ZASTO SRBIJA CITA KURIR, NACIONAL...

Jedan od više mogućih odgovora na ovo pitanje je, zato što se u TABLOIDIMA nalazi puno ZANIMLJIVIH INFORMACIJA!
Takozvane ozbiljne novine su krajnje dosadne, govore nam, uglavnom o stvarima koje su nam odavno poznate -
dakle, ništa novo.
Tabloidi ustalom nisu naš izum - već uvozni artikal sa zapada.
 
mozda ima tu malo istine, ali sta mislis da li tabloidi u drugim zemljama smeju da objave ime trogodisnje silovane devojcice i tome slicno...dakle tabloidi postoje i u drugim zemljama, ali postoji neka granica preko koje ne smeju da prelaze. citaoci kurira kazu, pa sta ionako na kraju pola od onoga sto su pisali bude tacno.ok, a sta cemo sa onom drugom polovinom? ja mislim da je kod nas na delu ne tabloidizacija stampe, nego TABLOIDIOTIZACIJA!
 
stevo:
mozda ima tu malo istine, ali sta mislis da li tabloidi u drugim zemljama smeju da objave ime trogodisnje silovane devojcice i tome slicno...dakle tabloidi postoje i u drugim zemljama, ali postoji neka granica preko koje ne smeju da prelaze. citaoci kurira kazu, pa sta ionako na kraju pola od onoga sto su pisali bude tacno.ok, a sta cemo sa onom drugom polovinom? ja mislim da je kod nas na delu ne tabloidizacija stampe, nego TABLOIDIOTIZACIJA!

U slučaju ove trogodišnje silovane devojčice - smeju da objave ime, jer je nesrećna devojčica pored toga što je silovana i preminula!
Bio je jedan drugi slučaj, ako se sećaš, kada je Boris Stajkovac izašao u javnost, a preneli su ga nazovi ozbiljni mediji, o silovanoj bebi, a ta informacija je, ispostavilo se, bila skroz netačna!
Da li su BORIS STAJKOVAC i OZBILJNI MEDIJI, koji su preneli njegovu informaciju, koja je nanela veliku štetu porodici bebe, odgovarali za ovu LAŽ - odmah i odgovaram NISU!
Dakle da zaključim, ni "ozbiljni" mediji nisu imuni na netačne informacije, a posledice po javno mnjenje su neuporedivo teže, nego kad netačnu ili polutačnu informaciju iznese tabloid!
 
Ti listovi jesu sljam ali je cinjenica da kad tad ubodu neku aferu koja se ispostavi kao istinita. Npr. u visoko cenjenom listu Politika nikad necemo procitati da je neki politicar pdlegao korupciji ili maznuo nesto, a to je istina zar ne, a imamo pravo na istinu.

Sa druge strane, takvi listovi se hrane tudjom nesrecom i zbog toga ih treba uzimati sa rezervom.
 
Truman:
Ti listovi jesu sljam ali je cinjenica da kad tad ubodu neku aferu koja se ispostavi kao istinita. Npr. u visoko cenjenom listu Politika nikad necemo procitati da je neki politicar pdlegao korupciji ili maznuo nesto, a to je istina zar ne, a imamo pravo na istinu.

Sa druge strane, takvi listovi se hrane tudjom nesrecom i zbog toga ih treba uzimati sa rezervom.

Ништа лепше од туђе патње. :roll:
 
stevo:
i sve ostalo sto se moze obuhvatiti onom narodnom "kupuju se na trafici, ali nisu novine"? Da li je samo zbog cene, i uopste koje novine citate?

Као прво, те новине су кратке, јасне и убитачне, без много "филозофије", веома
јевтине, нема много листова-инстант (па не мораш цео дан да проведеш само читајући новине), а осим тога често ОБЈАВЉУЈУ П
 
Ja i ne verujem Kuriru toliko mnogo, ali povremeno ga procitam. Za Politiku mi treba 3 sata minimum i to je minus. A Kurir procitam brzo, taman se malo i nasmejem zbog nekih debilizima koji se nalaze tamo i tako to. Samo Kurir (poneka kolumna), trece oko i zona sumraka mogu da me nasmeju na taj nacin. I Sheki naravno. Ukratko: brzo ga procitam i zabavim se.
 
ma taj ko cita ono sran_e od novina bas nema nista pametno da radi ujutru..onaj mix pljuvacine,afera,folk zvezda i satro "kolumni" cini sve zajedno ogledalo naseg stanja u jednom delu srbije..treba samo pogledati na sta lice ti frikovi i sve je odmah jasno..krezubi vampiri,koji su istripovani da je kul ako u kolumni napises reci kao "kur_oglavi,dupelizac.." i sl...a u stvari sluze samo da odrze nivo neobrazovanosti i nase bede,pa je i cena od 10 ili koliko vec dinara adekvatna tome kome se obracaju i na koga zele da vrse utica-najsiromasnije,neobrazovane...
a tek to da su ih izfinansirali krimosi...
 
9. О полувершима:

И ако се нађе полуверац, који је узео хришћанку, ако усхте, да се крсти у хришћанство, а ако се не крсти, да му се узме жена и деца и да им се даде део куће, а он да се изагна.
10. О јеретику:

И ко се нађе као јеретик, живећи међу хришћанима, да се ожеже по образу и да се изагна, а ко би га тајио, и тај да се ожеже.
 
stevo:
ma ti si bl zreo za ispovedanje!Idi sutra obavezno! Kao sto rekoh sveta ideja gluposti je nasla svog apostola u tebi!

Границе

Границе између православља и јереси су исписане крвљу. (Старац Јероним Светогорац)

Непријатељи

Живи у миру не само са својим пријатељима, већ и са својим непријатељима; али само са својим личним непријатељима, не и са непријатељима Божијим. (Св. Теодосије Кијевских пећина)
 
stevo:
i prestani da bacas kletve bolestino, nego sredi svoje crne misli ako si stvarno pravoslavac.
mada mislim da nisi!


ШТАЈЕ РОГАТИ, КО ТИ ДИРА КАВЕЗ.
Време лудила

Време долази када ће људи полудети, и када виде некога ко није полудео напашће га говорећи: ''Ти си луд, ти ниси као ми''. (Ава Антоније Египатски)
 
Srbija to cita zato sto je isto kao i ona, na prodaju, jeftino, glupo, neukusno, neuko i besmisleno... Srbija to cita zato sto joj je to moguce raditi bez angazovanja dvocifrenog broja procenata korteksa, na poslu ili dok se ka istom ide...
To su idelane novine za Srbina, jer se tu u dovoljnoj meri pljuje i vredja vlast, a narodu je vazda lakse da za svoju mizeriju okrivi vlast nego svoju neukost, tehnolosku i naucnu zaostalost i opsti prostakluk.
Treba da nastavim?
 
Тако избечен с упитницима и полуписмен ниси вредан неке озбиљније расправе.
Стево је хтео да каже си онај аристотеловски тип који се не бави политиком (јер и не треба да се бави политиком). Буди срећан, Блесо! Имаш претке још из доба Александра Великог!
 
ko je gledao "Zonu, mori" video je na delu srpsko profesionalno novinarstvo...
"da ga turim u novine, al' da mi platis pice"...
al' daleko od toga da je 90% Srbije nepismeno, ali jeste "novinarski neobrazovano", i ne znaju sta moze da se "turi u novine", a sta ne moze...
sudstvo...od toga sve polazi...bez jakog sudstva, u kome se ne razmenjuju koverte, nema nista...
 

Back
Top