sminka

Sta mislite o sminkanju?


  • Ukupno glasova
    74
  • Anketa je zatvorena .

ribica_90

Obećava
Poruka
67
Da li volite devojke natrpane sminkom ili tek nesto diskretno?? Sta mislite o firmi Avon i Oriflame? Kakva su vasa iskustva? U ovoj temi sve o tome i mnogo, mnogo vise....
 
ribica_90:
Da li volite devojke natrpane sminkom ili tek nesto diskretno?? Sta mislite o firmi Avon i Oriflame? Kakva su vasa iskustva? U ovoj temi sve o tome i mnogo, mnogo vise....
ovo ce da ide na z kutak aj ges
a sta znaci natrpane sminkom?ja mogu da stavim 15 boja na lice a da izgleda ultra prirodno,a mogu i da sa dve boje napravim masku
 
ribica_90:
Da li volite devojke natrpane sminkom ili tek nesto diskretno?? Sta mislite o firmi Avon i Oriflame? Kakva su vasa iskustva? U ovoj temi sve o tome i mnogo, mnogo vise....
Ja uglavnom stavim samo maskaru. :-) Tako mi je najlepse a i ne umem bas da se sminkam. :(
Nisam koristila.

P. S. Hani je u pravu :idea:
 
Do nedavno se nisam UOPSTE sminkala, tek u svojoj 29-oj godini sam krenula da stavljam sjenilo, maskaru, vrlo rijetko puder i rumenilo (kad mi je lice stvarno sareno) a karmin vrlo, vrlo, vrlo rijetko.

Za oriflame sam cula da je njesra a Avon da je ok...
 
Ja do pre 6 meseci (imam 21god.) nisam uopste koristila kreme za lice maske niti bilo sta jer sam imala problematicnu kozu (bubuljice) vec samo neke tonike za ciscenje lica i nesto sto dermatolog prepise...
Elem, kako to nista nije pomagalo jednog lepog dana pre oko 6 meseci ja odlucim da je vreme da pocnem svoju kozu da tretiram normalno a ona nek vidi sta ce. I pocnem da koristim Avon kremice i maskice i u rekordnom roku mesec-dva sve se sredi savrseno!!!
Mojoj sreci nikad kraja!!!

Radi im i anticelulit krema, i za kosu je sve fenomenalno.
 
Obavezno stavim lip gloss. I bronzer. Ranije sam obavezno stavljala i maskaru, ali ove godine bas imam problema sa ocima, tj. imala sam, i trenutno ne dolazi u obzir. I miss it!!! Ranije sam takodje stavljala i senke, i bas sam uzivala da pravim neke lepe kombinacije, ali i to je trenutno on hold.

Inace, Oriflame & Avon... Pa, od Oriflame-a sam u gimnaziji volela par parfema (kad nismo ovde imali nista bolje...) i imali su stvarno dobre maskare i par nijansi karmina. A Avon koristim i sad, ali tacno znam sta mi odgovara a sta ne. Recimo, probala sam 4 kreme za lice, i tek mi ova 4. bas prija. Imaju divnu kolekciju Naturals, mleka i gelovi za tusiranje, stvarno su odlicni. Lakove ne volim, karmini - kako koji, i nista za kosu!!! Ali bronzing perls su zakon! I Cellusculpt.

I dalje vise volim kvalitetniju sminku, Clinique mi je favorit, pa Lancome, ali ne garantuju skupa imena uvek super kupovinu. Imala sam Chanel maskaru, ne secam se koju tacno, nista posebno nije bila, cetkica bezveze, stalno se nesto muljala, kao da sam kupila nesto za 5 evra a ne za 20.
 
koristim Niveinu toniranu kremu jer ne podnosim puder....rumenilo,maskaru i ponekad kreon...sjaj u boji ili labelo.sve to prirodno izgleda ali bez toga idem samo do lokalne prodavnice.
 
Vecinom se slazem sa vama. Meni Avon totalno odgovara, mada se lose pokazao kod onog novog sjaja sto reklamira Selma Hayek. Uzasno se skupla na usnama i laz je da traje vise od pet sati. Ne traje skoro ni sat. Avonovi parfemi su kako koji, veoma kratko traju. Ali kako kazu ''koliko para toliko muzike''. Ja volim da udjem u Lily drogerije, koje stvarno imaju veliki izbor...
 
ja se retko potpuno našminkam, najređe stavljam puder i maskaru... uglavnom samo karmin, ali to je uvek crveni karmin... pa izgledam baš našminkano :)
 
e moja komsinica se shminka upadljivo, bas se vidi da je recimo roze na ochima ili plavo, ali i oblaci se u jarkim bojama i ima duge nokte, pa izgleda dobro, a nije jeftino. ne znam zastho
 
ja isto ne umem da se shminkam pa ne experimentisem, i mrzi me da skidam shminku posle. mislim da obrve dosta uticu kad sam imala cupave obrve skroz nekako je imao veci efekat jak karmin pa kad su mi pocupali vishe onda nekako nije. sad su srednje i nemam pojma

dajte neki save tkako se shminkati ja samo ofarbam kapke imam jednu senku mladju od 10 godina pa se nadam od nje nece izaci alergija : ))) i stavim maskaru al i to ne izgleda uvek dobro. kad ocu liniju da povucem izgledam bljjaaak mozd aima veze sto sam osisana...znam da je nekad uspevalo s tom linijom. a karmini su cudo neki imaju ok ton, imam neki od jedne bake i taj bash super ima boju a ima 100 god. ovi domaci jeftini su cudni ne daju neki efekat, valjda je to ipak cena.

salim se ja i nisam nekakvo zhensko .. jednom sam imala puder tecni i osecala sam se mocno kao da sam zasticena od svih. :I

aj nek pita neka riba larro kko se ti shminkas kreativno? posto ce mene preskochiti.. :(

pitajte hanibalku da da neki savet. mada mene mrzi da se bakcem time para mnogo a ono i jedino po kuci. mada nekad imam sizofrene napade i pokusavam da se nasminkam.

ebiga pozdrav...ebite se u dupe i ostale rupe..za lovu
 
mislim sminka mi trba ponekad kao efekat..da namamim neke mushke da me slushaju npr...ili ako ocu da igram

ja sam zhena stena. :I
 
Moj omiljeni parfem trenutno je ESCADA MAGNETISM. Ne znam da li ste culi za njega posto je jedan od novijih, ali bi vam ga ja toplo preporucila. Zaista je izvrstan. Sta vi mislite o tome?? Dajte neke predloge!!!!!!!!!!
 
ribica_90:
Moj omiljeni parfem trenutno je ESCADA MAGNETISM. Ne znam da li ste culi za njega posto je jedan od novijih, ali bi vam ga ja toplo preporucila. Zaista je izvrstan. Sta vi mislite o tome?? Dajte neke predloge!!!!!!!!!!
Imam taj, dala mi je drugarica. :wink: Meni je onako, previse sladak za moj ukus. :?
 
Ako vec volis slatkaste parfeme, preporucujem ti Clinique Happy, to je moj omiljeni. A ima i sljokice.

Sto se tice ostatka sminke, definitivno vazi pravilo da na novcu ne treba stedeti... Ne sminkam se cesto, a i kada se sminkam, nije napadno posto sam prirodno plava pa mi jake boje ne pristaju. Uglavnom, tu su tonirana Nivea, Avonova maskara, i masne senke ruzicastih, plavih i braonkastih tonova, ponekad od gore stavim i senku u prahu. Ruzeve ne koristim, uglavnom Labelo, sjaj i to je to. Ustavri, i kada kupim ruz (sada bas ocekujem jedan iz Oriflejma) vise podseca na sjaj. Kad izlazim uvece, stavim i malo rumenila.

To sam ja :D
 
D, verovatno je zbog toga. Ja koristim obicne one senke u prahu. One se najbolje pokazuju. Ajde mi preporuci neku temu sa ovog foruma koja je najbolja, ovde je stalno smorrrrr.
 
hanibal77:
mada ti fali za anketu odgovor za one koje se cesto sminkaju ali ne bas da ne izlaze iz kuce nenasminkane,sto je moj slucaj

baš sam to htela da kažem. Mislim, do kontejnera sa ajlajnerom svakako ne, ali na druženja razna van kuće svakako da :lol:
Šminkanje traje u proseku 8 minuta i izgleda diskretno (mada koristim svšata, al uvežbana ruka je čudo :P ). Ako lakiram nokte, onda ode na 20 minuta.
Što se brendova tiče - nikom nisam preterano verna, mada najviše imam deborinih item-a.
Verna sam pantenolu u tobi, onom iz apoteke :D
I čajnom drvu - maski za lice :)
 

Back
Top