Pojasnite mi PDV

Konrad-19

Buduća legenda
Poruka
33.110
Zelim da se bavim nekim izavastvom,pa me zanima da li ja kao fizicko lice mogu da se bavim time ili moram da imam firmu ili u okviru nekog derikozhe?
I zanima me kako ja ako mogu da se bavim tim izadavastvom,kako da obracunavam PDV?
Gledam na netu u vezi toga sve je na 6 strana :(,hvala.
 
Kroasan:
Zelim da se bavim nekim izavastvom,pa me zanima da li ja kao fizicko lice mogu da se bavim time ili moram da imam firmu ili u okviru nekog derikozhe?
I zanima me kako ja ako mogu da se bavim tim izadavastvom,kako da obracunavam PDV?
Gledam na netu u vezi toga sve je na 6 strana :(,hvala.

da bi se bavio bilo kojom delatnoscu, i izdavao fakture, moras da imas registrovanu delatnost...mozes se registrovati kao preduzetnik, ili kao doo

da li ces biti u sistemu pdv, zavisi iskljucivo od godisnjeg prometa

ako budes u sistemu, moraces naci neku agenciju ili knjigovodju da ti radi obracune..kazne su monstruozne, stvar nije za zezanje

poz
 
Objasni nam malo sta je preduzetnik a sta DOO. Kako se neko moze registrovati kao preduzetnik ?

Ja znam za DRUSTVO LICA, DRUSTVO KAPITALA i OSTALO.
Drustvo lica: komanditno i ortacko drustvo
Drustvo kapitala: DOO i akcionarsko drustvo
Ostalo: Holding, STR, SZR

Molim te reci mi kakva je to firma kada se neko registruje kao preduzetnik. Da li mu treba lokal, koja delatnost.......................
 
jovans:
Objasni nam malo sta je preduzetnik a sta DOO. Kako se neko moze registrovati kao preduzetnik ?

Ja znam za DRUSTVO LICA, DRUSTVO KAPITALA i OSTALO.
Drustvo lica: komanditno i ortacko drustvo
Drustvo kapitala: DOO i akcionarsko drustvo
Ostalo: Holding, STR, SZR

Molim te reci mi kakva je to firma kada se neko registruje kao preduzetnik. Da li mu treba lokal, koja delatnost.......................

Е, предузетници су остало:wink: ..односно, СТР, СЗР, СЗТР итд.Да, потребан је локал, али и то зависи од делатности...Суштина овакве регистрације је да није потребан почетни капитал, али обвезник је физичко лице, односно власник, који целом својом имовином гарантује за све обавезе(нпр према држави), за разлику од доо, где је обвезник фирма, и гарантује својом имовином.
Делатности којима се можете бавити ако предузетник готово су неограничене...

Постоји сајт, са детаљним упутствима везаним за регистрацију..ако га нађем, убацићу.
 

Back
Top