Problemi, problemi...

little smile

Primećen član
Poruka
517
Zaista vise ne znam sta da radim sa svojim racunarom. Pre par nedelja trazila sam savet zbog njegovog cudnog restartovanja kada sam na netu ili neposredno pre toga, a sada je poceo da se blokira iz cista mira. Nekada se desi da tek posto ga ukljucim on zablokira, tj. zamrzne ekran i ne reaguje ni tastatura ni mis, vec moram da ga restartujem, a nekada radim nesto i samo blokada. Da li neko zna o cemu se radi? Takodje se desava da pocne i da pisti iz cista mira (kada zelim da ga restartujem)...
Zbunjena, veoma zbunjena ja...
 
1. Imas neki virus ( ovo je najlakse reci :-) )
2. Ukoliko ti je komp stalno ukljucen i nije sasvim nov, moguce je da ce modul za napajanje da crkava ( a uzasna su ova novija sto ih kinezi prave... )

Spasi svoja dokumenta i reinstaliraj windows ( ovo je najlakse a i unistices eventualne viruse ). Ukoliko se problem,tokom ili nakon instalacije, opet javi, promeni napajanje ( to je najjeftinije -10-ak eur ) a ako to ne resi problem, nosi u servis ( ovo je najteze, treba da se seca ) pa ce mu promeniti nesto od skupljih elemenata ( ram, procesor, plocu... :( )
 
medonic:
1. Imas neki virus ( ovo je najlakse reci :-) )
2. Ukoliko ti je komp stalno ukljucen i nije sasvim nov, moguce je da ce modul za napajanje da crkava ( a uzasna su ova novija sto ih kinezi prave... )

Spasi svoja dokumenta i reinstaliraj windows ( ovo je najlakse a i unistices eventualne viruse ). Ukoliko se problem,tokom ili nakon instalacije, opet javi, promeni napajanje ( to je najjeftinije -10-ak eur ) a ako to ne resi problem, nosi u servis ( ovo je najteze, treba da se seca ) pa ce mu promeniti nesto od skupljih elemenata ( ram, procesor, plocu... :( )


Postoji i treci problem, a to je da se pregrejava procesor usled slabog rada kulera procesora .... resenje za taj problem je da se kuler skine, ocisti i vrati na mesto ... ukoliko ni to ne pomogne, onda ga zameniti ... posto kazes da racunar pisti pa se gasi, bice da je najverovatnije zbog toga ... sto se tice restartovanja, verovatno je da imas neki virus
 
little smile:
Zaista vise ne znam sta da radim sa svojim racunarom. Pre par nedelja trazila sam savet zbog njegovog cudnog restartovanja kada sam na netu ili neposredno pre toga, a sada je poceo da se blokira iz cista mira. Nekada se desi da tek posto ga ukljucim on zablokira, tj. zamrzne ekran i ne reaguje ni tastatura ni mis, vec moram da ga restartujem, a nekada radim nesto i samo blokada. Da li neko zna o cemu se radi? Takodje se desava da pocne i da pisti iz cista mira (kada zelim da ga restartujem)...
Zbunjena, veoma zbunjena ja...
Probaj da reinstaliras Win.
 
medonic:
1. Imas neki virus ( ovo je najlakse reci :-) )
Heh, mislim da nemam, skenirala sam komp, reinstalirala OS (pre jedno tri nedelje), od tada sam retko bila na netu, a korisitim i AV i ZoneAlarm Pro, Window Washer i sl.

medonic:
2. Ukoliko ti je komp stalno ukljucen i nije sasvim nov, moguce je da ce modul za napajanje da crkava ( a uzasna su ova novija sto ih kinezi prave... )
Komp nije nov, tj. komponente sam menjala prosle godine u aprilu, a za napajanje ne znam, provericu.

medonic:
Spasi svoja dokumenta i reinstaliraj windows ( ovo je najlakse a i unistices eventualne viruse ).
To je vec ucinjeno odavno, tj. sve rezem na diskove za 'ne daj Boze', a reinstalirala sam OS (gore spomenuh).

Hvala ti u svakom slucaju na savetu!!! :wink:
 
no_problem:
a to je da se pregrejava procesor usled slabog rada kulera procesora .... resenje za taj problem je da se kuler skine, ocisti i vrati na mesto ... ukoliko ni to ne pomogne, onda ga zameniti ...
Kuler verovatno jeste problem, jer vec odavno zelim da ga promenim. Cistila ga jesam vise puta, ali nema pomoci. Definitivno cu uzeti nov. Imate li neki predlog gde kupiti nov, a da bude ok i ne mnogo skup???
 
DilindaraTRADE:
Sve je moguce ali ako racunar pisti i izbacuje plav ekran sa nekim tekstom koji brzo nestaje slobodno proveri ram memoriju. Sve nepravilnosti pocinju od nje.
Pre neki dan mi se pojavilo na ekranu samo ime graficke i to je sve. Morala sam da ga iskljucim (ne da ga restartujem, jer nije pomoglo), pa je posle bilo sve ok.
 

Back
Top