Šta vas pokreće...

Razmisljam ponekad o tom odnosu dijete-roditelj...
Fascinirajuce je koliko ih je covjek u stanju, prakticno, bezuslovno voljeti i sve uciniti za njih, ma koliko ga oni znali nervirati i dovoditi na ivicu ludila svojim nestaslucima, a ponekad i bezobrazlukom...
 
Gazdarica:
Razmisljam ponekad o tom odnosu dijete-roditelj...
Fascinirajuce je koliko ih je covjek u stanju, prakticno, bezuslovno voljeti i sve uciniti za njih, ma koliko ga oni znali nervirati i dovoditi na ivicu ludila svojim nestaslucima, a ponekad i bezobrazlukom...
Sad se setih dijaloga iz filma Sabirni centar. Marko pekar: "J_ebem ti decu i ko ih izmisli, niko u životu nemože da te razočara kao rođeno dete", Alkos: "Može, roditelj".
 
Tri meseca sam u kancelariji bila bez muzike. Juce sam od kolega sa pogona (gde sam ranije radila) dobila mali kasetofon. Od jutros imam slusalice na usima (moje sadasnje koleginice mogu da rade samo u tisini). I jutros sam shvatila kako muzika moze da pokrene. I u proseku sam uradila mnogo vise danas nego ranije. Samo zato sto imam radio "S" da mi peva na uvce i ... Oh, muzika...
Ono sto me u zivotu pokrece je misao da imam jedan zivot i da treba da ga prozivim kako valja, posteno i po svojim realnim zeljama. Ko zna sta me ceka u "zivotu posle zivota" uostalom, niko se odande nije vratio, pa da moze da nam isprica o tome da li je bolje ili gore.
I ja mislim da su deca svrha naseg postojanja. Ona su buducnost, mi smo sadasnjost, a roditelji su proslost.
Zbog buducnosti treba ziveti, a mi u sadasnjosti treba da se potrudimo da ta buducnost bude sto pametnija, bolja, zdravija... Sve ono sto mi nismo stigli da budemo...
 
Vec rekose... vera... ali ne u tamo neku religiju i slicne gluposti... vec vera u SEBE, drage mi osobe, pravdu, istinu, buducnost... Prosto je cudo koliko malo samopouzdanja moze da predstavlja pokretacku energiju... A jos kad imas i nekog pored sebe o kome trebas da brines...

A sto se muzike tice, ja je slusam 24/7 ... Ne bih mogao da zamislim zivot bez iste... Nije pokretac, ali svakako ubija monotoniju...
 
Gazdarica:
Razmisljam ponekad o tom odnosu dijete-roditelj...
Fascinirajuce je koliko ih je covjek u stanju, prakticno, bezuslovno voljeti i sve uciniti za njih, ma koliko ga oni znali nervirati i dovoditi na ivicu ludila svojim nestaslucima, a ponekad i bezobrazlukom...

ja sam baš to pomislio, jer sam se setio kakve su muke moji imali samnom... 8)
 
Gazdarica:
Razmisljam ponekad o tom odnosu dijete-roditelj...
Fascinirajuce je koliko ih je covjek u stanju, prakticno, bezuslovno voljeti i sve uciniti za njih, ma koliko ga oni znali nervirati i dovoditi na ivicu ludila svojim nestaslucima, a ponekad i bezobrazlukom...


mmmmmm....ljubav indeed.....ja opet volim i opet bezumno (sada cudnije nego ikada)....sta drugo moze bolje i jace da pokrene?
 
Betty:
Gazdarica:
Razmisljam ponekad o tom odnosu dijete-roditelj...
Fascinirajuce je koliko ih je covjek u stanju, prakticno, bezuslovno voljeti i sve uciniti za njih, ma koliko ga oni znali nervirati i dovoditi na ivicu ludila svojim nestaslucima, a ponekad i bezobrazlukom...


mmmmmm....ljubav indeed.....ja opet volim i opet bezumno (sada cudnije nego ikada)....sta drugo moze bolje i jace da pokrene?
STA?
 

Back
Top