Maca obilležava teritoriju poslije sterilizacije

jecav

Početnik
Poruka
36
Moze li neko da mi pomogne sa savjetom u vezi moje mačke koja i pored sterilizacije obilježava teritoriju ( namještaj po sobi). Sve sam pokušala da je odvratim od te navike (potrebe) ali ne uspijevam, mada ne obilježava tako često kao prije sterilizacije.Mačka je podignuta i čuvana uz puno pažnje i ljubavi tako stres nije u pitanju, po mom mišljenju. Ako postoji neki metod ili sredstvo (sprej) kojim bi eventualno premazala ili naprskala namještaj da je odbijem od te navike, molim vas javite mi, ja sam baš vezana za moju mačku i ovo mi predstavlja veliki problem.
Unaprijed hvala
 
Cao, Jeco!
Ne brini sto maca obelezava teritoriju posle sterilizacije, to je posledica zaostalih hormona u njenom organizmu. Mada, trebalo bi da je primila injekciju posle intervencije koja sprecava dejstvo zaostalih hormona. To sto je uradila tri puta je naravno, sigurno redje nego ranije. Na kraju ce sasvim prestati. Ustalom, tvoj veterinar treba da zna kako da pomogne ako se obelezavanje nastavi.
 
Hvala Lilyann, tvoj odgovor me ohrabrio. Nadam se da će biti tako, jer je stvarno volim i ne bih mogla da je dam nikome iako nastavi sa problemom. Mislim da nije primila nikakvu injekciju poslije operacije, barem mi nisu rekli. Inače, njema operacija i oporavak poslije operacije za mene su bili stašno stresni, sve mi je teško palo, imala je čak i problema sa podlivima oko rane, pa su joj ranu ponovo otvarali i šili. Ako nastavi pitaću i veterinara.
Ćao!
 
Cao, Jeco!
Moje iskustvo nije bas sasvim identicno, s obzirom da ja imam macora. U svakom slucaju, kad je poceo da obelezava teritoriju, bili smo blago sokirani jer je to radio non stop. Pri cemu, miris muzjaka je daleko jaci od mirisa zenke, pa mozes zamisliti kako je to izgledalo. Uglavnom, kad smo se raspitali o sterilizaciji, i shvatili da moze imati mane i prednosti resili smo da ga odvedemo na..."sec". Naravno, intervencija je daleko jednostavnija nego kod zenke, tako da je oporavak trajao kratko. Uglavnom, rekli su nam da ce se smiriti, da nece biti vise mnogo aktivan, da ce se ugojiti i sl. Posle dva dana od operacije primio je neku antihormonsku injekciju. Jos par puta mu se desilo da je obelezio teritoriju i onda je sasvim prestao. Ustvari, rekli su nam da to moze da se nastavi jos sest meseci, ponekad.
On je danas jos aktivniji nego ranije, skace, igra se i uziva. Sjajno je to sto vise nema oscilacije u kilazi, redovno jede i spava, ugojio se sasvim dovoljno i mislimo da smo uradili pravu stvar za njega.
Cuvaj svoju ljubimicu i imaj strpljenja.
Ako imas nekih drugih pitanja o mackama i/ili pricama, javi se.
Lidija
 
lillyann:
Cao, Jeco!
Moje iskustvo nije bas sasvim identicno, s obzirom da ja imam macora. U svakom slucaju, kad je poceo da obelezava teritoriju, bili smo blago sokirani jer je to radio non stop. Pri cemu, miris muzjaka je daleko jaci od mirisa zenke, pa mozes zamisliti kako je to izgledalo. Uglavnom, kad smo se raspitali o sterilizaciji, i shvatili da moze imati mane i prednosti resili smo da ga odvedemo na..."sec". Naravno, intervencija je daleko jednostavnija nego kod zenke, tako da je oporavak trajao kratko. Uglavnom, rekli su nam da ce se smiriti, da nece biti vise mnogo aktivan, da ce se ugojiti i sl. Posle dva dana od operacije primio je neku antihormonsku injekciju. Jos par puta mu se desilo da je obelezio teritoriju i onda je sasvim prestao. Ustvari, rekli su nam da to moze da se nastavi jos sest meseci, ponekad.
On je danas jos aktivniji nego ranije, skace, igra se i uziva. Sjajno je to sto vise nema oscilacije u kilazi, redovno jede i spava, ugojio se sasvim dovoljno i mislimo da smo uradili pravu stvar za njega.
Cuvaj svoju ljubimicu i imaj strpljenja.
Ako imas nekih drugih pitanja o mackama i/ili pricama, javi se.
Lidija
E, fino, Lidija, sprovedi istu tu ideju i na SUPRUGU, pa nam javi rezultat, važi ?!? :lol:
 
Ćao Lidija. Nadam se da će Milica (tako se zove moja mačka) prestati da obilježava teritoriju, a ako i ne prestane ne preostaje mi ništa drugo nego da čistim i zovem servise za čišćenje, a već sam morala da kupim i novi namještaj za dnevnu sobu, ali nje se ne odričem nizašta.
Pozdrav i hvala.

Postoje sprejevi u pet shopovima kojima se prska na mesta gde su mace obelezavale teritoriju TRIXIE ga pravi i kosta oko 700 dinara
 

Back
Top