Koji program za rezanje DVD-a mi preporucujete?

Grdoje:
Kako da u Neru narezem DVD od 8,4 ili 4,7 GB, stalno mi pokazuje da mogu da narezem samo 4,5 GB.

Pazi iako na disku pise 4.7GB na njega nikad nece stati 4.7GB, prvo to u stvari nije 4.7GB nego 4700MB, pa onda jos onde oko 200MB na fajl sistem i onda ti na verbatimu od "4.7GB"
ostane 4489MB (mozda koji MB manje vise, ne secam se tacno). Zato ne mozes da narezes toliko koliko bi ti hteo.
To da ti pokazuje da na Double Layer disk mozes da narezes samo 4.5GB, treba samo da pored te skale selektujes DVD9 umesto DVD5 i to je to, naravno samo ako imas DL disk i rezac sposoban da ga reze.

Poz
 
@...

Zanimljivo da se gubite u Neru koji je nista posebno komplikovan, mada ne bih rekao ni da je previse jednostavan..

Zadnje verzije Nera rade normalno sa DVD medijima i nema frke sa njima..

Start Smart je opcija koja bas i dobro dodje za korisnike koje nemaju volje a ni zelje da idu nekim trecim putevima, vec jednostavnim..

Dakle ova opcija pomaze da se sto kracim putem/nacinom odabere ono sto se zeli..

Na kraju svih krajeva ova opcija ima instalirana od Verzije cini mi se 6.0 i nalazi se obicno
Start/all programs Ahead/StartSmart..

Dakle cemu guzva..

Sto mora jednostavno kad moze i komplikovano..

@Serijski Ubica, bez uvrede, ako sam dobro razumio ako nemas DVD rezac kako pokusavas da nerezes DVD?

Mozda sam lose skapitao...
 
maniaccc:
@GZ
Ovaj deo si propustio ;)

U neku ruku sam vec dao odgovori...

Predpostavka je da je verzija Nera bila bar od 6.0 i novija..

Dakle, da ponovim, Start/all program Ahead/Nero/StartSmart

Pokrenes ovo cudo i biras CD ili DVD ili opciju CD/DVD

I radis sta ti treba.. Mozda se nisi ni sjetio ovog ali hajd.. Sad kada je rasirenost DVD rezaca postala gotovo stvarnost i na nasim prostorima, zamisli jedan ozbiljan softver ove vrste na ne mozes pomocu njega narezati DVD..

Pozdrav...
 
Serijski_Ubica:
Nero 6.6

Kad ga startujem BRom mogu na mom kompu da biram CD-ROM, AudioCD, Mixed CD, Copy CD... itd. Ja i nemam DVD rezach, pa ne znam da li tu treba da pishe neshto za DVD. A smart start mi ne sartuje sa winom. Moram to da skontam pre nego shto ponovo budem pokushavao sam da narezem dvd.
Ako nemaš DVD rezač onda i ne možeš da narezuješ DVD
 

Back
Top