jos ostaje slucaj policije da se rijesi

vispak

Primećen član
Banovan
Poruka
973
"Pešadijski puk RS naslediće tradiciju VRS i zadržaće identitet, ali će biti deo vojnih snaga BiH. Biće smanjen i broj oružja u BiH, što će dati dodatnu sigurnost", rekao je Čavić i dodao da RS više nije u stanju da gradi svoju bezbednost na temelju sile, jer bi u bilo kom sukobu Srbi bili poraženi. Odluka Skupštine, kojom će praktično od 1. januara biti ukinuti Ministarstvo odbrane RS i VRS, izazvala je različite komentare u javnosti. Na ovu odluku prvo je reagovalo 11 nevladinih organizacija, među kojima su i udruženja boraca, koji ističu da ih je "ponizila" činjenica da je ona doneta baš 30. avgusta, na dan kada se navršilo 10 godina od početka NATO bombardovanja položaja VRS.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
i mirna Bosna.a Srbi ce uvidjeti da su bili u ogromnoj zabludi
 
ОВО ЈЕ ИЗДАЈА СРБА У СРБСКОЈ БиХ

Борба

Борећи се (данас) за Крст Часни ти се бориш за једини прави пут живота, за једну живу истину, и за једини истинити живот (...) А ко год се за то бори, ако и умре живеће, ако и погине победиће. (Св. Николај Жички)
Храбро исповедање вере

Бој се Господа, сине мој! да не изгубиш припремљени ти венац, да не будеш одбачен од Христа у таму најкрајњу и муку вечну. Храбро стој у вери и, ако је неопходно, с радошћу трпи прогоне и друге невоље, јер ће са тобом бити Господ... и Свети Мученици и Исповедници са радошћу ће гледати на твој подвиг. (Св. Антоније Оптински)
 
Razoruzavanje Bošnjaka

Bošnjacima ne odgovara ukidanje regrutacije i pasivne reserve, te uništavanje cjelokupnog pješadijskog naouružanja, osim onog kojim će raspolagati aktivnih 10-ak hiljada vojnika i četiri do pet hiljada pripadnika aktivne rezerve. Pritom, od ovog broja vojnika pod oružjem, Bošnjaka će biti nekih 4,5 do pet hiljada. I to će biti sve pješadijsko naoružanje koje će imato Bošnjaci. Uz to se može dodati i još poneki malokalibarski top, dva tri tenka i jedan ili dva helikoptera, dobro poznata “vijetnamca”. I to je sve. Neće biti skladištenja značajnijih količina oružja (za ne daj Bože) kao što je nekada bilo, neće biti teritorijalne odbrane, odnosno te mnogobrojne, vojno obučene pasivne rezerve, neće biti regrutacije koja će obučiti vojnike upotrebi oružja, strategije i sl.
Jednostavno, situacija za Bošnjake će biti gora nego pred egresiju 1992. godine

Piše: Anes Džunuzović

Evo ti balijo od tvojih :mrgreen: i jedan mali zeleni(to ti je omiljen verovatno)
 
Grandfather:
Razoruzavanje Bošnjaka

Bošnjacima ne odgovara ukidanje regrutacije i pasivne reserve, te uništavanje cjelokupnog pješadijskog naouružanja, osim onog kojim će raspolagati aktivnih 10-ak hiljada vojnika i četiri do pet hiljada pripadnika aktivne rezerve. Pritom, od ovog broja vojnika pod oružjem, Bošnjaka će biti nekih 4,5 do pet hiljada. I to će biti sve pješadijsko naoružanje koje će imato Bošnjaci. Uz to se može dodati i još poneki malokalibarski top, dva tri tenka i jedan ili dva helikoptera, dobro poznata “vijetnamca”. I to je sve. Neće biti skladištenja značajnijih količina oružja (za ne daj Bože) kao što je nekada bilo, neće biti teritorijalne odbrane, odnosno te mnogobrojne, vojno obučene pasivne rezerve, neće biti regrutacije koja će obučiti vojnike upotrebi oružja, strategije i sl.
Jednostavno, situacija za Bošnjake će biti gora nego pred egresiju 1992. godine

Piše: Anes Džunuzović

Evo ti balijo od tvojih :mrgreen: i jedan mali zeleni(to ti je omiljen verovatno)
"rekao je Čavić i dodao da RS više nije u stanju da gradi svoju bezbednost na temelju sile, jer bi u bilo kom sukobu Srbi bili poraženi."

zar ovo nije istina,istina je bolna a stvarnost jos bolnija jer su perjanice genocidne tvorevine u Hagu.slusaj onu budalu sta valja u Hagu(seselj)
 
vispak:
"rekao je Čavić i dodao da RS više nije u stanju da gradi svoju bezbednost na temelju sile, jer bi u bilo kom sukobu Srbi bili poraženi."

zar ovo nije istina,istina je bolna a stvarnost jos bolnija jer su perjanice genocidne tvorevine u Hagu.slusaj onu budalu sta valja u Hagu(seselj)


Само ти сањај. Србе ни Тито Србомрзац није разоружао, а ви муслимани умислили да ће те ви, ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА

9. О полувершима:

И ако се нађе полуверац, који је узео хришћанку, ако усхте, да се крсти у хришћанство, а ако се не крсти, да му се узме жена и деца и да им се даде део куће, а он да се изагна.
10. О јеретику:

И ко се нађе као јеретик, живећи међу хришћанима, да се ожеже по образу и да се изагна, а ко би га тајио, и тај да се ожеже.
 
Grandfather:


Трудим се али ми далеко.

Слобода Златна

Као чисто платно даје се слобода људима; када је људи упрљају, морају је прати сузама и крвљу. Јер слобода или је чиста или никаква. Или Златна Слобода, нераздвојна од Часног Крста, или никаква. (Св. Николај Жички)
 
Tako vam je to kada ste bili tolerantni i niste očistili i Bosnu od poturica kada je čišćena Srbija...Kada RH očisti RSK od Srba, to je OK, kada poturicama priznaju status konstitutivnosti na osnovu turskih osvajanja, to je OK, ali kada Srbi očiste Kosovo od kosovara, to je GENOCID...
 
Бл:
Само ти сањај. Србе ни Тито Србомрзац није разоружао, а ви муслимани умислили да ће те ви, ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА .

m da...yebes srbina koji nema bar jedan pistolj negde zavuchen...

a garantujem da svako ovde ima

ja imam (tj moj cale, ja ne mogu da imam jos uvek. ali cim smognem nabavljam jedan.sto me podseti - sta preporucujete, ali da bude zgodno za odbranu dvospratne kuce? (cime sam hteo reci da mogu da se ustekam na drugom spratu i skidam pridoslice))


i koliko god razoruzavali vojsku i unistavali je civili ce opet biti naoruzani. manje-vishe.....ebiga...
 
KAKAV srpski narod ti spominjes u bosni???
U bosni žive PRAVOSLAVCI..To stoje Beogradska bratija manipulirala sa ovim nesrecnicima, to nekaje njima i milosevicu na cast??
Nikada gradjani BIH PRAVOSLAVNE religije NISU i nikada NEćE biti u niukakvoj opasnosti sve dok se smatraju BOSANCIMA..
SRBIJA je izigrala posteni pravoslavni narod bosne obecavajuci kule i gradove a sve zasnovano na strahu od nekakvi turaka, i kojekakvih maslemana ubica..Nikada necete videti toliki nivo mrznje u bilo kojem narodu bosne prema drugom narodu koliko je ta mrznja ispoljena, i koliko se ispoljava u SRPSKIM MEDIJIMA prema svemu sto nije srpsko..
Nije vise bitno tkoje kumovao ovom istoriskom NE za gradjane sirom bosne, najvaznije je dase narod bosne konacno okrene vlastitim interesima i uredjenju jedne i jedine države koju svi skupa imaju, pa makar se ona zvala i omrazena BIH..Ovaj glupi i nadasve besmisleni rat, je ipak doziveo svoj krah i svu besmislenost koju je nosio sa sobom..Nadajmose dase nikada vise na prostorima bosne neće vise ponoviti '92 jer bosnaje ipak za sve narode na balkanu mala amerika po pitanju LJUDSKI PRAVA i NACIONALNI JEDNAKOSTI..Dok SRBIJA i HRVATSKA dice se (četnicima,i ustašama) avetima proslosti, bosnaje dokazala daje i uz najveca stradanja ipak JEDINA OAZA mira sreće i tolerancije koju bar nasa deca zasluzuju ako mi nismo mogli da uzivamo..Stosmo znali mismo pokazali '92..Neka bar nasa deca pokusaju ispraviti ono stosu njiovi glupi roditelji zabrazdili i ostavili u amanet srama i stida..Sad možeš izbrisati moderatore, kao i predhodni text..Zaomije stosam SAMOKRITICAN, pre nego sto kritikujem drugoga..
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

preneseno sa jednog cetnickog sajta,a kad god pocnete da srbujete ne zavrsi se dobro po vas ali ni po pravoslavce BOSNE
 
Peruzzi:
m da...yebes srbina koji nema bar jedan pistolj negde zavuchen...

a garantujem da svako ovde ima

ja imam (tj moj cale, ja ne mogu da imam jos uvek. ali cim smognem nabavljam jedan.sto me podseti - sta preporucujete, ali da bude zgodno za odbranu dvospratne kuce? (cime sam hteo reci da mogu da se ustekam na drugom spratu i skidam pridoslice))


i koliko god razoruzavali vojsku i unistavali je civili ce opet biti naoruzani. manje-vishe.....ebiga...
imali ste vi i topove,avione,tenkove i sta?/pa ostadoste bez Kosova ravna a ziviti vam je u bosnjackoj Bosni i to unitarnoj sa islamskim naglaskom na svakom polju drustvenog zivota.
 
vispak:
imali ste vi i topove,avione,tenkove i sta?/pa ostadoste bez Kosova ravna a ziviti vam je u bosnjackoj Bosni i to unitarnoj sa islamskim naglaskom na svakom polju drustvenog zivota.

Kapci su ti tezki.......sve tezi i tezi.....i ti spavas.....zaronio si duboko u san.....tones sve dublje i dublje.....ti tones sve dublje u podsvest.....i sad se vise ne budis......i tebe vise nema....
 
Iz izvještaja Istraživačkog centra Kongresa SAD


BiH je napredovala u borbi protiv terorizma


SAD još imaju snažnu podršku, posebno među Bošnjacima * Problemi zbog siromaštva, korupcije i nerazvijenih državnih institucija

Na početku izvještaja o BiH, koji su izradili stručnjaci Istraživačkog centra Američkog kongresa, prihvaćeni su navodi američke vlade da je BiH napredovala u borbi protiv terorizma na vlastitom području, ali da se susreće s istim problemima kao i ostale zemlje u regiji - siromaštvom, korupcijom i nerazvijenim državnim institucijama, prenosi Glas Amerike.
U izvještaju se naglašava da je bosansko protivljenje terorizmu široko uprkos dubokoj etničkoj podjeli u zemlji. SAD još imaju snažnu podršku u BiH, posebno među Bošnjacima zato jer su pomogle u dovođenju mira i osiguranju poslijeratne pomoći.
Većinski sekularno i evropski orijentirano bošnjačko stanovništvo uzrok je razdora sa stranim islamskim ekstremistima i nastojanja islamista da regrutiraju Bošnjake u svoje organizacije imala su tek ograničeni uspjeh, navodi se u izvještaju.
U izvještaju se podsjeća da su "...tokom rata očajni Bošnjaci, koji su dominirali bh. vladom, bili sučeljeni s međunarodnim embragom na oružje i da su, pritisnuti od mnogo bolje naoružanih srpskih snaga, prihvatili pomoć Irana, kao i nekoliko hiljada islamskih radikala i plaćenika. Na kraju rata, prema Dejtonskom sporazumu, sve strane vojne snage morale su napustiti BiH..." - navodi se u ocjeni Istraživačkog centra Kongresa.
Dodaje se da je većina to i učinila, ali da su neki islamski radikali ostali. Procjenjuje se da je riječ o nekoliko stotina bivših ratnika, koji su se oženili Bosankama i tako postali bh. državljani.

Andanove obmane

Međunarodnim nastojanjima da se ojača centralna vlast otpor su pružili bosanski Srbi koji su često optuživali Bošnjake da su povezani s teroristima. U maju ove godine šef policije bosanskih Srba Dragomir Andan izjavio je da su teroristi, koji su izveli bombaške napade na vozove u Madridu, bili obučavani u navodnim El-Kaidinim kampovima u BiH. Međutim, evropska policija i bosanski zvaničnici izjavili su da nisu vidjeli dokaze koji bi potkrijepili takve optužbe.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
cetniciji se suzava prostor djelovanja
 

Back
Top