Najromanticnije pesma (balade) !

Inspector

Aktivan član
Poruka
1.372
E ovako veceras sam malo u elementu slusanja balada na kompu pa sam dosao na ideju da postavim ovu temu (nadam se da vec ovakva tema nepostoji) ! Dakle napisite koja vam balada ima najromanticniji tekst :

1. Koja domaca balada (sa balkana)
2. Koja balada na engleskom
3. Koja balada sa ostalih jezika

Nadam se da ce se ova tema dugo vrtiteti na ovom forumu (da bude dva dana na prvoj stranici bice mi uspeh he he) !
 
Scorpions - ''Still Lovin' You'', ''When You Came in To My Life'', ''Send Me An Angel''...
Kiss - ''Every Time I Look At You'', I Still Love You''...
Pink Floyd - ''Wish you Were Here'', ''Don't Leave Me Now'', ''Hey You''....
Deep Purple - ''When a Blind Man Cries'', ''Soldier Of Fortune'', ''Love Conquers All''...
Black Sabbath - ''No Stranger To Love'', ''She's Gone''...
W.A.S.P. - ''Forever Free'', ''Hold On To My Heart''...
Helloween - ''In The Middle Of A Heartbeat''...
HemmerFall - ''Always Will Be''...
...i jos gomila...
 
evo ovako:
domaca-balasevic:bezdan,slovenska,ne lomite mi bagrenje,ne volim januar,kad odem,...
tose:jedina,nikada,kazna moja si ti.
bojan marovic:vise te nema,krio sam,...
k2:svrha ljubavi,da li tebi umire,zasto,super zena...
to je ono sto sad mogu od domacih da se setim.
strane:bon jovi-always,scorpions-still loving you,lionel richie-hello,ricard marx-right here waiting,sting-fragile,britney-everytime,from the bottom of my broken heart,someday,mariah carey-hero,music box,we belong together,toni braxton-unbreak my heart,sheakspears sisters-stay...
eto to je za sad..
srecno sa temom
 
Mene to sentimentalno osecanje drzi i kada slusam Running Wild.

Yngwie Malmsteen-Save Our Love (ubedljivo,ubedljivo najlepsa ljubavna pesma ikada napisana)
Scorpions-Born to touch your feelings
Saxon-Iron wheels (nije toliko ljubavna koliko je atmosferska pesma)
Accept-Can't Stand The Night
Michael Schenker Group-Never Ending Nightmare

Neverne Bebe-Godine srama (pre i posle rastanka sve izgleda tako obicno)
mislim da je ovo neprevazidjena domaca pesma.
 
Inspector:
E ovako veceras sam malo u elementu slusanja balada na kompu pa sam dosao na ideju da postavim ovu temu (nadam se da vec ovakva tema nepostoji) ! Dakle napisite koja vam balada ima najromanticniji tekst :

1. Koja domaca balada (sa balkana)
2. Koja balada na engleskom
3. Koja balada sa ostalih jezika

Nadam se da ce se ova tema dugo vrtiteti na ovom forumu (da bude dva dana na prvoj stranici bice mi uspeh he he) !


domacha...riblja corba-ja sam se lozio na tebe
blind guardian-mordred's song,a past and future secret,when nothing else matters-metaljka,sonat arctica-tallulah(cry! cry!)stratovarijus-lady of the snow....
 
IvAnA:):
Metallica-Turn the page
To je metalličina obrada Bob Seger-a, ali dobro zvuči u njihovom izvođenju, meni se sviđa! I text bas i nije romantičan i baš i nije balada, ali nema veze...

Inače, da dodam naj-domaće balade:

Smak - ''Stvar Ljubavi'', ''Miris Nje''
Riblja Čorba - ''Noćas Gubim Meč'' (možda text nije romantičan, ali je sjajna balada!), ''Jedino Moje''
YU Grupa - ''Budi Samnom'', ''Od Zlata Jabuka'' (mada i nije balada)
Zabranjeno Pušenje - ''Lijepa Alma'', ''Ona Nije Tu''
 
Ok...

Domaća... Del Arno Bend - Više nego život... Recimo... Mada bih mogao da stavim i mnoge druge pesme... Ovo odgovara mom trenutnom raspoloženju...
Na Engleskom... Stevie Ray Vaughan - Life without you (pročitaj napomenu za domaće...)
Na Francuskom... Gillbert Becaud - Je te reviens chercher
Na Španskom... Candella... Kubanska revolucionarna... Ili Rumba para ella... Ili Hasta siempre...
Na Italijanskom... Me scusate ragazze e ragazzi, ma devo dire che "Laura non c'e" una canzone che amo.... Ko zna Italijanski i zna da ovo prevede, kao i reči pomenute pesme razumeće... Mada volim i "Lasciate mi cantare"... No, malo je pre Italijano-filska. :roll:
Na Hrvatskom... Haustor - bi mog'o da mogu... Ili možda Time (Dado Topić) - Za koji život treba da se rodim
 
Domaca : Ekv - Voda
Strane : Scorpions - Still loving you,
Eagles - Hotel California
Deep Purple - When a blind man cries, Soldier of fortune
Stivi Vonder - I just called to say I love you
Black Sabbath - Solitude
Metallica - Nothing else matters
Stounsi - Angie, Miss you(mozda nije skroz balada ali....), Wild horses
Beatles - All my loving
Hammerfall - Remember Yesterday
Skid Row - Remember you
Billy Idol - Sweet 16
..................da ne duzim , ima ih jos milion, Nisam stavila na listu Doorse, Flojdovce, Janis Joplin
 

Back
Top