Nek' ti je sa srećom.

JAGGE®™

Zainteresovan član
Poruka
276
Ne duguješ ništa,slobodno ti idi
i ništa ne reci,jer sve mi je jasno,
da me ti ne voliš po svemu se vidi,
pomoći nam nema,za sve je već kasno.

Ne pričajmo bajke,ne stvarajmo laži,
prihvatimo stvarnost,ne budimo ludi,
da počnemo opet,od mene ne traži,
jer ista se zora dva puta ne budi.

I ne pitaj mene da li me to boli,
zašto na mom licu više nema sreće,
ti ne umeš znati kad te neko voli,
sad ni moju tugu razumeti nećeš.

I na kraju samo želim ti još reći,
koliko ko greši,pokazaće vreme,
nek te puti tvoji odvedu ka sreći
i molim te nikad ne brini zbog mene.

Učio me život da dajem i gubim,
hiljadu sam puta preživeo zlo,
odlaziš od mene a srcem te ljubim,
ali ti ne brini,preživeću i to!

S ljubavlju od Zorana
 
JAGGE®™:
Sve lepe pesme plod su nesrećnih ljubavi.Zar nije tako?
Ne nužno.

Pobogu, narode, neki ovde kao da vole da pate i kao da beže od sreće i smatraju je ružnom.

I ja sam patila, Bog mi je svedok kako i koliko dugo, ali sam se uvek nadala u verovala sam da će se i meni sreća osmehnuti duže od pet sekundi.

Kao što patnja nije večna, tako ni sreća nije večna i sve je to relativno. Ko zna zašto je to dobro. Nijedna vrata se ne zatvore bez da se druga ne otvore!!!

Zar nije, recimo, Jovan Jovanović Zmaj stvarao predivne ljubavne i porodične pesme u vreme porodičnog blagostanja i ljubavne sreće (iako ona, nažalost, nije bila duga veka)? I da li je on tada, pišući lepe pesme u vreme ljubavnog zanosa, znao kako će tragičan ishod imati i ta ljubav i proizvod njegove ljubavne sreće?

Samo nemojte sad opet da opletete kako mrzim poeziju i sl.

IMA LEPIH PESAMA O SREĆNIM LJUBAVIMA, ZAR NE?
 
Bože mili,nisam rekao da ih nema.Naravno da ih ima i ne samo od Zmaja,ali ipak najlepše i najupečatlivije pesme koje su ostavile večni trag u istoriji pozije su pesme koje opisuju neku vrstu večnog žala i neopisivog bola za ljubavlju koje više nema.
 
Prvo zdravo svima :p Kao veliki obozavalac romantike i kao zrtva sopstvene sposobnosti pisanja tuznih pesama i prica morala sam ovde da se tako reci ubacim.Kao sto se i moze pretpostaviti ja sam na strani svih onih tuznih ljubavnih tekstova ,jer ipak verujem da njih nista ne moze nadmasiti.Kada bi na te tekstove gledali kao na jednu piscevu stvarnost ugledali bi veliki bol i veliku bujicu osecanja a reci kao sprovodnici ili piscevi glasnici.Kada bi ljudi mogli da citaju srcem culi bi i glasove i tek onda bi uvideli koliku vrednost ima svaki tekst i koliko je svaka rec znacajna.Vise ne bi videli rimu koja je tu samo da bi ulepsala pesmu.Ali ljudi su samo povrsna bica.Ovako nesto moze da osete samo oni koji su tako nesto i doziveli :sad: ali njih je malo.Zato ljudi raspravljuju o necemu o cemu se i ne treba raspravljati jer svaki tekst ima svoju posebnu cenu i ona se ne treba uporedjivati sa drugima. :!:
 
mzmbj:
Prvo zdravo svima :p Kao veliki obozavalac romantike i kao zrtva sopstvene sposobnosti pisanja tuznih pesama i prica morala sam ovde da se tako reci ubacim.Kao sto se i moze pretpostaviti ja sam na strani svih onih tuznih ljubavnih tekstova ,jer ipak verujem da njih nista ne moze nadmasiti.Kada bi na te tekstove gledali kao na jednu piscevu stvarnost ugledali bi veliki bol i veliku bujicu osecanja a reci kao sprovodnici ili piscevi glasnici.Kada bi ljudi mogli da citaju srcem culi bi i glasove i tek onda bi uvideli koliku vrednost ima svaki tekst i koliko je svaka rec znacajna.Vise ne bi videli rimu koja je tu samo da bi ulepsala pesmu.Ali ljudi su samo povrsna bica.Ovako nesto moze da osete samo oni koji su tako nesto i doziveli :sad: ali njih je malo.Zato ljudi raspravljuju o necemu o cemu se i ne treba raspravljati jer svaki tekst ima svoju posebnu cenu i ona se ne treba uporedjivati sa drugima. :!:


U potpunosti se slazem sa tobom... nemam sta dodati.
 
P.S.Nažalost.
Razumeti i osetiti tužnu pesmu nosi sa sobom bar nekoliko gorkih iskustava i bezbroj neprospavanih noći.Zaista je to prevelika cena za nešto tako.No,duhovno bogatstvo ipak nema cenu i ne može se ničim platiti.
 

Back
Top