EXSLUZIVNO na Krstarici !!! Kako je Vuk Karadzic pravio "srpski" jezik !!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Diocles

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
155
Dobro sakrivene od srpskih djaka i studenata i srpskog naroda Vukove riječi, koje se nikada niđe ne mogu sresti u javnosti Srbije,
ali ja, Diocles, potomak starih Dukljana, sam pronašao to za vas !

Što kaže Vuk.

Hmmm...da vidimo.


..Svi Slavenski narodi kromje Serbalja vostočnog' vjeroispovjedanija imaju svoje Rječnike..Mi ga sami trebamo...Ja sam takovij Rječnik preduzeo, i već skupio. On će pomenutim' potrebama udovletvoriti. Soderžavaće sve Serbske rječi, koe se nalaze u Rječnicima: (koi e samo imenom Serbskij), Dellabelli, Belostencu, Jambrešiću, Stulliju, Hajmu; imaće jošt' ednu tretinu pravih Srbskih rječi , koe se ni u ednome, ot rečenih Rječnika, ne nalaze."

(Sabrana dela Vuka Karadžića, 2. tom, Prosveta, Beograd, 1966- "Objavlenie o serbskome rječniku")

Dakle - jedna trećina "pravih srpskih riječi" (33%). Ostalo je uzeo iz navedenih rječnika.

Bar tako sam kaže.

Od te jedne trecine "pravih" srpskih rijeci, barem je pola uzeo iz Crne Gore !

Dakle, Srbi su prije Vuka upotrebljavali - iz danasnjeg srpskog rjecnika 15 - 20 % rijeci !!!

I VelikoSrbi burlikuju kako je to samo njihov i niciji drugi jezik ?!?!
 
Ову причу је до изнемоглости понављао на форуму Историја...а кад сам га поклопила науком која се зове историја језика (а о којој он нема ни најблажег појма)..онда је прешао на форум Политика надајући се да ће му неко ту поверовати.
...А тамо се избламирао начисто...једини аргумент му је био:''Нисам имао времена да прочитам шта си ми одговорила''...па је тако неколико месеци одбијао да прочита аргументе против својих небулоза!
Да није смешно, било би тужно!
 
Hellen:
Ову причу је до изнемоглости понављао на форуму Историја...а кад сам га поклопила науком која се зове историја језика (а о којој он нема ни најблажег појма)..онда је прешао на форум Политика надајући се да ће му неко ту поверовати.
...А тамо се избламирао начисто...једини аргумент му је био:''Нисам имао времена да прочитам шта си ми одговорила''...па је тако неколико месеци одбијао да прочита аргументе против својих небулоза!
Да није смешно, било би тужно!

Što bi naš narod rekao, a Vuk zapisao: Pas laje a vetar nosi!
Pozdrav, i ne uzbuđuj se previše zbog Igračine-njih ni u Crnoj Gori niko ne uzima za ozbiljno :lol:
 
Hellen:
Ову причу је до изнемоглости понављао на форуму Историја...а кад сам га поклопила науком која се зове историја језика (а о којој он нема ни најблажег појма)..онда је прешао на форум Политика надајући се да ће му неко ту поверовати.
...А тамо се избламирао начисто...једини аргумент му је био:''Нисам имао времена да прочитам шта си ми одговорила''...па је тако неколико месеци одбијао да прочита аргументе против својих небулоза!
Да није смешно, било би тужно!


Hellen,hajde odgovori gdje je Vuk pronasao glas (h) da nije mozda u Bosni?,nebi ti danas bila Helen nego /elen/
 
Diocles, nastavis li sa provokacijama bices banovan.

I to ne zato sto navodis Vuka Karadzica, vec zato sto nepravilno insinuiras:

Diocles:
Od te jedne trecine "pravih" srpskih rijeci, barem je pola uzeo iz Crne Gore !

Odakle ti taj podatak? Je l' to rekao Vuk Karadzic, ili ti to tako proizvoljno zakljucujes jerbo zna se da su Srbi nastali na Durmitoru pa su posle pobegli Turcima u narucje kao sto svaka kukavica radi? Pa da, sto je babi milo, to joj se i snilo... Ili iznesi relevantne podatke koji dokazuju tvoje tvrdnje, ili nemoj da provociras.

t.c. 8)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top