Glavobolja

  • Začetnik teme BoliGlavaGlavaBoli
  • Datum pokretanja
B

BoliGlavaGlavaBoli

Gost
Skoro svakog se jutra budim sa glavoboljom, koja postaje sve gora i gora. Pre neki dan sam imala i fotofobiju (smetalo mi je svetlo). Nisam mogla kapke da otvorim od bolova. :cry: Da li je neko imao slicnih problema? I da li uzrok mozda moze biti spondiloza vratne kicme (vrat me ne boli niti se koci), ili cinjenica da imam veliku miopiju (mada mi to nije do sada stvaralo probleme)ili migrena... Prosto vise ne znam sta bi mogao biti uzrok.
:? Ako moze predlog koji lek da koristim?Koristim trenutno brufen , ali sve vise mu treba da pocne da deluje i dozu sam morala da povecam sa 200mg na 400mg da bi imalo nekog efekta)
 
Proveri dioptriju ali vrlo verovatno da je u pitanju migrena.Povecanje doze sa 200 na 400 mg brufena nije nesto strasno,po potrebi mozes uzimati i 3x400mg.Mozes da probas i rapten k.A najbolje bi bilo da odes kod lekara,da proveris krvnu sliku jer moze biti i anemija u pitanju.Za migrenu ukoliko se pojaca javi se neurologu.Pozdrav!
 
dr:
Proveri dioptriju ali vrlo verovatno da je u pitanju migrena.Povecanje doze sa 200 na 400 mg brufena nije nesto strasno,po potrebi mozes uzimati i 3x400mg.Mozes da probas i rapten k.A najbolje bi bilo da odes kod lekara,da proveris krvnu sliku jer moze biti i anemija u pitanju.Za migrenu ukoliko se pojaca javi se neurologu.Pozdrav!

ma ima li leka migreni...
 
Nema,izvesni uspeh se postize akupunkturom i lekovima ali onaj ko je ima imace je ceo zivot u izvesnim periodima.Naravno tegobe se mogu uz pravu terapiju smanjiti ili cak za izvesno vreme odloziti ali to je uglavnom sve.
 
dr:
Proveri dioptriju ali vrlo verovatno da je u pitanju migrena.Povecanje doze sa 200 na 400 mg brufena nije nesto strasno,po potrebi mozes uzimati i 3x400mg.Mozes da probas i rapten k.A najbolje bi bilo da odes kod lekara,da proveris krvnu sliku jer moze biti i anemija u pitanju.Za migrenu ukoliko se pojaca javi se neurologu.Pozdrav!

Hvala na savetu :)
 
Ako imate stalno nizak pritisak, koji vam variira na dole, uzrok vaše glavobolje ili migrene možda leži u toj činjenici.
Ako imate problema i sa statičkom elektrikom, kad zatvarate kola na primer, verovatnost te činjenice je još veča.
 
I visok i nizak pritisak daju glavobolju ali migrena nije obicna glavobolja koja prodje posle jedne tablete protiv bolova.Takvu glavobolju treba malo detaljnjije i ispitati ali i leciti.
 

Back
Top