Snimanje zvuka

Peruzzi

Domaćin
Poruka
4.066
Evo u cemu je problem

U mic ulaz ukljucim gitaru, u speakers izlaz kabl koji vodi do ulaza u pojacalo.
E sad, moze li nekako da se preko linijskog ulaza, ili preko druge zvucne kartice (imam jednu koja skuplja prasinu) da se snima sve to sto izadje sa pojacala?

I kako da sve to podesim?


Teska vajda od toga?
 
cekaj, ako dobro razumem, ti hoces da imas sledece: Da sviras gitaru, to sto odsviras da ode na pojacalo, i sa pojacala da se vrati na ulaznu liniju i da snimis na komp? Pa tesko da ces moci da izvedes to bez neke profi opreme, jer klasicne kartice ne mogu da ti generisu zvuk sa dva ulaza istovremeno. Nije ti, batice to pravljeno za takve stvari. Verovatno postoje neke kartice koje za menjuju miksetu ili ceo studio, ali to kosta. Ja sam ganjao nesto za profi video montazu, ali, bar kada sam hteo da to kupujem, nije bilo niceka ispod 3000 maraka. Verovatno postoji nesto i za zvuk, pa svi ovi koji rade sa muzikom, ako si pratio na TV-u, Kovac, Lokner i td., koriste kompove za rad sa muzikom, tako da najbolje da se povezes sa nekim ko je u tim vodama i da vidis sta koriste od opreme. Ali budi siguran da je to mnogo skuplje od samog kompa.
 
Ja sam, pored integrisane zvucne, stavio i neku mediaforte, nije ni bitno i desilo mi se da nisam disable-ovao onu integrisanu, i znam da se windows zbunio, a ja nisam uspeo nikako da se izboksujem dok je nisam iskljucio u biosu. Cak nisam uspeo da je drzim ukljucenu zbog konektora za stari tip dzojstika.
 

Back
Top