Internet konekcija - non stop -

djix

Zainteresovan član
Poruka
127
Zivim u Medvedji u kojoj nema niti bilo kakvog provajdera bezicnog, kablovskog ili adsl pristupa Internetu!!! E sada da bih lepo razradio sajt meni treba neka internet konekcija (nebitne brzine) preko koje bih mogao "visiti" 24/7...

Ako vi znate neku konekciju koju bih mogao upotrebiti please tell me????
 
djix:
Zivim u Medvedji u kojoj nema niti bilo kakvog provajdera bezicnog, kablovskog ili adsl pristupa Internetu!!! E sada da bih lepo razradio sajt meni treba neka internet konekcija (nebitne brzine) preko koje bih mogao "visiti" 24/7...

Ako vi znate neku konekciju koju bih mogao upotrebiti please tell me????
a shto lepo ne postavish na neki free host i uzivash???
ili plati neki ako ti smetaju reklame, nije skupo... manje nego bilo kakva konekcija NON-STOP.
 
Upravo rekoh da moze da se izvede kombinacija bez telefonskih impulsa.

Umesto fixnog kacis mobilni sa podesenim GPRSom i ne naplacuju ti nista, jer ti telefonom samo saljes zahtev (upload), a sve ostalo ide preko satelita, tanjira i ostalog escajga...
Od opreme ti je potreban tanjir i Sky Star kartica.

P.S. da li neko zna gde ima kod nas da se uzme Sky Star 1 kartica?
 
Nikako da pronadjem provajdera koji moze da mi obezbedi satelitsko povezivanje na internet, ali dvosmerno, dakle potpuno isti sistem rada kao na dial-up ili wireless. Ne neka kombinacija sa download nakon zahteva itd... Jednostavno da se ukljucim i radim.

Svi kao nesto nude, ali se ipak sve nekako svodi na download velikom brzinom a za upload treba da se konektujem na provajdera nekom vezom (dial-up) pa kao da radim.
Meni treba direktni rad preko satelitske konekcije upload/download kao da sam vezan na bilo kog provajdera (eunet, verat ptt, i sta ga znam)

Uvek naletim na neki tip odgovora, moze - ali....
Zna li neko ozbiljnu firmu koja mi to moze omoguciti? Vec sam pogubio zivce kontaktirajucim kojekakve firme koje se reklamiraju na sva usta a ovamo, nude samo sto se mene tice, polovicna resenja.
 
codemaker:
Znaci, legalno - nista :(

Postoji mogucnost, ali preko nekog stranog provajdera.
Problem je jedino u tome sto to kosta zaista mnogo, oko 2000€ samo

To sto nije legalno, nema nikakve veze, jer nije legalno ni presretati tudje signale, pa niko zbog toga nije optuzen.

Kad kupis opremu, provajderu placas oko 100$ mesecno.
Kako sve to izvesti, ne znam tacno, ali znam da su Incognito i Storm 48 pisali dosta o tome.

Evo izbunarih link, mada sam se malo namucio, drugacije funkcionise ova nova pretraga.
http://forum.krstarica.com/threads/20288
 
Zvuci zanimljivo...
Ono sto je meni vazno je da imam i stalnu IP adresu, kao i apsolutna nepohodnost koriscenja Netmeetinga... Znaci mogu zvati, mogu me pozvati (sa sve voice i sharing itd) nesto sam negde procitao da je bas tu kvaka, oko NetMeetinga, jer je potrebno da mnogo portova bude otvoreno zbog njega, ali to neki provajderi ne dozvoljavaju ili nece da ucine. Secam se samo da sam sa moji provajderom to morao posebno "otvarati" i nisam imao problema, dok su mi neki drugari pricali da sa neki provajderima uopste nisu mogli oko toga da se dogovore...
 
Кулиража:
Ipak je satelitski jednosmerni jedino resenje.

Pogledaj www.astrasat.net

Za 256kbit/sec placas 10.000din. godisnje ili 1200 dinara ako ces svaki mesec da placas.

Sto se tice Uploada to ti je najbolje preko GPRSa sa mobilnog jer je upload jos uvek besplatan kod nas.


:) :) :)
besplatno...
nisam znao
a da je satelit postao isplativ to je chinjenica

a jel sigurno da je besplatno? preko kog provajdera (064 ili 063)?
i do kad li ce :-?

al ko ima, treba da iskoristi...
 
crow:
aj prochitaj ponovo shta je chovek reko

Covek je rekao:
---------------------
Original postavio djix
E sada da bih lepo razradio sajt meni treba neka internet konekcija (nebitne brzine) preko koje bih mogao "visiti" 24/7...
Ako vi znate neku konekciju koju bih mogao upotrebiti please tell me????


A ti odgovaras:
--------------------
a shto lepo ne postavish na neki free host i uzivash???
ili plati neki ako ti smetaju reklame, nije skupo... manje nego bilo kakva konekcija NON-STOP.


Kakve to veze sa free ili ne-freee hostom? Covek lepo pita kako da se negde nakaci i da moze da 24/7 visi na internetu a da bude brzo, a ima i problema sa vezama u njegovom kraju. I kad postavi nekako sajt, kako to mislis da "uziva", kad nema konekciju (ili je uzasno spora)?
I sta sam ja to sad trebao ponovo da procitam?
Sto volim kad se ljudi prave pametni....
 
Кулиража:
Postoji mogucnost, ali preko nekog stranog provajdera.
Problem je jedino u tome sto to kosta zaista mnogo, oko 2000€ samo

To sto nije legalno, nema nikakve veze, jer nije legalno ni presretati tudje signale, pa niko zbog toga nije optuzen.

Kad kupis opremu, provajderu placas oko 100$ mesecno.
Kako sve to izvesti, ne znam tacno, ali znam da su Incognito i Storm 48 pisali dosta o tome.

Evo izbunarih link, mada sam se malo namucio, drugacije funkcionise ova nova pretraga.
http://forum.krstarica.com/threads/20288

Sto se legalnosti tice, mislim da jos uvek moze da se "provuce" neko ko bi koristio down/up preko satelita. Vidis da ne mogu da se dogovor o nicemu, pa ce ova "legalnost" da popriceka... :)
Inace, meni je najveci problem da satelitski dvosmerni link funkcionise u potpunosti kao i "normalan" link. Brine me pre svega "otvaranje portova" na strani provajdera, za Netmeeting ili druge vidove komunkacije, imao sam okapanja sa sadasnjim provajderom dok smo to sve "pootravali" a oni se nisu ni bunili, samo je trebalo to na njihovoj strani odraditi.
Osim toga, "delay" veci od podnosljivog bi mi takodje prouzrokovao teskoce u radu. Koga god sam pitao u vezi toga svega, uglavnom su nesto mrmljali u bradu, kao moze, dogovoricemo se itd...
Nije mi problem da platim, ai mi je problem da nesto posle ne radi kako valja, od toga mi posao zavisi, pa cu izgleda morati da popricekam za dvosmerni satelitski link...

Zna li neko ima li kod nas uopste neko ko nudi T-1 linije?
 
Кулиража:
Upravo rekoh da moze da se izvede kombinacija bez telefonskih impulsa.

Umesto fixnog kacis mobilni sa podesenim GPRSom i ne naplacuju ti nista, jer ti telefonom samo saljes zahtev (upload), a sve ostalo ide preko satelita, tanjira i ostalog escajga...
Od opreme ti je potreban tanjir i Sky Star kartica.

P.S. da li neko zna gde ima kod nas da se uzme Sky Star 1 kartica?

Pošto se GPRS naplaćuje po protoku mislim da se i upload naplaćuje jer i on spada u protok, doduše to nije nešto mnogo. Ali ponekad je potrebno poslati i neki duži mail pa to onda košta.
 

Back
Top