Da li su ribe ljigave...?

Miss_Jo

Zainteresovan član
Poruka
249
Ne znam nikoga da je rekao/rekla kako su ribe ok, a da nije riba. Tako da odgovor trazim iskljucivo od onih koji nisu ribe. Izgleda su bas omrazeni znak, kad nekom spomenes kaze jaaaaaao, fuj, ribe, one su uzasne, ali samo sam takve komentare za ovaj znak cula, svi imaju da ti navedu nekog tamo koji je negativac teski, pa ajde da vidim kakva su vasa iskustva.

P.S. uvek sam za promene, ali mi se ne svidja ovaj novi forum.
 
Ljigave, prevrtljive, iskomplexirane, zlobne, pakosne, nadobudne, bezblamantne, dvolicne, zavidne, licemerne, paranoicni kleptomani, neuroticni patoloski lazovi, isfrustrirane, lukave, namazane i premazane svim i svacim... to je od prilike to :)
dobro ajde ..... i inteligentne.....: )
 
amanzaman:
Ljigave, prevrtljive, iskomplexirane, zlobne, pakosne, nadobudne, bezblamantne, dvolicne, zavidne, licemerne, paranoicni kleptomani, neuroticni patoloski lazovi, isfrustrirane, lukave, namazane i premazane svim i svacim... to je od prilike to :)
dobro ajde ..... i inteligentne.....: )

Poznajem samo dve ribe.. Nazalost obe odgovaraju opisu
 
amanzaman:
Ljigave, prevrtljive, iskomplexirane, zlobne, pakosne, nadobudne, bezblamantne, dvolicne, zavidne, licemerne, paranoicni kleptomani, neuroticni patoloski lazovi, isfrustrirane, lukave, namazane i premazane svim i svacim... to je od prilike to :)
dobro ajde ..... i inteligentne.....: )

Auuuu ala ih napljuva :)
Moji roditelji su ribe i jedno i drugo. Ne mogu da kazem za njih nista lose.
Mislim da si ti malo preterao.
Za mene su ribe jako klizave. Nikad nisam mogla da se "snadjem" sa nekom muskom ribom. Nekako mi to s njima ne ide. Ni sama ne znam zasto.
Muske ribe su jaaaaaaaaako emotivne.
 
ja sam rak/lav i totalno se slazem sto je rekao amanzaman. gotivim ribe samo sto se slazemo intelektualno,emotivno i moderno. nazalost,ceo zivot bezim od tih riba,dosad sam pobegao od njih 4-5,uvek me vuku na dole,u propast. ne znam dali moj podznak preovladava,ali znam sta valja sta ne valja,i za sve imam granice. sve u svemu ribe su mi ljigave i nazalost jako odvratne.
 
Moja mama i decko su ribe. Mnoge od pomenutih osobina riba "krase" i moju mamu i to mi mnogo smeta! Cesto se svadjamo i uopste se ne razumemo! Zao mi je zbog toga, ali eto, ona je moja mama, takva kakva je! A sto se tice decka, ne znam dal sam slepa il sta, uglavnom nekako ne mogu da ga uklopim u te ribe, ovde opisane. Da je strasno emotivan, inteligentan,ambiciozan, to stoji. Ne vuce me na dno, bas suprotno, uvek je tu za mene da mi pomogne,uz njega sam se mnogo osamostalila...Da me laze nisam primetila!?
 
Bas sam nedavno nesto analizirala, na osnovu dosadasnjeg iskustva...
Nije da poznajem i jednu ribu temeljno, nisam ih imala u krugu prijatelja(sto vjerovatno svjedoci da se bas i ne kapiramo), ali moram priznati da su me 3 muske ribe, koliko ih je konkretno pproslo kroz moj zivot, jako fascinirale i zainteresovale.
primjera radi, u prvu sam bila platonski zaljubljena ukupno 2 godine i to je jedina osoba koju nisam morala vidjati cesce od 3-4 puta godisnje da bi se moja zaljubljenost odrzala.
Druga je neko ko mi je po svakom kriterijumu bio zabranjen i kad bih nekom rekla da me privlacio, rekao bi da nisam normalna...
Treceg sam nedavno upoznala i nasuprot svih argumenata zdrave pameti(to se tice date situacije, koju sada necu opisati), nije pokusavao da me muva, sto me odusevilo!!!
Pricali smo, zezali se, i napravili zabavu od nekih najglupljih mogucih tema...
Jedna zenska riba mi je, moram priznati, unistila misljenje o svim zenskim ribama svojim mizernim karakterom...
Ipak, postojala je jedna druga djevojka s kojom ja nisam bila bas bliska, ali znam iz nekih drugih izvora da je jako dobra, a riba je.
Dakle, sve zavisi koliko se stvarno udubis u sve to, a i od ugla gledanja, naravno.
 
Dobro ajde mozemo da iz navodjenja izbacimo osobinu DVOLICNE, iz razloga jer smo vec pomenuli LICEMERNE pa mu nekako dodje na isto ali sve u svemu to je to.....

Nemojte da me shvatite pogresno ima tu i par lepih osobina koje nisam navela npr.

1. AMBICIOZNE JAKOOOOO ( ali nazalost ta prevelika ambicioznost ih najcesce tera da rade pakosne stvari, jer postaju jako zavidne ukoliko nekome drugom krene bolje nego njima samima i nikada ne shvataju da ipak moraju makar malo da pomere dupe, ako zele nesto da urade u zivotu )

2.EMOTIVNE JAKOOO ( ali nazalost ta prevelika emotivnost jako cesto postaje veliki teret osobama koje sa njom vreme provode, posebno ako je rec o partneru. A ta emotivnost deluje kao paukova mreza kojom zarobe svoju zrtvu udarajuci joj pritom na grizu savesti PRIMER: roditelj detetu:" Oteraces me u grob, sto ne ucis samo se nerviram lenstino, jedna.....evo, evo... sad je i glava pocela da me boli......"ILI RECIMO partnerski odnos: "Prestani da se deres na mene nisam ja kriva on se meni nabacivao, na mene se svi jadnu deruuu buaaaaa.....a sad i ti .... ne mogu ovo da podnesem dobicu cir....

... i naravno sta cete kud cete, morate da prestanete da se derete na malu jadnu "RIBU", sto na kraju rezultira time da skoro nikada ne mozete da izrazite svoje pravo misljenje jer je sirota emotivna riba jako osetljiva i lako uvredljiva.

3. SPREMNE DA UCINE ( ili ti narodski receno, dobre u dusi), medjutim najcesce sa ciljem da bi kasnije mogli svom velikom spektru poznanika, da o tome nasiroko pricaju. Jer one vole da ispadnu narodni heroji svake price, pa cak i one sa kojom nemaju nikakave veze

4. SPREMNE DA SASLUSAJU... da naravno jer odakle bi drugde dobile inspiraciju za zlobne planove namenjene onima koji su im se zamerili, nego iz istinitih tuznih prica i jadikovanja njihovih prijatelja. A i ovo je jos samo jedan od nacina, i jedna od prilika da riba dokaze svoju inteligenciju i brzim logickim zakljucivanjem izvuce srz problema na povrsinu....i pogadjate vec sta...?! DA OPET ispadne narodni heroj kome se svi mogu obratiti u slucaju nuzde. a sada najvaznije......

5. DOSTOJANSTVENE I PONOSNE (....citaj: SUJETNE I LJUBOMORNE)..Posto su vec uspele da nateraju mnostvo ljudi da im se poverava problem nastaje u tome sto RIBA shvata da njen zivot vremenom postaje nebitan jer su problemi drugih ljudi mnogo zanimljiviji i dinamicniji nego njeni... stoga postaje isfrustrirana i mora pod hitno da smisli nesto podlo i ponovo postane zvezda cele price . A KAKO?

PA lako ....Ona ce sama napraviti problem, da bi mogla posle toga povredjenoj osobi da "pomogne" i Bude opste prihvacena kao prvoklasni spasilac.

Elem, sustina je u tome sto riba nikada ne dozvoljava da se vidi njena mracna strana, stoga ce uvek najcesce krajnje izvestaceno forsirati sve opsteprihvacene pozitivne osobine, iako naravno ni pola njih ne poseduje. Znaci ribu mozemo videti kao ugladjenu ali u isto vreme opustenu...obrazovanu ali ne napadnu.....lepu ali nikada extravagantnu .A .... najcesce cemo je videti kao pametnu, lepu, sarmantnu, sexy, jaku, duhovitu, zabavnu i dobrodusnu....JER jedan od najvecih talenata riba su OSMEH I GLUMA!!!!
 
jao, pa po koji put ovakva tema...
vec smo se bili slozili da sve ribe treba podaviti, i obesiti po gradu kao opomena svima da se ne upustaju u nezasticene seksualne odnose tokom kraja aprila, i veceg dela maja, kako ne bi zatrudneli i za 9 meseci na svet doneli jos jednog iskompleksiranog ljigavca... :roll:
 

Back
Top