Slike koje u tren oka razaraju velikosrpske bajke !

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Diocles

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
155
Da li su ovo pripadnici istog naroda ?
Zar je ovo isti narod ?
Kakve su to bajke velikosrpske, koje mogu da demantuju ove dvije slike ?

Slike same, sve govore !



stare_razglednice_-_vjencanje.jpg

Crnogorci
(Crnogorsko vjencanje iz 1910. godine)




sl02.jpg

Srbi



---------------------------------
 
Diocles:
Da li su ovo pripadnici istog naroda ?
Zar je ovo isti narod ?
Kakve su to bajke velikosrpske, koje mogu da demantuju ove dvije slike ?

Slike same, sve govore !



stare_razglednice_-_vjencanje.jpg

Crnogorci
(Crnogorsko vjencanje iz 1910. godine)




sl02.jpg

Srbi



---------------------------------

Zaista si smesan! Pa podji prvo od zastave, na slici iz 1910.

Obe su prelepe srpske slike. Jedna prikazuje svadbu pripadnika viseg sloja crnogorskih Srba na Cetinju, vide se ograde Dvora, a druga najobicnije momke i devojke u sumadijskoj nosnji.

Jadan si!

GO SERBIA!!!
 
Овим ништа не доказујеш.
Мушкарци (Срби) носе војне панталоне и капу која је ушла у употребу тек крајем 19. века. То што су се одомаћили у народу последица је Првог светског рата. По његовом завршетку, услед немаштине, свако је носио оно што је имао, а то је била униформа која им је остала из рата.
То ми данас називамо српском ношњом (и поносни смо на њу).
 
Nazalost skorasnje ispitivanje genetskih haplotipova nije sprovedeno na teritoriji srbije i crne gore.
Iz aviona je vidljivo da crnogorci osim jezika i religijske pripadnosti imaju vrlo malo zajednickog sa srbima. Dok kod crnogoraca dominiraju dinaroidne karakteristike i vjerovatno ilirski geni kod srba to ocigledno nije slucaj.

Cak i na ovoj slici to je jednim pogledom na fizionomije i tjelesnu gradju ljudi na slici sasvim jasno.

Medjutim ove se slike ne mogu usporedjivati jer se radi o dva potpuno razlicita drustvena sloja
 
cisto da ne bude nesporazuma, ilirski geni nemaju nikakve veze sa siptarima.

Teorija da su siptari ilirskog porijekla ipak je samo teorija, koju su vjerovatno iskovali idjeni tvorci velike albanije, medjutim genetska ispitivanja pokazuju nesto drugo..

najveci % tzv. ilirskog haplotipa pronadjen je kod stanovnika hrvatske- oko 41%
- daleko iznad slavenskog haplotipa, slavenski haplotip je bio prisutan u omjeru od svega 21% a npr. madjarski . 23%
toliko o nekim zabludama koje vladaju na nasim prostorima, nazalost srbija i cg nisu ucestvovale u ovom ispitivanju jer je ono vrseno u jeku medjunarodne blokade
-tko zna kakvi bi bili rezultati?!
 
Merovingian:
Nazalost skorasnje ispitivanje genetskih haplotipova nije sprovedeno na teritoriji srbije i crne gore.
Iz aviona je vidljivo da crnogorci osim jezika i religijske pripadnosti imaju vrlo malo zajednickog sa srbima. Dok kod crnogoraca dominiraju dinaroidne karakteristike i vjerovatno ilirski geni kod srba to ocigledno nije slucaj.

Cak i na ovoj slici to je jednim pogledom na fizionomije i tjelesnu gradju ljudi na slici sasvim jasno.

Medjutim ove se slike ne mogu usporedjivati jer se radi o dva potpuno razlicita drustvena sloja
prvo to je paranoidni mit da svi imaju nesto protiv srba.
drugo mislim da je ideja o crnogorskoj neovisnosti pomalo nebulozna narucito kada se ima u vidu broj crnogoraca koji zivi u srbiji
 
Играчина је просто фантастичан! Он нас сваким даном (увек после веће паузе од месец-два, док се мало забораве његове претходне бламаже) обасипа ''ексклузивним'', ''новим'', ''никад виђеним'' и ''научним доказима''......о чему?


Изгубио си се већ...предлажем ти опет краћи одмор.
 
Hellen:
Играчина је просто фантастичан! Он нас сваким даном (увек после веће паузе од месец-два, док се мало забораве његове претходне бламаже) обасипа ''ексклузивним'', ''новим'', ''никад виђеним'' и ''научним доказима''......о чему?

Изгубио си се већ...предлажем ти опет краћи одмор.

Prije nego sto odem na odmor,
red bi bio da napises definiciju nacije,
da ne bi lutali oko toga sto su, a sto nijesu "naucni dokazi".
 
a sta tacno govore slike ? :shock:
igracino,tebe bi trebalo da banuju jer terorises ljude ovde.
ne znam da li nekoga ovde interesuju tvoje price,tvoja crna gora,tvoj crnogorski jezik....
sta mislis da ovime postignes? nista.....ili mozda ban.
uostalom,ako ti toliko smeta sve sto je odavde,idi na crnogorske forume,chatove,sajtove pa se tamo glupiraj.

inace,primetila sam da su emocije,ponasanje i prateca muzika na crnogorskoj svadbi i sahrani iste. :roll:
 
Banshee:
a sta tacno govore slike ? :shock:
igracino,tebe bi trebalo da banuju jer terorises ljude ovde.
ne znam da li nekoga ovde interesuju tvoje price,tvoja crna gora,tvoj crnogorski jezik....
sta mislis da ovime postignes? nista.....ili mozda ban.
uostalom,ako ti toliko smeta sve sto je odavde,idi na crnogorske forume,chatove,sajtove pa se tamo glupiraj.

inace,primetila sam da su emocije,ponasanje i prateca muzika na crnogorskoj svadbi i sahrani iste. :roll:

Bole ove slike bole,
razbijaju u tren oka veljsrpsku mitomaniju, babologiju i bajke.
 
Ove dvije jadne slicice nazalost ne mogu nista da dokazu! Mislim da mnogo vise dokazuju neke druge istorijske cinjenice! Veliki pjesnik Njegos posvetio je epohalno djelo ,,Gorski Vijenac" Karadjordju Petrovicu,onom istom Karadjordju koji je prvi podigao pali kosovski krstas bajrak! Knjaz a potom kralj Crne Gore Nikola Petrovic na koga uveliko velicaju Dukljanski separatisti pozvao je na pocetku Prvog svjetskog rata Crnogorce u borbu ,,ZA SLOBODU SRPSTVA I JUGOSLOVENSTVA"! U njegovo vrijeme u skolama se izucavao srpski jezik cirilicnog pisma,dakle nema ni spomena crnogorskom ili maternjem jeziku! Sto se tice crkve prvu pravoslavnu episkopiju na teritoriji Crne Gore osnovao je Sveti Sava,prvi srpski arhiepiskop! Prvog crnogorskog vladiku Danila Prvog rukopolozio je srpski patrijarh Arsenije Treci Carnojevic u Ugarskoj! Nakon smrti patrijarha Vasilija Brkica u 18.vijeku ostala je upraznjena stolica Peckog patrijarha pa su neke kasnije vladike iz dinastije Petrovica primali Vladicanstvo u Petrovgradu od Ruskog patrijarha! Dakle nikakva autokefalna crkva nije postojala, uvijek je bila crnogorska mitropolija pod jurisdikcijom srpskog patrijarha odnosno SPC! Crkva ne dobija autokefalnost registracijom u policijskoj stanici,a njen samozvani mitropolit je izmedju ostalog anatemisan od strane Vaseljenskog patrijarha,prvog patrijarha po rangu u citavom pravoslavlju! Prica o ilirskom porijeklu crnogoraca je obicne pseudonaucna, propagandna izmisljotina,koja ni u jednom segmentu ne nalazi utemeljenje! Zajednicki obicaji,religija,jezik boja koze,antropoloske karakteristike nedvosmisleno ukazuju da se radi o istom narodu! Neka manja odstupanja od navedenog posledica su vlasti velikih imperija(Austrije i Turske) na ovim prostorima kao i vjestacke odvojenosti u odredjenim periodima istorije! I uzgred nisu nikakve bajke zelje jednog naroda da zivi u jednoj drzavi! Na primer Prusi i Bavarci imaju vise razlicitosti nego Srbi i Crnogorci pa ipak zive zajedno u domovini Njemackoj i svi su prvo Njemci pa sve ostalo! Zajednicka krv je ono sto nas veze a ona je najznacajnija! 500 godina zeljeli smo ujedinjenje svih pripadnika naseg naroda u jednu drzavu,ne treba sade napraviti gresku koja ce nas kostati 1000 godina srama robovanja i kajanja! Probudite se!
 
Diocles:
Bole ove slike bole,
razbijaju u tren oka veljsrpsku mitomaniju, babologiju i bajke.
igracino....mene ove slike ni malo ne bole.
sto se mene tice crna gora odmah moze da dobjije nezavisnost,odmah mogu svi crnogorci da se vrate iz bg u podgoricu,odmah mozemo da se pravimo da nikada nismo ni bili u istoj zemlji,mozemo da se pravimo da pricamo razlicite jezike...meni je sve jedno.
ja za crnogorcima ne zalim,ne interesuju me a ta nezavisnost nama moze da donese vide koristi nego stete.
letos sam bila dve nedelje u crnoj gori i iskreno nemam ni najmanju nameru da se tamo ikada vracam iako imam stan na obali.ljudi su bili nekulturni,neuljudni i nisu se kupali,more je smrdelo na kanalizaciju a gde god sam se okrenula vladala je anarhija onih koji imaju makar i trunku vlasti.pijaca voda nije regulisana,pola zgrade se potrovalo tom ustajalom vodom koju smo pili a cene su vise nego u npr. spaniji.crnogorci nemaju osecaj zaturizam,za uredjenje sopstvenog zivotnog prostora,i alavi su za novac.hvala lepo,meni to ne treba.
i kada sam otisla tamo posle dve nedelje provedene u istri kod mojih pokajala sam se kao nikad u zivotu.
uzmi ti svoju nezavisnost,samo napred pa da vidimo kako ce da ti ide....i nosi zlatne kajle oko vrata,bavi se svercom,maltretiraj turiste,mrzi srbe koliko volis,ja se tamo u svakom slucaju ne vracam.
a od svih bivsih i buducih bivsih republika jugoslavije crna gora se meni po omiljenosti nalazi na poslednjem mestu.
i jos nesto,sto se tih "veljesrpskih mitova" tice,sorry decko,kod mene to ne stoji,jer ja nisam nacionalista,pa cak ni neki patriota....dobro mozda lokal patriota u smislu da volim moj beograd...i te tvoje price me ni najmanje ne pogadjaju.
a da tporturise ljude ovim glupostima koje pasteujes,to stoji.
 
Diocles:
Bole ove slike bole,
razbijaju u tren oka veljsrpsku mitomaniju, babologiju i bajke.


:shock: Уууу..јеее...а ја осетим јутрос нешто ме жига с десне стране....па се све питам шта ме сад то боли, откуд то..:roll: .. А онда се сетих да сам синоћке погледала две фотографије неких људи у народној ношњи...два ''врхунска научна доказа'' која су ми за трен ока разбила вељесрпску митоманију!!! И схватих да то мене боли уништена бабологија! :? Ах, животе! :? Како ли ћу садека без вељесрпске бабологије?:roll:
Боли, боли...:cry:
 
ma ti nisi normalan!!! Pogledaj malo narodnu nosnju po Srbiji pa uporedi, videces brojne razlike. Na pr. vranjanska nosnja je tipicno turska, a to je rezultat petovekovnog riopstva pod Turcima. To ti je isto kao sa jezikom. Srpski jezik je prepun turcizama, sto je i normalno, kad s nikom zivis 500 god, normalno je da prihvatis neke njegove obicaje, reci... s druge strane Srbi-Crnogorci su se nabili u onom krsu, bukvalno otseceni od ostalog dela srpskog naroda, pa je sasvim normalno da se tokom vekova jave izvesne razlike, ali opet nedovoljne da se moze reci da su Crnogorci poseban narod.
 
AKHENATON:
. s druge strane Srbi-Crnogorci su se nabili u onom krsu, bukvalno otseceni od ostalog dela srpskog naroda, pa je sasvim normalno da se tokom vekova jave izvesne razlike,


Ovo je vrlo neozbiljno za jednog studenta istorije.

Ja sam kao sto vidis iz svog izlaganja u pravu,
kad kazem da je srpska istoriografija zasnovana na bajkama,
a jednu si bajku upravo nam ispricao !

Ali to ostaje samo bajka.
Od nijednog se drugog naroda na Balkanu Crnogorci nijesu "odsekli", pa se poslije "prisekli".
Sjeti se da Srbi nijesu zivjeli u Crnoj gori prije Turaka, prema tome nista nije otsečeno, rasečeno, posečeno i zasečeno. !
Kategorije, otsekli i prisekli, postoje samo u srpskoj bajkovitoj istoriografiji.
 
Diocles:
Ovo je vrlo neozbiljno za jednog studenta istorije.

Ja sam kao sto vidis iz svog izlaganja u pravu,
kad kazem da je srpska istoriografija zasnovana na bajkama,
a jednu si bajku upravo nam ispricao !

Ali to ostaje samo bajka.
Od nijednog se drugog naroda na Balkanu Crnogorci nijesu "odsekli", pa se poslije "prisekli".
Sjeti se da Srbi nijesu zivjeli u Crnoj gori prije Turaka, prema tome nista nije otsečeno, rasečeno, posečeno i zasečeno. !
Kategorije, otsekli i prisekli, postoje samo u srpskoj bajkovitoj istoriografiji.


BUKVALISTO!! Pa tebi nema pomoci!
 
Ej bre vi sto se od skora nazivate Crnogorcima,dokurcili ste i Bogu i narodu.Pravite vise taj referendum pa se otcepljujte ako hocete.
Vi nama nesto mnogo ne trebate,a vi bez nas ne mozete i to je ono sto vas ****,zato ste nadrkani i ozlojadjeni.
Pravite neku tamo naciju na lazima i izmisljotinama,preci vam se u grobu prevrcu,a malom je detetu jasno ko su i sta su Crnogorci.
A i vi ostali,sta se bre lozite na izmisljotine i bljuvotine jedne neuke splacine,pustite budalu da sere ovako preko neta,svi su oni jaki na recima.
Kao sto rekoh pravite taj referendum,ako smete...
ZA SRPSKE UJEDINJENE REPUBLIKE!!!
 
Е свака ти част Вуче на овом тексту. Администратор би требао да добро размисли о томе што си написао. За Бога милога, већину наслова овог форума заузимају теме у којима се `расправља` како Црногорци нијесу Срби. Заиста смор препирке у којима црногорци `доказују` оно што се доказати не може. Црногорци јесу Срби, а ако ви то не желите то да будете, немојте. Само нам се скините са к??ца. Ми ћемо вам из Срема и даље слати пшеницу (јер сте наша Србска Православна браћа) а ви пошто имате доле доста камена, туцкајте пшеницу и правите брашно.

За кокаин и цигарете вам не можемо помоћи, то питајте Мила Ђукановића.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top