Postoji li kod nas?

******* nics,

tamo na prethodnom forum vredjas kako mi ne bi razlikovali slona od pivse flase, a sada hoces da ti pricamo o dualsim modelima....
bog prasta, rambo nikada... salime se...

koliko ja znam:

pre su postojali modeli koji su imali fabricki 2 citaca kartice (benefon modeli), kasnije su se pojavili adapteri (na flat kabelu) pravljni za modele kao sto su simenes c25, nokia 3310 i slicni...danas se sve to obavlja "kloniranjem" sim kartica, gde mozes na jednoj kartici imati i do 32 razlicita proja razlicitih operatera...


ali ono sto pretpostavljam tebe najvise zanima je to da li mogu dve kartice istovremeno funkcionisati u jednom aparatu-ne mogu, i nikada nisu ni mogle! svaki broj/kartica, ima svoj aktivacioni PIN, naprimer, prvi broj ima pin 1111, drugi broj ima pin 2222 i tako redom...i da bi menjao broj, moras ugasiti/upaliti telefon, ukucati PIN i ta se kartica aktivira u njemu....
takva zanimacija kosto oko 10-15 eura (za jedna klonirani broj) i kasnije mozes "nasnimavati" jos brojeva, po nekoj manjoj ceni...



pozdrav 8)
 
da,da to je upravo takav model externog dualsim adaptera koji sam neveo gore, ali i ovaj (kao i svi) ne mogu da podrzavaju rad obe karice istovremeno...


p.s.

masteru, stvarno te ne mrzi da toliko googlash, hehe?
 
gusha:
da,da to je upravo takav model externog dualsim adaptera koji sam neveo gore, ali i ovaj (kao i svi) ne mogu da podrzavaju rad obe karice istovremeno...


p.s.

masteru, stvarno te ne mrzi da toliko googlash, hehe?
trebalo mi je svega 3 minuta da nadjem ova dva sajta gore navedena...ako znash gde i kako da trazish uopste nije problem...
 

Back
Top