Rektifikacija

lara#1

Primećen član
Poruka
607
Da li znate postoji li nacin racunanja podznaka ako ne znate bas tacno vreme rodjenja. Cula sam da astrolozi na neki nacin to vreme mogu da izracunaju. Znate, neke zene pri porodjaju nisu gledale na sat...
 
lara#1:
A sta je to rektifikacija?


Rektifikacija je odredjivanje tacnog vremena rodjenja.Osoba koja se bavi astrologijom bi pre svega ostalog trebala to da zna ,jer nema smisla raditi nekom astrolosku analizu ukoliko ne znamo vreme rodjenja.Znaci pre izrade natalne karte radi se rektifikacija.
Sam proces se zasniva po principu vrhova polja.Najbitniji su naravno vrhovi prve,cetvrte,sedme i desete kuce.Svako polje pocinje na odredjenom stepenu i u odredjenom znaku ,a u rektifikaciji stepenovi igraju vodecu ulogu,tako da je neophodno poznavati "teoriju stepenova".E,sada ne bih bas opisivala ceo proces jer je malo komplikovano za objasnjavanje ,mislim da bi se vecina ljudi smorila citajuci ovaj post...Sve u svemu : Moguce je odrediti tacno vreme rodjenja!
 
Pozdravljam sve forumase...Problem je sledeci: roditelji(majka) se dvoume izmedju dva datuma rodjenja...Ustvari, prvo je rekla jedno a zatim drugo vreme.....pa nisam vise siguran....Po jednom vremenu, lav sam u podznaku ,a po drugom, devica sam...Sta raditi? Kako mogu saznati koje je tacno vreme, postoji li neki nacin?? Neka pomoc,savet? Pitanje mozda???
hvala unapred svima...
 
Moj majka je mislila da je skorpija celih 46 godina (23.10.), a onda je saznala da je vaga i to skoro. A, te tuge majko moja. Lakse bi podnela da si joj reko sutra ces umreti nego da nije skorpija:mrgreen::mrgreen:
 
Pa lepo od vas,malo mi je jasnije! Dodajem uz sve to da sam skorpija u znaku! Sto se tice podznaka hteo bi da verujem da sam lav (cini mi se da je bolji)...a imam osobine kao sto su: hrabrost, agresivniji nego sto treba, itd znate vec...E sad kako da spoznam i kome me upucujete da utvrdim to? Mislim na dogadjaje u zivotu i slicno? Ocigledno da se slabije razumem! Zbunjen sam!
Jos jedno pitanje, jel mozda ovo los period za skorpije? Nekako mi nista ne ide i u nekoj licnoj krizi sam!
 
kruznica:
Pa lepo od vas,malo mi je jasnije! Dodajem uz sve to da sam skorpija u znaku! Sto se tice podznaka hteo bi da verujem da sam lav (cini mi se da je bolji)...a imam osobine kao sto su: hrabrost, agresivniji nego sto treba, itd znate vec...E sad kako da spoznam i kome me upucujete da utvrdim to? Mislim na dogadjaje u zivotu i slicno? Ocigledno da se slabije razumem! Zbunjen sam!
Jos jedno pitanje, jel mozda ovo los period za skorpije? Nekako mi nista ne ide i u nekoj licnoj krizi sam!
i koliko to kosta otprilike???
 
kruznica:
Pa lepo od vas,malo mi je jasnije! Dodajem uz sve to da sam skorpija u znaku! Sto se tice podznaka hteo bi da verujem da sam lav (cini mi se da je bolji)...a imam osobine kao sto su: hrabrost, agresivniji nego sto treba, itd znate vec...E sad kako da spoznam i kome me upucujete da utvrdim to? Mislim na dogadjaje u zivotu i slicno? Ocigledno da se slabije razumem! Zbunjen sam!
Jos jedno pitanje, jel mozda ovo los period za skorpije? Nekako mi nista ne ide i u nekoj licnoj krizi sam!

Bez sekiracije.
Mars od 18 februara izlazi iz sazvezdja bika tako da neces vise imati onaj osecaj da su svi protiv tebe.On je usao u sazvezdje bika pocetkom augusta tako da ovih 8 meseci njegovog traznzita su skorpije jako dobro osetile.(nepovoljno)

Saturn i dalje plovi po lavu...on je tek sredinom jula usao u ovo sazvezdje i ostaje 2.5 god.

Prihvati ogranicenja koja su naisla, pogotovo u karijeri.
Zakon se mora postovati, kao i autoriteti.
Uzdrman je Ego.

" I dodje vreme kad Orao mora sa kokosima zimovati" Njegos
 
Koliko ja znam moze se otkriti vreme rodjenja , datum, godina, mesto...
ukoliko je sve to nepoznato....kao sto je na primer bio slucaj sa Josipom Brozom Titom...
a ovo je rektifikacija svega toga koju je uradio Nikola Stojanovic 1998 godine, ako nekog zanima...
nasla sam na netu ako nekog zanima
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pozdrav opet! Nisam imao sate uplacene pa sam tek sada dosao..
Zbunjen sam,morao sam pogledati sta znace ti vasi pojmovi neki....otprilike pomalo znam sada...
I ne mogu da verujem da toliko veze i povezanosti ima, pogotovo sto je rekao forumas koji jede skorpije :-) mada dosta toga je pogodjeno s vase strane
I na kraju,gde bi ja spadao,u koji podznak? Sto se tice 50 eura...brate,mnogo je
Upravo gledam kakva je kombinacija skorpija/lav.....
Nisam znao da u rodnom listu pise vreme rodjenja...pogledacu ako ga nadjem!
 
Juce sam se setila da je moj sin rodjen u 2:56 am, a ne u 2:55 kako su u bolnici napisali u bolnickom rekordu...oni su to zaokruzili i cula sam ih kako kazu : ok zaokruzicemo na 2:55, babice ili ko god da je bio, ne mogu da se setim, ipak je bio porodjaj u pitanju:))
ali fora je da je svirao radio koji sam ja cula i u trenutku kad se rodio, cula sam da je spiker rekao: tacno je 2 sata i 56 minuta posle ponoci....
to sam godinama zaboravila, juce sam se setila..bilo mi je ok to njihovo zaokruzavanje nekad davno, nisam videla problem...ali sad ga vidim:)
pa sad razmisljam, ko zna kome su sve zaokruzili vreme rodjenja, sto je sa astroloske tacke gledista vrlo nebulozno:)
inace bilo je to jednog davnog dana u beogradu u bolnici u ulici narodnog fronta:)))

tako da kruznice, mozda prvo pitas mamu...mozda je svirao radio, mozda je slucajno pogledala na sat ili nesto slicno..pitaj pa joj daj vremena da se seti:))))
ja sam se juce setila ovoga posle mnogo mnogo godina, jednostavno neke stvari potisnemo u podsvest ali one iskoce ponovo u nekom trenutku:))
 
sto se tice sekundi (koje pomenu Silko) ja bih preporucila svim trudnicama da obavezno ponesu digitalni sat sa stopericom na porodjaj i da zaprete doktorima i babicama da hoce tacno vreme u minut i sekundu, kakvo bre zaokruzavanje!!
:))))
 
pa sada koliko minut utice na podznak......A moja mama sigurno se nece setiti toga,pogotovo da li je svirao radio :-)
Mada,moram priznati,imas dobro secanje...I kako je to uticalo dalje? Mislim jel izmenjeno ista u zivotu,jel se desilo nesto?
 
kruznica:
pa sada koliko minut utice na podznak......A moja mama sigurno se nece setiti toga,pogotovo da li je svirao radio :-)
Mada,moram priznati,imas dobro secanje...I kako je to uticalo dalje? Mislim jel izmenjeno ista u zivotu,jel se desilo nesto?

ja sam jako cudna po tom pitanju, uvek upijam i registrujem sve oko sebe, vidim i cujem apsolutno sve:)
mislim najcesce neke stvari na koje niko ziv ne bi obratio paznju, npr radio dok se poradjas:))
pa to ne moze da utice na zivot, samo na gresku u natalnoj karti
zivot uvek tece po tacnom vremenu rodjenja, cak iako je nepoznato:)

nekad minut moze da izmeni natalnu drasticno...
 
LUDICA:
Kao prvo, ta tema nije ista, a kao drugo, nije mi bas jasan taj postupak, pitala sam se ima li nesto manje komplikovano. U svakom slucaju hvala na informacijama!

ma jeste isto je, u oba slucaja se radi rektifikacija, bilo da je u pitanju datum ili vreme, ili godina....ili ako hoces da saznas ko su ti mama i tata, ako slucajno ne znas:)))))
 

Back
Top