zbog cega...

mala_zmija

Početnik
Poruka
18
zena u braku izgubi zelju za muzem ili obrnuto...
zanimaju me razlozi koji dovode do "zahladjenja" odnosa i gubitka strasti...
...malo vise bih volela da cujem sta zene misle o tome..i da li porodjaj moze da bude jedan od uzroka???
 
ne poradja se ceo zivot..pa da to bude razlog..vecina zena ulazi u tu postporodjajnu depresiju i bla...ali zato dok se ne porode...a sto opet generalizujemo..ne mora da znaci..zavisi od partnera .. njihovih inovativnih sposobnosti i zelje..
 
U svakoj vezi (a i brak je veza) ako se ne radi na njoj,polako se gubi strast...ako se uvek sve zna unapred kako ide i kojim redosledom i ko pocinje i ko zavrsava-neminovno se zahladne odnosi...kao i ako postoje neke nerasciscene situacije koje se ponavljaju-mora da uticu na odnos...

iz prica cula da se neki muzevi nisu u pocetku snasli posle porodjaja,ali posle nekog vremena su obicno stvari dolazile na svoje mesto,ako je sve ostalo funkcionisalo....
vracala se i zelja za sexom i strast,samo pitanje vremena bilo individualno :)
 
Imas muskaraca koji su ljubomorni na decu... Moj zet je imao trip "ja ti nisam bitan, samo na decu gledas" ali bogu hvala, prizvao se pameti, i sada su ok.

Kada ti dodju deca u braku, onda svoj zivot stavis malo na stranu ako zelis nesto od tog deteta da bude nesto... tek kada dete je dovoljno "veliko" mozes da se vratis na sebe i na muza... Prosto je, koliko sta zelis da uspe, uspece ti, samo je bitno da oboje to zele, jer ipak je za tango potrebno dvoje!
 
a sto bi se tek vracali na nas kad dete bude 'dovoljno veliko'...sta je dovoljno veliko? 40god? da napravimo nesposobnog idiota koji spava do 12,a od 12-20 sedi na krstarici, posle cega ide u ludi provod sa istopacenicima hehehehe...i ok..poenta..ne znam ..ja ne bih mogla da se drasticno odreknem svog zivota jaoo smesno si to napisala..kapiram da neke stvari treba promeniti, ali da se pravim da ja i on ne postojimo, nego nam je svrha da ostatak zivota razmazavamo dete trulo mi to..gde je zlatna sredina..
 
Devilishgirl:
ne poradja se ceo zivot..pa da to bude razlog..vecina zena ulazi u tu postporodjajnu depresiju i bla...ali zato dok se ne porode...a sto opet generalizujemo..ne mora da znaci..zavisi od partnera .. njihovih inovativnih sposobnosti i zelje..

Iz iskustva govoris,ili?
 
mislim da sam razumela sta je htela da kaze...tu su obaveze oko deteta...da bude sito,cisto,zadovoljno,da mu se posveti paznja...kvalitetan nacin zivota i sl stvari...i onda malo vremena ostaje za "zivot u dvoje" ...treba puno truda uloziti da se izbalansiraju sve te stvari...
 
Ma Devil, ne mislim na to!!!
Kada ti dete napuni 10-ak godina, da moze da bude koliko toliko samostalno, da kada odes na odmor, odes na odmor sam sa muzem, i nemas problema da ostavis dete kod babe i dede na cuvanje, a to je ono sto sam rekla posvetis se detetu, da bi dete bilo normalno... Zlatna sredina je uvek tu...
 
Just Me:
U svakoj vezi (a i brak je veza) ako se ne radi na njoj,polako se gubi strast...ako se uvek sve zna unapred kako ide i kojim redosledom i ko pocinje i ko zavrsava-neminovno se zahladne odnosi...kao i ako postoje neke nerasciscene situacije koje se ponavljaju-mora da uticu na odnos...

iz prica cula da se neki muzevi nisu u pocetku snasli posle porodjaja,ali posle nekog vremena su obicno stvari dolazile na svoje mesto,ako je sve ostalo funkcionisalo....
vracala se i zelja za sexom i strast,samo pitanje vremena bilo individualno :)


E, и ја бих рекла ово исто.:)
 
mala_zmija:
mislim da sam razumela sta je htela da kaze...tu su obaveze oko deteta...da bude sito,cisto,zadovoljno,da mu se posveti paznja...kvalitetan nacin zivota i sl stvari...i onda malo vremena ostaje za "zivot u dvoje" ...treba puno truda uloziti da se izbalansiraju sve te stvari...
pa nece samo jedan od roditelja da mu posvecuje paznju..i nisu roditelji 24h nad detetom pogotovu kad je u tim godinama...dete se vec od malena socijalise...ne opravdavam ni one mame koje ostavljaju decu dadiljama da bi isle da pijuckaju kaficu sa friendicama...na regularnoj bazi, a ne ni one sto po ceo dan nesto jao dete jaoo...tu su baka deka jaslice vrtic skola....sve svojim tokom..opusteno..valjda..i nesto usput ..da ne ulazimo u to..
zasto ne bi njih dvoje otisli na zimovanje sami npr..ako je dete isuvise malo..za tako nesta i sta znam..
 
ma koliko ja voleo sir....ako bih ga jeo svaki dan onoliko koliko zhelim da ga jeden....sigurno je da bi mi vremenom isti dosadio....e sad na meni je da se izborim sa tim....znachi jednom pohovan...jednom str8 jednom ovakav jednom onakav.....tako ja na to gledam
 
Sve sto se ne neguje to i ugine, pa samim tim i sex u braku. Drugo, bar vecina tako kaze, brak i sve u njemu predje u naviku, a i godine zivota nose sa sobom odredjeno ponasanje, i dok se okrenes oko sebe vidis da si se promenio, a samim tim i tvoje zelje i potrebe. Ne kazem da ljudima sa 40 godina ne treba sex, ali sigurno ga redje upraznjavaju nego sa 20 i kusur :)
 
Pre neki dan izadjem za bivsim i sadasnjim kolegama iz firme na pice.Svrate i neki poznanici od jedne koleginice i pricamo zezamo se.I jedan poce da prica o ribama nesto...kako trazi neku svalerku,posto je ozenjen.I ova koleginica sto ga zna kaze :"Sta ce ti bre svalerka,pored ona dobre zene" (kaze da mu je zena odlicna riba).A on njoj kaze,videces kad se udas,pa kad prodje 5-6 godina.***** li ga! Hehe!
 

Back
Top