Ultrazvuk--bebi test

jovana_las

Početnik
Poruka
10
Zanima me sledece:kad se putem ultrazvuka moze ustanoviti trudnoca,nakon koliko dana?Prvi put mi je zakasnila menstruacija i 29.dan sam uradila test-bio je pozitivan.Shvatila sam da sam trudna i otisla ginekologu,medjutim ultrazvuk nije pokazao nista.Posto sam se jako zabrinula zbog nezeljene trudnoce,kupila sam opet test i on je pokazao trudnocu.Znaci,nemoguce je da dvaput pogrijesi.Rekla sam dok da sam zadnju menstruac.imala 1.avgusta a odnose 10.avgusta i 15.avgusta.E sad me zanima da li je moguce da sam trudna 20 ili 15 dana,a da se ne vidi na ultrazvuku?Nalaz je uredan,jajnici ok,nema ciste nikakve itd.Imam sve simptome kao i obicno ispred menstr.,ali kazu da su slicni simptomi i trudnoce.Naredni ultrazvuk mi je zakazan u subotu,ovaj prvi sam sinoc radila,i receno mi je da ,ako sam trudna,do subote ce se plod uvecati pa ce se vidjeti.Da ne duzim,ako moze odgovor koji sam postavila odmah na pocetku.
Unapred zahvaljujem,Jovana.
 
Moze naravno, samo mi nismo doktori online, imamo i svoj posao sa odredjenim radnim vremenom.

U situacijama kada se plod ne vidi na ultrazvuku a test pokazuje trudnocu, uradi se nalaz iz krvi, bHCG...to je siguran dokaz trudnoce, bude gotov vrlo brzo.
To je obavezno iz razloga da bi se otklonila sumnja na vanmatericnu trudnocu.
Licno mislim da si suvise rano radila ultrazvuk, no ako stvarno hoces da resisi tu misteriju, nalaz iz krvi ne gresi.
Pozdrav!
 
Hvala puno na odgovoru,oprostite sto sam bila nestrpljiva.Ako nadjete vremena,mozete li mi u kratkim crtama reci nesto o inekciji za privremenu sterilizaciju kod muskaraca,kakav je to vid zastite i da li skodi zdravlju?
Jos jednom hvala najlepse.
 
jovana_las:
Hvala puno na odgovoru,oprostite sto sam bila nestrpljiva.Ako nadjete vremena,mozete li mi u kratkim crtama reci nesto o inekciji za privremenu sterilizaciju kod muskaraca,kakav je to vid zastite i da li skodi zdravlju?
Jos jednom hvala najlepse.

To o cemu pisete je experimentalna metoda koja po mojim saznanjima jos uvek nije usla u zvanicnu upotrebu nigde. Iskreno, ne znam da li u Srbiji postoji i u experimentalnom obliku, znam za Nemacku, Austriju... tamo bi eventualno mogli da se prijavite za ucesce u istrazivackom programu. A s obzirom da je rec o jos uvek experimentalnoj metodi, svaki komentar o eventualnoj stetnosti bi bio suvisan.
 
Greene1:
To o cemu pisete je experimentalna metoda koja po mojim saznanjima jos uvek nije usla u zvanicnu upotrebu nigde. Iskreno, ne znam da li u Srbiji postoji i u experimentalnom obliku, znam za Nemacku, Austriju... tamo bi eventualno mogli da se prijavite za ucesce u istrazivackom programu. A s obzirom da je rec o jos uvek experimentalnoj metodi, svaki komentar o eventualnoj stetnosti bi bio suvisan.

Hvala na odgovoru,trudna sam sa deckom sa kojim izlazim tri meseca,a imali smo odnose samo dva puta,pre nego je napustio zemlju,jer zivi i radi u Zurich.Kad sam mu histericno rekla sam sam trudna,pokusao je sebe da opravda time govoreci da je primio nekakvu inekciju.Znaci,nema nista od toga,verovatno je bila forka ta inekcija,ili sam ja bila u tom ''experimentu'' koji se pakazao bas uspesnim.Jutros sam uradila treci test koji je pozitivan,a ultrazvuk jos uvek ne vidi plod,dakle trudna sam samo 16 dana.Kada cu moci da izvrsim abortus?
 
Uf!
Teska situacija, u po zakonu do 10-te nedelje trudnoce se moze izvrsiti prekid, u praksi se to radi oko 4-te,5-te nedelje.Ipak plod mora biti odredjene velicine.
Postoji i varijanta medikamentoznog abortusa ali za to moras da se dogovoris sa ginekologom sto pre, radi se u bolnickim uslovima i samo 2 puta u zivotu, na samom pocetku trudnoce.
 
jovana_las:
Hvala na odgovoru,trudna sam sa deckom sa kojim izlazim tri meseca,a imali smo odnose samo dva puta,pre nego je napustio zemlju,jer zivi i radi u Zurich.Kad sam mu histericno rekla sam sam trudna,pokusao je sebe da opravda time govoreci da je primio nekakvu inekciju.Znaci,nema nista od toga,verovatno je bila forka ta inekcija,ili sam ja bila u tom ''experimentu'' koji se pakazao bas uspesnim.Jutros sam uradila treci test koji je pozitivan,a ultrazvuk jos uvek ne vidi plod,dakle trudna sam samo 16 dana.Kada cu moci da izvrsim abortus?

Razmisli dobro o tome sta zelis, kad se jednom udje u prekid, nema vise vracanja i nema posle kajanja. Ako si SASVIM sigurna da zelis da terminises tu trudnocu, a nisi maloletna, obrati se ginekologu sto pre za pregled i dogovor o prekidu trudnoce.
Neodgovoran decko, ali briga njega - ne radi se o njegovom telu, zar ne; a neodgovorna i ti (ako nisi koristila zastitu) - sledeci put koristi kondom: nezejena trudnoca je jos uvek resiva stvar mada sam protivnik kontracepcije abortusom (!!!!), ali AIDS i SPB nisu naivne stvari, sta vise vrlo su smrtonosni i po zivot opasni!
 
dr:
Uf!
Teska situacija, u po zakonu do 10-te nedelje trudnoce se moze izvrsiti prekid, u praksi se to radi oko 4-te,5-te nedelje.Ipak plod mora biti odredjene velicine.
Postoji i varijanta medikamentoznog abortusa ali za to moras da se dogovoris sa ginekologom sto pre, radi se u bolnickim uslovima i samo 2 puta u zivotu, na samom pocetku trudnoce.

Hvala puno dr na odgovoru,zaista mi znaci svako slovo,jer sam ocajna,i zelim sto prije da zavrsim sa tim.Ipak,sacekacu jos,mada mi je nekako cudan ovaj osecaj,saznanje da sam trudna vec nedelju dana i bar jos toliko da zivim sa tom cinjenicom a ponasanje kao da nisam.Hvala na svakom odgovoru.
 
WithdrawnWater:
Razmisli dobro o tome sta zelis, kad se jednom udje u prekid, nema vise vracanja i nema posle kajanja. Ako si SASVIM sigurna da zelis da terminises tu trudnocu, a nisi maloletna, obrati se ginekologu sto pre za pregled i dogovor o prekidu trudnoce.
Neodgovoran decko, ali briga njega - ne radi se o njegovom telu, zar ne; a neodgovorna i ti (ako nisi koristila zastitu) - sledeci put koristi kondom: nezejena trudnoca je jos uvek resiva stvar mada sam protivnik kontracepcije abortusom (!!!!), ali AIDS i SPB nisu naivne stvari, sta vise vrlo su smrtonosni i po zivot opasni!

U svemu ovome krivim samo sebe,zato sto sam mu verovala u svakom pogledu.Prvi put sam otisla na ultrazvuk kad sam videla pozitivan test,a na ginekoloski pregled nikad nisam bila,susret te vrste cu imati kad zakazem abortus.Sasvim sam sigurna da ne smem da zadrzim trudnocu,pre svega zbog sebe pa zbog roditelja,a ni decko,sad vec bivsi,nije pruzio nikakav vid podrske.Punoletna sam odavno,a kajanja ce biti uvek,dok sam ziva cini mi se.Posebno zbog cinjenice da sam imala sex sa njim samo dvaput,ali eto...Sto se tice kondoma,tu sam skroz neodgovorna bila.Imala sam dugu vezu cetiri godine i nikad nisam bila zasticena ni na koji nacin.Nakon raskida,bila sam sama dugo vremena,i onda zapocela vezu sa sadasnjim ''bivsim''.Dugo je trebalo da se odlucim na odnos sa njim,iako mi je stalo do njega,ne znam zbog cega.Eto,imam dobru lekciju sad,ucim na svom primeru.Hvala>
 
I ja bih zamolila za savet.
Imamo već jedno dete a sada radimo na drugom.
Poslednja menstruacija bila je 26.07.
07.08 sam radila kućni test za određivanje ovulacije i bile su dve jake linije.Negde oko 15.08 imala sam neprijatne bolove u predelu donjeg stomaka i krsta na smenu(kao kontrakcije) i to je trajalo sa pauzama do 22.08 kada sam uradila test za trudnoću i ugledala drugu bledu ali jasno vidljivu crtu.Sutradan sam prokrvarila,slabijim intenzitetom u odnosu na menstruaciju i jarko crvene i ružičaste boje.Dr. mi je rekla da pijem utrogestan i da mirujem pa da se vidimo za par dana.Poslušala sam,krvarenje je bilo sve slabije i na kraju je potpuno prestalo nakon dva dana.Petog dana sam otišla na kontrolu i na uz(vaginalnom sondom)nije se videlo ništa.Dr me je poslala da izvadim betu čija je vrednost bila 26.62.Prestala sam da pijem utrogestan,sada čekam da prođe još par dana pa da ponovim betu.S'obzirom da smo poslednji put imali odnose 16.08 da li mogu realno nečemu da se nadam i da li je krvarenje stalo zbog progesterona koji sam pila ?Da li je moguće da je i pored pozitivnog testa za ovulaciju moja ovulacija bila kasnije?Ne znam koliko je bitna informacija ali pre 5 meseci sam imala i missed u 6 nedelji.Osim toga nikakvih drugih problema u vezi sa trudnoćom.I nemam izražen pms pa me i bolovi koje sam imala zbunjuju.
Jutros sam ponovila kućni test i dve linije se vide lepo jasno s'tim što je test linija ružičasta.Da je trudnoća otišla sa krvarenjem da li bi beta do sad pala.
Unapred hvala ako neko ima neki savet.
Unapred hvala na odgovoru.
 

Back
Top