Задимљени локали

Да ли сте пушач?

  • Да

  • Не

  • Више не


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

storm cloud

Poznat
Poruka
9.024
Иде јесен, још мало па се баште затварају, а мене мука хвата кад се сетим оног смрада и загушљивости по кафићима и клубовима. Мрзим кад ми се смрад дима увуче у чисту гардеробу и кад ми се чиста коса осећа на дим. :evil:

Да ли вам сметају задимљни простори? Имате предлог како би се тај проблем решио? Наравно, причамо само хипотетички, јер нема шансе да се икада нешто озбиљно уради по том питању. :roll:
 
Pa, s obzirom na to koliko vecina lokala zaradjuje vikendom, mogli bi da postavljaju bar 3 klime na svakom zidu... time bi se dosta resio problem, ALI to niko nece da uradi! :rolleyes: Kad samo pomislim na Latino zimi... a tek Irish! brrrrrrrruka kakav smrad!
 
68641.jpg


u pravu ste, dim predstavlja problem....ali lucky ima tako dobar ukus.... :wink:
 
nsbee:
Pa, s obzirom na to koliko vecina lokala zaradjuje vikendom, mogli bi da postavljaju bar 3 klime na svakom zidu... time bi se dosta resio problem, ALI to niko nece da uradi! :rolleyes: Kad samo pomislim na Latino zimi... a tek Irish! brrrrrrrruka kakav smrad!

klima ne resava problem, vec mulja jedan te isti vazduh...
stvar se resava dobro projektovanim sistemima za izmenjivanje vazduha...

uskoro otvaranje kafea 'mystic' na bulevaru... garantujem za ventilaciju :)
 
nsbee:
pa UW, je l to toliko skupo kad niko ne ugradjuje???

nije previse....a ugradjuje se ventilacija u svaki iole ozbiljan lokal, ali najcesce neadekvatan sistem...
zapravo... nesto sto je zamisljeno i projektovano kao dnevni kafic, u praksi se pokaze da bolje funkcionise u vecernjim satima kada se nakrca 4-5 puta vise ljudi... i, naravno, niko posle ne menja infrastrukturu....
sa druge strane, ljudi su i inace skloni da pristede na onom sto se ne vidi....
 
Posto sam ostavila cigarete pre dve godine, ja, bivsi okoreli pusac, tesko podnosim dim, a zadimljene lokale pogotovo! Zadimljeni lokali su mi smetali i kada sam pusila, a pogotovo sada. Mislim da se lokali nikada ne mogu dovoljno izluftirati, pa dok ne smisle neki ultra dooobaaar ventilacioni sistem, jedna od solucija bi bila da se zabrani pusenje u njima (klasif. na mesta za pusace i nepusace), pa, ako vam se pusi, izvolite napolje...
 
Najvecu odgovornost ipak imaju vlasnici lokala, a sad da se prepucavamo ko ce da izadje, a ko da ostane je smesno. I meni ponekad smeta dim, a ponekad mi smeta i preglasna muzika, a ponekad mi smeta i guzva, ali ako sam izasla u provod, onda su to stvari sa kojima trebam da se pomirim i prepustim provodu! Niti ce uvesti bolje sisteme, niti ce biti tisa muzika, niti ce biti manje ljudi na tom mestu! Dakle, sve ostaje kako jeste!
 
Ja sam prestala da pušim
icon_biggrin.gif
icon_cool.gif
Samo da se pohvalim
icon_razz.gif

Smeta mi kad su kafići baš jako zadimljeni, ono da idu suze na oči. I izluđuje me kad dođem kući i ujutro kad se probudim, cela soba smrdi na ustajali duvan, sve iz odela koje sam nosila.
Inače, kad postoji bar neka ventilacija, uglavnom mi ne smeta... Pogotovo sada, kad sam još sveži NEpušač, sve se trudim da udahnem malo tog dima
icon_lol.gif
 
storm cloud:
Анкета тренутно говори другачије. Да ли пушачи изађу напоље да попуше када су негде они у мањини? Не. Зашто?
Pa dobro, možda su nepušači u većini na forumu, ali gde god da izađem uvek vidim da je više pušača. A gde je pušenje dozvoljeno normalno je da neću izaći, makar bio i jedini pušač, zbog toga što nekom smeta dim (možda ugasim samo cigaretu), ali npr. kad mi se pripali dok sam u čitaonici, gde je pušenje zabranjeno, ja izađem napolje i spržim tri zaredom!
 
Nisam pusac ( nikad bio ) , ali mi dim ne smeta !

U kuci niko ne duvani , kao i 90% ljudi sa kojima se druzim svakodnevno !
U lokalima mi ponekad smeta ( kad pece za oci ) , ali da nema dima - ne bi bilo i nocne atmosvere ! Preko dana dim ne osetim !
Posto smo drzava sa skoro najvise pusaca - trebalo bi da obratimo paznju na svoje zdravlje!
Jedina borba protiv pusaca tj. kupovine cigareta je CENA !!
Kad bi bila 5e za paklicu - broj pusaca bi opao za pola ( automacki ) !
Kao svugde u svetu ! Pusenje je luksuz , pa ko ima neka pusi !
A kod nas je jos uvek vaznija cigareta , nego hleb !
 

Back
Top