Režim propao, beneficije i privilegije ostale..

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.015
Pa kaže:
kao što ni 'nacisti' nisu mogli nakon WW2 uživati u privilegijama stečenim za Hićina režima, isto tako bi mnogi ostali bez svojih beneficiranih zasluga i 'minulih' radova ako bi se tiletov režim proglasio zločinačkim, tj. postavio na svoje pravo mjesto.

PS: Lako mi je ovo lupetati jer znam da čak ni Srbi, a kamoli Hrvati nisu u stanju tako nešto napraviti...
 
fosilvaso:
Pa kaže:
kao što ni 'nacisti' nisu mogli nakon WW2 uživati u privilegijama stečenim za Hićina režima, isto tako bi mnogi ostali bez svojih beneficiranih zasluga i 'minulih' radova ako bi se tiletov režim proglasio zločinačkim, tj. postavio na svoje pravo mjesto.

PS: Lako mi je ovo lupetati jer znam da čak ni Srbi, a kamoli Hrvati nisu u stanju tako nešto napraviti...

Васо, заборављаш ДА СУ СЕ ДРУГОВИ И ДРУГАРИЦЕ "НА ВРЕМЕ" ПРЕИМЕНОВАЛИ У РАЗНОРАЗНЕ ДРУГЕ СТРАНКЕ И ЗАНИМАЊА... имаш
рецимо окореле марксисте који се данас представљају као ПУБЛИЦИСТИ...
каква иронија судбине... баш све исто као и међународне снаге... само промене
обележја и тутње по старом... :confused: :confused: :confused:
 
ma to sve trebalo odma zatrti...al dzabe....stoka ostaje stoka
i nisu to samo oni okoreli, sad bivsi proleteri. ima ih i u ovim generacijama i to mnogo...a najtuznije je to sto ih ima i u mojoj generaciji poprilicno
ostace ovako jos najmanje 15 godina. tek cemo mi mozda nesto da promenimo, ali kad vidim kakva sve deca dolaze zapitam se da li ce biti za koga da se menja?
 
Tužne li sudbine! Danas radni ljudi trebaju crnčiti da napune proračun i osiguraju penzije i onima koji su svoj radni vek proveli piskarajući o raznim soc-kom ideologijama što nije stvaralo nikakvu trajnu vrednost za budućnost! Jedino su sarajlije imali koristi od tih sabranih dela: Grejali su se sa njima za vreme opsade...
 
tacno da treba lustrirati komuniste koji su se proslavili po svojim dogmama o radnom narodu,samoupravljanju..narocito golom otoku i sl..
ali ne mozes sve marxiste stavljati u isti kos,jedno je teorija a drugo nesrecna praxa socijalistickih zemalja..ima vrlo zanimljivih neomarxista,znacajnih za savremenu pol.teoriju i drustvo..habermas,markuze..danas vec na osnovu toga imamo i kritiku modernog drustva,vrlo racionalnu,kao npr.alternativne i nove drustvene pokrete,zelene,antiglobaliste...ima necega u tome sto je marx tako surovo dobro opisao..to je dobra deskripcija,ali ocajno resenje za stvarnost ako se primeni
 

Back
Top