Koliko je istina da smo posle tridesete pod uticajem podznaka?

Eto, a ja sam, opet, čula da su to neka glupa naklapanja i zbunjivanja ljudi. Naime, na televiziji sam čula da je jedan naš astrolog rekao kako ta priča o uticaju podznaka (za svakog astrologa u neko drugo vreme, što je verovatno moguć dokaz da ta teorija ne pije vodu) jedino postoji među pojedinim našim astrolozima, te da on tu teoriju nikad nije čuo učestvujući na evropskim i svetskim susretima astrologa.
 
Nestasna Ameba:
Eto, a ja sam, opet, čula da su to neka glupa naklapanja i zbunjivanja ljudi. Naime, na televiziji sam čula da je jedan naš astrolog rekao kako ta priča o uticaju podznaka (za svakog astrologa u neko drugo vreme, što je verovatno moguć dokaz da ta teorija ne pije vodu) jedino postoji među pojedinim našim astrolozima, te da on tu teoriju nikad nije čuo učestvujući na evropskim i svetskim susretima astrologa.


tako je. ne postoji nigde drugde tema aktiviranja podznaka. ascendent ne radi od određene godine već je čitava natalna karta pasivna ukoliko nemate prostor da izrazite slobodnu volju.

za čoveka koji sa 20 godina živi samostalno, radi i zarađuje, troši i sam opredeljuje svoje slobodno vreme, emotivni status i sve ostalo - možemo reći da mu je natalna karta aktivna.

moja komšinica koja sa 32 još uvek studira pmf, majka joj kuva ručak i kupuje garderobu a tata daje džeparac i novac za cigarete ne možemo reći da za bilo kakvu životnu odluku koristi svoju natalnu poziciju. kod nje jednostavno nema potrebe da karta još bilo šta "radi" jer će svaka njena odluka biti filtrirana i dopunjena od strane roditelja.
 
Mady:
.

moja komšinica koja sa 32 još uvek studira pmf, majka joj kuva ručak i kupuje garderobu a tata daje džeparac i novac za cigarete ne možemo reći da za bilo kakvu životnu odluku koristi svoju natalnu poziciju. kod nje jednostavno nema potrebe da karta još bilo šta "radi" jer će svaka njena odluka biti filtrirana i dopunjena od strane roditelja.

Ne mora nuzno da znaci, mozda joj karta upravo omogucava takav zivot.
 
U vecini stvari se slazem sa Mady.

Asc govori o nastanku naseg Ja i nase volje, kao i o tome gde zelimo da "idemo" u zivotu.
Tako da onaj trenutak kad smo krenuli ka ostvarenju svojih ciljeva i ispoljavanju nase volje
je onaj trenutak kad Asc postaje aktivan. Medjutim i tad on radi u saradnji sa ostalim elementima horoskopa.

Ovo medjutim nije nuzno vezano za osamostaljivanje, iako kod vecine ljudi jeste.
 
Direkcije Asc imaju smisla pa je možda neko to pogrešno povezao i napravio čitav sistem "posle tridesete... " - svaka planeta ili tačka u natalnoj karti se direkcijom oko 30 godine pomera za čitavo sazvežđe i tada čovek ima u potpunosti različit profil i način ponašanja, izražavanja od onog kroz detinjstvo.

Najsimboličniji je primer kod osoba koje imaju npr, Asc na poslednjim stepenima Raka i Mesec u vodenom znaku jer se njihovo ponašanje menja baš u godini koja po direkcijama Asc pravi prelaz u znak Lava. Isto je i sa poslednjim stepenima znaka Riba i direkcijama ka sazvežđu Ovna. U detinjstvu ovo su bledunjava dečica, smirena i blaga, stidljiva a kada porastu pravi individualisti, čak bučni i živahni, temperamentni. Takva promena je uvek očigledna i čak često komentarisana od strane okruženja.
 
postar:
Promena koja se desava oko 30 godine, ima vise veze sa tranzitom Saturna preko njegove natalne pozicije, nego sa dejstvom Asc.

Svi ljudi su izlozeni ovom uticaju, a osobe koje imaju istaknut Saturn u karti, mogu da dozive i drasticne promene u svom zivotu.

Nije sporan uticaj Saturnovog povratka ali ovde nije reč o tome. Ako si kroz život bliskih ljudi pratio direkcije i njihov psihološki razvoj shvatićeš o čemu je reč. Praksa, praksa, provera - najbolji pokazatelji. Direkcije govore o pravcu u kom se natus razvija.Nije slučajno da sam školu astrologije upisala baš kada mi je Mesec vladar Asc, po direkcijama ušao u sazvežđe Vodolije, npr. eto jednog od najsnažnijih faktora.
 
Aj i ja da se oglasim... Po mom misljenju a i iskustvu, teorija o tome kako posle 30-e godine prevladjuje asc je ziva glupost, mada postoje etape u zivotu kojima vladaju pojedine kuce. Asc vlada samim rodjenjem i kratkim periodom posle toga, treca kuca ranim detinjstvom, peta tinejdzerskim zivotom sve do sklapanja braka i tako dalje, svaka sledeca neparna kuca vlada jednom etapom. Naravno, to ne znaci da u odredjenoj etapi komplet horoskop nema uticaja. Po meni, jedino sto horoskop definitivno odredjuje to je karakter coveka, sve ostalo je moguce menjati. Tako ako je osoba jakog karaktera moze iskoristiti i najgore moguce aspekte. Ta teorija sa 30 godina mozda ima veze sa saturnovim povratkom jer kad saturn prodje svoju natalnu poziciju, pocinje da "naplacuje" ono sto smo radili prvih 30-ak godina. Inace po meni, asc nije nista manje vazan od vrha pete ili osme kuce jer je sve to deo jedne celine. Ne moze se posmatrati samo polozaj asc a da se ne uzme u obzir polozaj svih ostalih planeta, kuca, aspekata i sl. Parcijalno posmatranje je karakteristika wannabe astrologa koji pokusavaju da sabloniraju UMETNOST tumacenja horoskopa... Nije svako sposoban da bude astrolog, pravi astrolog se radja!
Joj, al sam udavio...
Pozdrav :)
 
Mady:
... pa zatim citat ... ali svi smo saglasni da se horoskop ne gleda parcijalno - cemu takve ljutite zamerke nakon sto je to ponovljeno milijardu puta na ovom forumu. nepotrebno, zaista.

Mady, Saturn mi prelazi preko Venere i pravi kvadrat sa Jupiterom, Mesecom i Marsom, oko mene samo umiru ljudi i svega mi je preko glave tako da se nadam da mi ne zameras previse sto sve to moram negde da izbacim...
 

Back
Top