hormoni

studentkinja:
samo da pitam,u slucaju da zelim da ostanem u drugom stanju da li trebam da regulisem pod obavezno hormonski status koji mi nije bas najbolji ili ne moram.hvala
Ako mislis na zenske polne hormone, da bi uopste mogla ostati u drugom stanju oni moraju u ravnotezi, zbog ovulacije, normalnih ciklusa...
 
Odgovarajuci odnos estrogen-gestagen je neophodan kako za proces ovulacije, tako i u procesu održavanja trudnoće, naroćito u prvom trimestru trudnoće.
 
studentkinja:
samo da pitam,u slucaju da zelim da ostanem u drugom stanju da li trebam da regulisem pod obavezno hormonski status koji mi nije bas najbolji ili ne moram.hvala

ako smem da pitam - da li je to nesto dijagnostikovano, eventualno i leceno, ili samo vi mislite da imate problema sa hormonskim statusom?
 
usled stresa,od pre godinu dana,ginekolog mi je rekao da mi se javio hormonski poremecaj,i od tada cesto dobijam pa 2 puta,prokrvarim na dan ovulacije,(15 dana posle prvog dana ciklusa).pila sam i endometril od novembra do marta prosle godine.npr.proslog meseca sam malo prokrvarila petog jula,pa sam onda normalno dobila 14.7.,zatim sam opet prokrvarila 1.8.,normalno dobila 17.8,trajala mi je 7 dana i evo juce,31.8.sam malo prokrvarila tamnu krv ali sluzavu,ne normalno.medjutim ginekolog mi je rekao da trebam da uradim status hormona ,aliu ja sam bila u aprilu kada sam 3 meseca dobila redovno na 30 dana.
STA DA RADIM,PLANIRAM USKORO PORODICU,STA MI VI,DR SAVETUJETE??
 

Back
Top