PROBLEM SA MODEMOM

dejance

Početnik
Poruka
26
e ovako pre nekoliko dana bila je jaka grmljavina pa mi se nesto desilo sa modemom!
nece da otvara vezu i da bira brojeve !
kada ostane ukljuceno nece da zatvori vezu
ZNA LINEKO NEKU CAKU ZA OVAJ PROBLEM OSIM NOVOG NARAVNO!


HVALA
 
dejance:
e ovako pre nekoliko dana bila je jaka grmljavina pa mi se nesto desilo sa modemom!
nece da otvara vezu i da bira brojeve !
kada ostane ukljuceno nece da zatvori vezu
ZNA LINEKO NEKU CAKU ZA OVAJ PROBLEM OSIM NOVOG NARAVNO!


HVALA
Spucao ga grom pravo u srce.......samo u kantu.....i kupi nov8-)
 
Кулиража:
Zanimljivo je koliko se ljudi cimaju zbog te grmljavine i pocupaju sve iz struje, a ostve tel. kabl.

Zbog struje komp moze da crkne samo usled variranja napona, a od grmljavine nikako.

Dok je sa tel. linijama sasvim druga prica.

E skroz nisi u pravu, video sam racunar posle udarca groma kod treceg komsije , doduse tu i nije bilo bog zna sta da se vidi bio je toliko crn da sam mislio da su ga iz odzaka izvukli
 
puki68:
E skroz nisi u pravu, video sam racunar posle udarca groma kod treceg komsije , doduse tu i nije bilo bog zna sta da se vidi bio je toliko crn da sam mislio da su ga iz odzaka izvukli
Da li je taj grom tresno preko elektricne instalacije ili preko tel. linije, tj. modema?

Danas svaka kuca ima osiguracei sl. pratecu opremu, tako da to ne bi pretstavljalo problem.
A ako bi grom i otresao el. zice, ne samo da bi ti crko racunar i svi uredjaji po kuci, vec bi cela gradska mreza otisla u beeep beeeep.
 
Кулиража:
Da li je taj grom tresno preko elektricne instalacije ili preko tel. linije, tj. modema?

Danas svaka kuca ima osiguracei sl. pratecu opremu, tako da to ne bi pretstavljalo problem.
A ako bi grom i otresao el. zice, ne samo da bi ti crko racunar i svi uredjaji po kuci, vec bi cela gradska mreza otisla u beeep beeeep.

I tu nisi u pravu ostane samo deo grada tj ulice koje su na istoj trafo stanici. A sto se kucne instalacije tice tu te nikakvi osiguraci nece spasiti
 
Pa na trafo stanicu sam i mislio, ne napajaju se sigurno sve kuce direktno sa elektrane.

Moze da se desi da crkne, ali ako je u kuci dobro uradjena instalacija, veoma, veoma su retki slucajevi da ce se desiti nesto neplanirano.

Ja recimo nikad ne gasim racunar, trenutno nemam UPS, i preziveo je mnoge grmljavine, ajos mu nista nije bilo, isto tako je i sa ostalim uredjajima osetljivim na promenu napona.

Osiguraci su itekako bitni, da nema njih u nepredvidjenim situacijama bi izgorela cela kuca, a ovako moze samo da crkne uredjaj.
 

Back
Top