Kozje mlijeko

mammy

Poznat
Poruka
8.057
Od kad znam za sebe cujem kako je kozje mlijeko zdravo, cak sam ga kupovala i davala sinu, a nisam nacisto ZA STA JE DOBRO TO MLIJEKO i sta ga to cini boljim od obicnog, kravljeg mlijeka?
Zna li neko zbog cega je to mlijeko toliko provikano i za sta je, navodno, dobro?
Hvala unaprijed, uz izvinjenje sto sam ovdje postavila temu, ne znam gdje bi drugo.
 
pa ono...mozhda je masnije...ima vishe kalcijuma...vishe proteina...mislim...jestel nekad videli rahitichnu kozu?


LJUDI SU ABOMINACIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
То ће неко од овдашњих лекара боље знати...Знам да је козије млеко здраво, нарочито за неке ствари...Али знам и да није добро детету у потпуности заменити кравље млеко козијим, зато што нема све оно што кравље има (а шта то, не сећам се...).
 
Isobel:
Kozije mleko moze da izazove anemiju kod dece, kao i kravlje, ukoliko se koristi u preterano velikim kolicinama. A i kalcijum iz mleka nije bas mnogo iskoristljiv.

Ja sam eto od pedijatra cula da se nesto iz mlijeka veze sa zeljezom i da tako dijete koje pije puno mlijeka moze da postane (lakse da bude) anemicno
Znaci sa ovim kozjim mlijekom je kao i sa svim namirnicama...dobro je u razumnim kolicinama.
 
Mleko se u principu jako tesko vari i u zeludcu stvara grusevinu koja onemogucava apsorpciju gvozdja tj c vitamina koji je glavni reagens za bolju apsorpciju gvozdja.
Kozje mleko je vrlo kvalitetno jer se koze zdravije hrane od krava,a to da od kozjeg mleka nema kajmaka je greska jer su kozji kajmak,sir i kackavalj veoma cenjene namirnice i prilicno skupe.
Kao i sve ostalo kozje mleko u manjim kolicinama jako dobro deluje na organizam,a sve sto je preterano moze da skodi.Zabluda je da je velika kolicina mleka dobra za decu,ono ubija apetit i srozava krvnu sliku rapidno.Solja mleka tu i tamo je ok,ali sve preko toga nije preporucljivo.Pozdrav...
 

Back
Top