kakav ste klijent?

MirjanaZ

Elita
Poruka
15.261
kako kupujete?istresate dnevni stres na prodavacice ili ste ljubazni?pustate da vam uvale svasta pa se pitate sta vam je to bilo potrebno?ili odbijate svaku sugestiju misleci da sigurno hoce da vas zezne?
bas sam sinoc razmisljala da mi neka od vas dodje u parfimeriju da l bih je prepoznala po stilu.musterija idealna:nina2,voli da proba a i kupuje skupe stvari,deli moju strast za kompletnom negom tela.
smor musterija betty:ona dodje samo da vidi sta ima i da se raspita,cak te i napali da ce da kupi i na kraju kaze "a da se mazemo govnima 100% prirodnim?"
musterija od koje se treba paziti:hellen.ona sve pazljivo slusa sta pricas i ne daj boze da si rekao nesto nelogicno,ode tvoja strucnost u 3 lepe!
musterija koja izludjuje:queen.dodje samo da snimi sta joj se svidja al ce na kraju da kupi tamo gde vec kupuje po snizenim cenama.
amfibija je musterija koja te i ne slusa sta pricas,posle dve recenice izgledas sebi smesno...
a avesic ce odmah da ti kaze "ovo ne vredi toliko,puuu kakvo sranje,vidi ova maskara 20€ da l su normalni"i sta da joj kazes?!
cokolada hmmm zaljubljena tako da bih joj uvalila dosta muske kozmetike :lol:
pa recite kakav ste klijent?;)
 
A kakav si ti klijent.
Kako bih ja tebe prepoznao kad bi....

Boze shta ja pricham...?!?!
Pa po sisama koje se klate u ritmu:

All the leaves are brown - All the leaves are brown
And the sky is gray - And the sky is gray
I've been for a walk - I've been for a walk
On a winter's day - On a winter's day
I'd be safe and warm - I'd be safe and warm
If I was in L.A. - If I was in L.A.
California dreaming - California dreaming
On such a winter's day
:lol:
 
NaraYan:
A kakav si ti klijent.
Kako bih ja tebe prepoznao kad bi....

Boze shta ja pricham...?!?!
Pa po sisama koje se klate u ritmu:

All the leaves are brown - All the leaves are brown
And the sky is gray - And the sky is gray
I've been for a walk - I've been for a walk
On a winter's day - On a winter's day
I'd be safe and warm - I'd be safe and warm
If I was in L.A. - If I was in L.A.
California dreaming - California dreaming
On such a winter's day
:lol:
a narayan je klijent kojeg je neko poslao da kupi,nosi papiric i kaze "dajte mi sisu ovaj...dajte mi kremu":p
 
Skoro idealan klijent :D
kupujem proverene marke(slucajno su i skupe),tacno znam sta hocu,ono skoro se odnosi da ne volim sugestije,posto sam vec trazila sta mi treba-a posto im ostavim dosta parica,obicno se ne bune sto ne prihvatam sugestije :)
 
hanibal77:
a narayan je klijent kojeg je neko poslao da kupi,nosi papiric i kaze "dajte mi sisu ovaj...dajte mi kremu":p

I... shta bi mi prvo dala? :P

24-mixed-roses.jpg
 
ja baaash mrzimd a qpujem....znachi sav se preznojim kad pochnu da vade ovo da probam ono da probam....i mrzim da probam....ja to uletim u neshto....zgrabim shta mi treba....i shmugnem na vrata....par puta sam bio u kupovini sa nekim drugarima koji neprestano vise po buticima....kaaaakva agonija....uzhas....meni je qpovina fuj....osim ako se radi u stripovima
 
kad odem u kupovinu ubedljivo najvise me nervira da prodavci oblecu oko mene,pokazuju mi sta sve imaju,zamajavaju me,pokusavaju po svaku cenu nesto da mi prodaju...naravno,ja se sve vreme uljudno i kulturno smeskam,ali uvek kupim ono sto sam nameravala uz potpuno ignorisanje komentara "ali ovo je sada najmodernije,najnovije,bolje" itd... :roll:
 
hehehe....beti dođe po 3 stravi a iznese pola radnje - plus od toga NIŠTA što su joj sugerisali :P
jednom me neka mučenica pitala da li sam koristila silk nad nešto, slučajno jesam i kosa mi se (koja je inače zdrava i sjajna bez dodataka!) mastila ko nikad, grozota :lol:
Pa sam joj detaljnoobjasnila zašto neću ponovo da kupim to sr.anje, bez obzira pto je na popustu :D
(to nakon CELE priče, kaže ona meni: "Ali na popustu je!" :? )
e, volim u Merkatoru da me ubede za neku klopu i začine :P
kod tebe, hani....m....uzela bih SIGURNO YSL touch eclait (ili ako već, ovde nisam nabasala, a nikad da jkrenem baš s tim ciljem u kupovinu) - to si me već ubedila, ovako onlajn :wink:
 
hanibal77:
cokolada hmmm zaljubljena tako da bih joj uvalila dosta muske kozmetike :lol:
pa recite kakav ste klijent?;)
Hahaha ispadoh ti ja najbolji klijent! :lol:
Ja mislim da sam ok klijent, uvek pazljivo slusam ono sto mi prodavacica govori ali samo ako pitam, mrzim kada me juri sa proizvodima. Odmah gubim interesovanje, ne volim dosadne nasrtljivce. :roll: Ne podnosim kada me spopadne jos sa vrata, pusti me na miru, pitacu ako me nesto interesuje. :roll: Volim da kupujem, u parfimeriji mogu da razgledam danima, uglavnom uvek kupim nesto ako imam novca. :razz: Lako me je i navuci (ako prodavac ima stila) , narocito ako obilazim oko te stvari 50 puta. :lol: E da nervira me kada mi u parfimiriji ne daju tester kada kupim nesto. :roll: Nije da meni taj tester treba ali to je valjda osnovna kultura. :roll: Ima jedna prodavnica u koju ne volim da idem bas zbog toga. :roll: A opet ima jedna gde su prodavacice uvek jako ljubazne, strpljive i uvek pocaste sa necim i daju neki koristan savet. :-) Nervira me i kada ne znaju da odgovore na moje pitanje pa pocnu nesto da lupetaju. :roll: I nervira me kada kupujem odecu i nisam bas najzadovoljnija sa time kako mi stoji a one se odusevljavaju samo da bi prodale. :roll:
Zakljucak :arrow: ako je prodavac prirodan, ljubazan i normalan, divan sam klijent a ako nije onda nisam klijent uopste. :wink:
 
kako kupujem?
sta da vam kazem zene, brzo i odlucno.
npr udjem u butik i evo kako se odvija munjevita, gotovo impulsivna kupovina.
- zdravo, izvolite
- koliko je ona koshulja
- toliko i toliko
- pakuj

a onda me u povratku kuci sustizu potpitanja tipa - da li sam dobro kupio i zasto bas to??? ali nema veze, bitno da sam prodavacicu shokirao svojom odlucnoscu

- - - -
regards,
r c
 
ja sam otprilike klijent kao cokolada.volim da gledam pa kad sve pogledam i pripremim pitanja onda volim da saslusam pametnu prodavacicu.mada mi je sad drugacije jer prepoznajem tehnike prodaje,ranije sam mislila da su ljubazne a one zapravo rade po modelu.
choko-normalno imas pravo na sample na transhu od 15€,tako je kod nas a ne moze previse da se razlikuje.a kad mi je neko simpa ja ga obaspem poklonima.kad nije dam mu samo sto moram(u slucaju da je misteriozni klijent)
 
hanibal77:
pa hoces da ti donesem 1?upola cene;)
btw mozda vas i nisam dobro procenila,to vas ja samo tako zamisljam.tebe zamisljam da dodjes da zezas prodavacice:lol:

Ma otkud! Ja idem i kupujem stihijski, i retko tražim pomoć (zabavljam se čitajući i upoređujući, sama - uživancija :P ). Ako su ljubazne i imajul ep osmeh lako me ubede (ali nikad ne preteram baš). Inače, što bih zezala prodavačice? Svašta, pa ne uvaljuju mi ....šta mi je bapš potpuno nepotrebno....tange recimo, to ne nosim. Kozmetika je ok. :D

E, ali s konobarima imam mnogo ličnije kontakte :lol:
Posle prevrćem po glavi šta je hteo da kaže, kad izađem iz kafića :roll:
(reko jedan "ova ima pokvarene oči" :lol: , a ja mislila još 20 minuta "jel moguće da sam zrikava?" :mrgreen: )
 
Inače se kupci nazivaju klijentima? Nisam znao.
Kupujem na prvi vizuelni utisak. Probirač sam. Ne gledam cenu sve dok ne dođem pred kasu. Dešava se da vratim, ali vrlo retko, pogotovu ako se radi o cipelama. Tu mučki podnosim i paprene cene. Ne volim da me dave prodavci, i to im odmah i kažem. Ne podnosim ako su neljubazni ili previše servilni. Kupovinu obavljam brzo jer tačno znam šta mi treba.
 
Хе, хе...испадох опасан клијент!:lol:

Ја увек знам шта ћу да купим, увек имам представу како то треба да изгледа и како да ми стоји. И сто пута ћу да обиђем град док не нађем тачно оно што желим.
Понекад волим да се посаветујем са продавачицом, али само кад ја тражим савет. Не волим кад почне да неумерено хвали робу, а ништа је нисам питала.
Не волим нападне продавце који у робној кући само иду за мном и мотре ме као да ћу нешто да украдем.
Не волим ни оне које морам да ловим по продавници, да их чекам и мољакам да обрате пажњу на мене.
И јако, јако ме нервира када ми не персирају!!! :x
Уђем у продавницу и кажем :''Добар дан.'', а она ми одговори са :''Ћао!''
Питам је:''Извините, молим вас, да ли имате мањи број овога?''
А она:'' Види како ти стоји ово, што не пробаш ово....''
...А да сам се на време удала могла сам јој бити мама...:?
 
hanibal77:
kako kupujete?istresate dnevni stres na prodavacice ili ste ljubazni?pustate da vam uvale svasta pa se pitate sta vam je to bilo potrebno?ili odbijate svaku sugestiju misleci da sigurno hoce da vas zezne?
bas sam sinoc razmisljala da mi neka od vas dodje u parfimeriju da l bih je prepoznala po stilu.musterija idealna:nina2,voli da proba a i kupuje skupe stvari,deli moju strast za kompletnom negom tela.

Sto jes' jes'. Mada za probu uzmem tester (ako je krema za lice recimo u pitanju) dok uz to kupujem nesto sto vec znam da mi odgovara. Tesko me je nagovoriti na nesto sto ne planiram i ne zelim da kupim. Ali cu vrlo rado saslusati informacije o nekom novom proizvodu, otici kuci, raspitati se jos malo (kao sto to radim ponekad ovde jelte i tebe gnjavim preko pp) i tek ako su dovoljno ubedljive odlucujem da kupim i probam. Do sad sam se stvarno retko zeznula pri izboru kozmetike, jos posebno sto se nege tela tice.
 
dobra tema...

a kakav sam kupac, zavisi od toga sta kupujem..za obucu ne zelim ni predlog ni savet..uvek tacno znam sta hocu..za odecu kako kad..ali tu mi je bitno kako mi stoji, i kako se osecam u tome, a ne da li je in...a sto se kozmetike tice, tu sam duduk..bila sam par puta bas odusevljena savetima vezanim za kreme..a izludi me kad u parfimerijama rade ribe koje ne znaju ni kako se zovu, a kamoli nesto drugooo:-?

nikad nisam kupila nesto sto ne zelim..ali se desilo da ne kupim nesto sto sam htela jer me izludi prodavac:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Kada kupujem kozmetiku, gledam da kupim uvek nešto novo.
Čisto da probam,pa ako mi se ne sviđa, uvek imam kome da dam.
Obožavam drogerije,pa su tako DM i Lilly po mom ukusu.
Imaš gotovo sve što ti treba,a niko te ne nutka i ne gnjavi.
Što se garderobe tiče, jako sam problematična, pošto nisam proporcionalno građena.
Jako ne volim kada mi prodavačice govore da mi nešto dobro stoji,a u stvari je katastrofa.
Kupim tek kada mi to nešto legne kako treba, a u glavnom, bez obzira na godine, kada idem da kupujem garderobu vodim mamu.:-D
 
te prodavacice koje vam govore da vam super stoji nisu profi!ja to kazem tek kad vidim da klijent zeli da mu to kazem;)
a kad neko zaista zeli savet...prosle nedelje je bila jedna moja omiljena (kupuje dosta a nije gnavez)i kaze jao sto je lep ovaj sjaj.ja cutim,necu da kazem da nije a ne mogu da kazem da jeste jer mi je ipak stalan kupac.ona me gleda i kaze "sta vi mislite?nije a?" i ja joj pokazem jedan drugi iz iste linije ali mnogo lepse boje koji je iz mesta kupila...
ali kad mi dodje baba od 70 god i trazi hidratantnu kremu jer joj nije potreban antirid zasto bih ja bila iskrena prema njoj kad vec ona nije prema samoj sebi?
 
Kupujem retko, ali skupo. To mi dođe najjeftinije... :lol: :lol: :lol:
Ako je kozmetika i odeća, znam šta mi odgovara i šta mi stoji.
Fino je, doduše, kad naletim na dobru
prodavačicu u parfimeriji. Recimo, dva parfema koja koristim
preporčila mi je prodavačica, na osnovu toga šta sam joj rekla da tražim...
Hvala joj! :-D
Kremice itd - tester je zakon.
Tako sam se i navukla na sve što sada koristim :lol:
 
Joj, pa ja uopšte nisam pain-in-the-ass kupac koji na kraju kupi na drugom mestu gde je jefitnije. Ja sam više tipa Beti, stihijski kupujem.:mrgreen: Jednom sam ušla u parfimeriju sa namerom da kupim samo senke za oči, a izašla sam 250 maraka lakšeg novčanika :?

E, ono što mene nervira su prodavačice u Srbiji, ili ovde kod mene, svejedno. Uglavnom nisu kompetentne da ti daju savet, lupaju bez veze, i počnu da ti dišu za vrat čim uđeš -to posebno smara. Ja uglavnom znam po šta sam došla, ako mi se usput svidi još nešto, super-kupujem, ali kad ONA priđe i krene da me ubeđuje da je ta i ta maskara odlična, a ja ZNAM da mi se zacementiraju trepavice od iste, uglavnom sačekam da završi, kažem hvala i odem. Najviše volim da kupujem kozmetiku u inostranstvu, gde sam uglavnom dobijala odlične savete za razne kreme, maske i slično. Plus, tamo daju i testere :mrgreen:

Ono što me najviše izluđuje su devojke koje rade u buticima. Čim uđem, procene da li sam finansijski sposobna da kupim nešto u njihovoj radnji, pa na osnovu te procene ili smaraju, ili se ponašaju kao da nisam ni ušla u radnju. Najgore su one koje nakon dobijenog odgovora " Ne tražim ništa posebno, samo razgledam", krenu da te prate po butiku, stoje ti iza leđa i prevrću očima kad pipneš i pogledaš nešto. Tada, ako imam vremena, prevrnem pola radnje, isprobam milion stvari i ništa ne kupim :mrgreen:
 
Queen_:
Ono što me najviše izluđuje su devojke koje rade u buticima. Čim uđem, procene da li sam finansijski sposobna da kupim nešto u njihovoj radnji, pa na osnovu te procene ili smaraju, ili se ponašaju kao da nisam ni ušla u radnju. Najgore su one koje nakon dobijenog odgovora " Ne tražim ništa posebno, samo razgledam", krenu da te prate po butiku, stoje ti iza leđa i prevrću očima kad pipneš i pogledaš nešto. Tada, ako imam vremena, prevrnem pola radnje, isprobam milion stvari i ništa ne kupim :mrgreen:
:lol: :lol: Zloćo jedna.
Ali naše butikašice su stvarno poseban soj,
znam o čemu pričaš, pošto ih redovno iznenađujem.
Fuj! :?
 

Back
Top