijede nesto slatko ili kada gosti najave "dolazim popodne".
 
evo par recepta koje sam ja takodje pokupila sa raznih diskusija
nisam ih sama isprobala ali sam ih jela kod komsinice, bili su jako dobri-
Probaj
Kolac od jabuka (st.25)

Solja secera
Solja zejtina
Solja griza
Solja mlevenih oraha
1 prasak za pecivo
solja izrendisanih jabuka

Sve navedene sastojke dobro izmesati, sipati u podmazan pleh i peci.Pecen i prohladjen kolac seci na kocke i uvaljati u prah secer.

POSNI KOLAC S JABUKAMA

Sastojci:
3 velike solje ribanih jabuka
2 velike solje secera
3 male solje ulja
2 velike kasike (za supu) sode bikarbone
1 vanilin- secer

Sve zajedno izmijesati kasikom i ostaviti da odstoji ca. 1 sat.
Poslije dodati
1 veliku solju griza i
2 velike solje brasna, te
2 solje sjeckanih orasa (ja stavljam male).

Peci na temperaturi od oko 190 °C, otprilike 30 min.
p.s. za vrijeme pecenja i temperaturu ne garantujem jer je svaka pecnica drugacije.

Nadam se da sam mogla bar malo pomoći.
 
hvala na novim receptima, isprobacu ih.
A ovaj moj recept sam ja isprobala pre desetak godina i kolacici su bili super ali pre neki dan sam pokusala ponovo sa zepisima koje imam (4 soljice zejtina, 2 soljice vode i 500 gr brasna) pa sam dobila nesto lose, tj morala sam dodavati mnogo, mnogo vise brasna te sam na kraju ipak uspela da napravim kolace ali mi je ostalo mnogo testa kao visak.
No u pravu ste, jos nekoliko puta eksperimentisanja i naci cu pravu meru.
 

Slične teme


Back
Top