nije on/ona za tebe

kibic_fenster

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.981
da li vam se nekada desilo da imate los predosecaj u vezi coveka kojeg je izabrala vasa prijateljica, sestra, cerka...uglavnom, neka vama bliska osoba? (isto pitanje vazi i u obrnutom smeru: izabranica vaseg sina, brata itd)
i da svi oni kojima ste diskretno natuknuli da vam se taj njen XY nimalo ne dopada, da osecate neku losu vibru u vezi njega (tip vam deluje kao sarmom prikriveni sociopata) itd. tvrde kako vas osecaj sigurno vara,ta on je divan covek, ma vi ste mozda cak i malcice ljubomorni, preosetljivi, paranocni, ne umete da se radujete tudjoj sreci itd. da bi se, kad ste se vi vec pomirili sa svojom naizgled pogresnom procenom, dogodilo da on najstrasnije zayebe tu vasu dragu osobu, ostavljajuci sve posmatrace u cudu i neverici...hm... sve osim vas?!

koliko treba da se "mesamo" u takvim situacijama u izbore onih do kojih nam je stalo?
da li da taj los feeling, mracan predosecaj, slutnju da "nesto tu nije kako treba" i sl. zadrzimo za sebe ili ipak pazljivo iznesemo svoje misljenje pa kud puklo, cak i kad znamo da zaljubljenost izaziva akutno slepilo i gluvocu za bilo kakvu objektivnost?!

da li pridajete znacaj intuiciji i koliko se vodite onim unutrasnjim, instinktivnim glasom
kada su ovakve situacije u pitanju?




prigodna pesmica:mrgreen:
 
Za misljenje me pita samo neko ko mi je bas blizak, i naravno da cu iskreno odgovoriti. Nedavno me je drugarica pitala za jednog tipa i rekla sam da mi mirise na "emotivno siroce". A njoj treba, i pored fizickog zadovoljenja, i emotivno ispunjenje.
Sama se ne petljam, ne volim prisan/ drugarski odnos sa momcima/muzevima mojih drugarica/ sestara. Gledam da to bude na distanci i u granicama pristojnosti. Nemam potrebu za takvim zblizavanjem. Drugarice su mi kao sestre, njihova deca kao moja, ali muz je samo muskarac sa kojim zivi, za mene. Saslusam sta ona ima da kaze, ako mogu posavetujem sto objektivnije ali ga ne kritikujem.
 
cim se iznosi misljenje, ti se mesas
ne ti, bilo ko ko je pitan za nesto, trazi sugestiju savet itd

ali da li je dobro bas uvek stajati po strani i ne mesati se?
ne kazem da se treba postaviti kao draga saveta ili mirodjija u svakoj intimnoj corbi nama bliskih osoba, nego sta kad stvarno ne mozes da se otmes tom losem osecanju u vezi te osobe, nesto ti tu jako "smrdi" dok svima okolo mirisu ljubicice, tebi covek jednostavno nije legao, plasis se da ce tvoja draga osoba biti povredjena kad tad...zamisli da se radi o tvom detetu, sestri...ako se umesas postoji opasnost da se bas zainate a ako precutis, posle ti bude zao..
u svakom slucaju nezahvalna je situacija.
 
Ne mogu da se setim.
Postoje momci mojih drugarica koji mi se ne dopadaju i za koje mislim da im ne donose dobro...odnosno, osecam da bi one mogle bolje ali ko zna sta je njima emotivno potrebno.
Sigurno su i moji izbori drugima cudni pa ne bih volela da mi neko menja ukus za moje dobro.
Uostalom, sta je u jednoj vezi to znaju samo partneri i njihovi zidovi.
 
ali da li je dobro bas uvek stajati po strani i ne mesati se?
ne kazem da se treba postaviti kao draga saveta ili mirodjija u svakoj intimnoj corbi nama bliskih osoba, nego sta kad stvarno ne mozes da se otmes tom losem osecanju u vezi te osobe, nesto ti tu jako "smrdi" dok svima okolo mirisu ljubicice, tebi covek jednostavno nije legao, plasis se da ce tvoja draga osoba biti povredjena kad tad...zamisli da se radi o tvom detetu, sestri...ako se umesas postoji opasnost da se bas zainate a ako precutis, posle ti bude zao..
u svakom slucaju nezahvalna je situacija.
znas kako kazu, kad bih znala da cu pasti ja bih sela, ali to moram sama da doznam, ne moze niko da ti kaze sta je najbolje za tebe
ne mozes nikog naterati za se ponasa i radi ono sto TI smatras da je dobro ili lose za tog nekog
mozes da skrenes paznju na nesto, da predocis da ce mozda biti problema, ali to je sve
i to je opet na neki nacin mesanje
a i treba da se malo napate, pa svi smo zar ne
jedino gde bih se direktno umesala je kod fizickog nasilja i to je to
 
da li vam se nekada desilo da imate los predosecaj u vezi coveka kojeg je izabrala vasa prijateljica, sestra, cerka...uglavnom, neka vama bliska osoba? (isto pitanje vazi i u obrnutom smeru: izabranica vaseg sina, brata itd)
i da svi oni kojima ste diskretno natuknuli da vam se taj njen XY nimalo ne dopada, da osecate neku losu vibru u vezi njega (tip vam deluje kao sarmom prikriveni sociopata) itd. tvrde kako vas osecaj sigurno vara,ta on je divan covek, ma vi ste mozda cak i malcice ljubomorni, preosetljivi, paranocni, ne umete da se radujete tudjoj sreci itd. da bi se, kad ste se vi vec pomirili sa svojom naizgled pogresnom procenom, dogodilo da on najstrasnije zayebe tu vasu dragu osobu, ostavljajuci sve posmatrace u cudu i neverici...hm... sve osim vas?!

koliko treba da se "mesamo" u takvim situacijama u izbore onih do kojih nam je stalo?
da li da taj los feeling, mracan predosecaj, slutnju da "nesto tu nije kako treba" i sl. zadrzimo za sebe ili ipak pazljivo iznesemo svoje misljenje pa kud puklo, cak i kad znamo da zaljubljenost izaziva akutno slepilo i gluvocu za bilo kakvu objektivnost?!

da li pridajete znacaj intuiciji i koliko se vodite onim unutrasnjim, instinktivnim glasom
kada su ovakve situacije u pitanju?




prigodna pesmica:mrgreen:

kako nije...puno puta...i uglavnom se nisam mešao (misim jesam u početku dok nisam spozno kolko smo sujetni), jer se svaki savet u svakom slučaju protumači kao što si napisala...takvi su ljudi...daš mišljenje, kritiku, koje se razlikuje od njihovog i odma dobiješ negativnu kvalifikaciju...uostalom neke lekcije moraju da savladaju kako bi naučeno umelo da se koristi kasnije kroz život
 
Najblizi ljudi su nasli odgovarajuce partnere,brat,sestra,najbolja drugarica...kod njih bih se mozda i umesala,sva sreca pa nije nikad bilo potrebe.
Ostali prijatelji, ne mesam se. Ne svidja mi se nijedan njihov partner,sad kad razmislim. I kad me neko pita, izbegnem odgovor.
 
znas kako kazu, kad bih znala da cu pasti ja bih sela, ali to moram sama da doznam, ne moze niko da ti kaze sta je najbolje za tebe
ne mozes nikog naterati za se ponasa i radi ono sto TI smatras da je dobro ili lose za tog nekog
mozes da skrenes paznju na nesto, da predocis da ce mozda biti problema, ali to je sve
i to je opet na neki nacin mesanje
a i treba da se malo napate, pa svi smo zar ne
jedino gde bih se direktno umesala je kod fizickog nasilja i to je to

Upravo tako. I onako niko ne slusa savete drugih, moras se opeci sam(a).


Muke mojeeee niko ne znaaaaaa... :lol:

Ne, ozbiljno. Zaj*bano je to mnogo. Na kraju se postavlja pitanje: koliko si spreman da podneses/zrtvujes, do koje mere/granice ides za osobu koju volis?

Sinoc sam slucajno zabo onu seriju na RTS-u... Zao mi Dragceta, to je covek umetnik. :mrgreen:

Kad je rekao "Ova je sisla sa nebesa, da me kazni za sve moje grehe", misleci na onu zensku za kojom je odlepio totalno.
 
more mene pitaju cesto samo se ljute jer sam ja direktan iskren i precizan po tim stvarima

e sad da me pita njabolji drug jel je se ova moja sa strane, uh ne znam dal bi mu reko istinu al da pita dal da je uzme a ja znam, dao bi mu savet da je ne uzme...

intuicija je jaka i mocna stvar koji su mnogi izgubili, kod mene je ona dosta prisutna tako da dobro prolazim po tim pitanjima..
 
Imao sam takav osecaj za drugarovu vec bivsu zenu. Dok su jos bili momak i devojka kao hobotnica se uvije oko njega i pocne "Moja Vladica, moja Vladica(madjarica je)" Kada su se vencali pocela ljubomora, posesivnost... jako teska osoba.
Nisam nikad nista rekao, verovatno bi se naljutio. Jbg luda zaljubljena glava nikog ne slusa.
 
da li vam se nekada desilo da imate los predosecaj u vezi coveka kojeg je izabrala vasa prijateljica, sestra, cerka...uglavnom, neka vama bliska osoba? (isto pitanje vazi i u obrnutom smeru: izabranica vaseg sina, brata itd)
i da svi oni kojima ste diskretno natuknuli da vam se taj njen XY nimalo ne dopada, da osecate neku losu vibru u vezi njega (tip vam deluje kao sarmom prikriveni sociopata) itd. tvrde kako vas osecaj sigurno vara,ta on je divan covek, ma vi ste mozda cak i malcice ljubomorni, preosetljivi, paranocni, ne umete da se radujete tudjoj sreci itd. da bi se, kad ste se vi vec pomirili sa svojom naizgled pogresnom procenom, dogodilo da on najstrasnije zayebe tu vasu dragu osobu, ostavljajuci sve posmatrace u cudu i neverici...hm... sve osim vas?!

koliko treba da se "mesamo" u takvim situacijama u izbore onih do kojih nam je stalo?
da li da taj los feeling, mracan predosecaj, slutnju da "nesto tu nije kako treba" i sl. zadrzimo za sebe ili ipak pazljivo iznesemo svoje misljenje pa kud puklo, cak i kad znamo da zaljubljenost izaziva akutno slepilo i gluvocu za bilo kakvu objektivnost?!

da li pridajete znacaj intuiciji i koliko se vodite onim unutrasnjim, instinktivnim glasom
kada su ovakve situacije u pitanju?




prigodna pesmica:mrgreen:


da, dešavalo se, al sam uvek čekao da prvo lupim u zid, pa da se opametim :lol:
 
da, dešavalo se, al sam uvek čekao da prvo lupim u zid, pa da se opametim :lol:

znaci, ti si bio "upozorena" strana?:)

imala sam situaciju kada me je draga i bliska osoba pitala za misljenje i
nisam rekla sve ono sto sam u tom trenutku osetila ( gore spomenuta intuicija, predosecaj) prema coveku sa kojim je zapocela vezu.
posle se svasta nesto lose izdesavalo i ja sam bukvalno imala teret krivice: zasto joj nisam rekla?

zasto se toliko ogradjujemo i ne mesamo? da li nekad ipak treba reagovati , narocito kad su deca u pitanju. nemoguce da cu ostati po strani i pustiti dete da "samo padne i samo se ubije" jer ce samo tako nauciti skolu...jer sta ako..da, sta ako taj pad bude tezak, ako posledice budu puno gore nego samo ta "izucena skola"...?
 
Jos nikad nisam imala taj osecaj ali cu imati kad moja kcerka bude imala decka. Nikako da se setim nekoga ko joj je ravan, ovi danasnji decaci nisu joj ni do kolena, osim mojih sinova naravno ali oni su joj braca. :)
 
znaci, ti si bio "upozorena" strana?:)

imala sam situaciju kada me je draga i bliska osoba pitala za misljenje i
nisam rekla sve ono sto sam u tom trenutku osetila ( gore spomenuta intuicija, predosecaj) prema coveku sa kojim je zapocela vezu.
posle se svasta nesto lose izdesavalo i ja sam bukvalno imala teret krivice: zasto joj nisam rekla?

zasto se toliko ogradjujemo i ne mesamo? da li nekad ipak treba reagovati , narocito kad su deca u pitanju. nemoguce da cu ostati po strani i pustiti dete da "samo padne i samo se ubije" jer ce samo tako nauciti skolu...jer sta ako..da, sta ako taj pad bude tezak, ako posledice budu puno gore nego samo ta "izucena skola"...?

ma upozorim sam sebe, nema potrebe da me drugi upozoravaju :lol:
 
da li vam se nekada desilo da imate los predosecaj u vezi coveka kojeg je izabrala vasa prijateljica, sestra, cerka...uglavnom, neka vama bliska osoba? (isto pitanje vazi i u obrnutom smeru: izabranica vaseg sina, brata itd)
i da svi oni kojima ste diskretno natuknuli da vam se taj njen XY nimalo ne dopada, da osecate neku losu vibru u vezi njega (tip vam deluje kao sarmom prikriveni sociopata) itd. tvrde kako vas osecaj sigurno vara,ta on je divan covek, ma vi ste mozda cak i malcice ljubomorni, preosetljivi, paranocni, ne umete da se radujete tudjoj sreci itd. da bi se, kad ste se vi vec pomirili sa svojom naizgled pogresnom procenom, dogodilo da on najstrasnije zayebe tu vasu dragu osobu, ostavljajuci sve posmatrace u cudu i neverici...hm... sve osim vas?!

koliko treba da se "mesamo" u takvim situacijama u izbore onih do kojih nam je stalo?
da li da taj los feeling, mracan predosecaj, slutnju da "nesto tu nije kako treba" i sl. zadrzimo za sebe ili ipak pazljivo iznesemo svoje misljenje pa kud puklo, cak i kad znamo da zaljubljenost izaziva akutno slepilo i gluvocu za bilo kakvu objektivnost?!

da li pridajete znacaj intuiciji i koliko se vodite onim unutrasnjim, instinktivnim glasom
kada su ovakve situacije u pitanju?




prigodna pesmica:mrgreen:




dešava mi se da meni neke poznanice spočitavaju kako konkretna ženska nije za mene. a ja uvek na to kažem 'ne za koga nego za šta'
 

Back
Top