Matična I NOVI PROCESOR

Bez update-ovanja BIOS-a, ne verujem da ce moci da potera ista bolje od PIII na 1.1GHz...

Doduse, da sam na tvom mestu, ja bih pre pokusao nekome da uvalim tu plocu, jer je procesor manje vise dobar, a ta ploca je tesko njesra... A ploca je osnovna stvar u kompjuteru i na nju (i memoriju) NIKADA ne treba 'skrtariti'...

A sto se procesora tice, ne verujem da mozes da ga uvaljas za vise od 20-30eur...
 
a de bi mogao (u Beogradu) da zamenim npr. staru matičnu za novu (uz doplatu).A ako uradim update biosa mogu li da nakicim neki jaci procesor,I ako update-ujem bios i u sred updat-a nestane struja ili nešto tako šta moze da se desi ?
 
w2nx:
a de bi mogao (u Beogradu) da zamenim npr. staru matičnu za novu (uz doplatu).A ako uradim update biosa mogu li da nakicim neki jaci procesor,I ako update-ujem bios i u sred updat-a nestane struja ili nešto tako šta moze da se desi ?
pogledaj u oglasima (imas mnogo firmi koji rade takve stvari)... mozes... obrisace se eeprom modul (koji drzi BIOS), i ploca postaje neupotrebljiva (postoji nacin da se to popravi ali je izuzetno komplikovan, naime moras da nadjes istu plocu, i kada podignes sistem na njoj sa boot diskete moras na zivo (dok je upaljen racunar) da zamenis module (izvadis onaj koji je u ploci i stavis prazan) i onda ponovo odradis update, kao sto rekoh izuzetno nezgodan posao)
 
... 'na zivo' je kucna varijanta... ako hoces bez rizika, odes u neki comp. servis, ili kod nekog ko ima EEPROM programator, i sredjena stvar...

Inace, ne mora da znaci da ce primati jace procesore... U svakom slucaju, ja bih radije bacio tu plocu nego se mucio sa istom, da sam na tvom mestu...
 

Back
Top