Odbrana od napada sa neta ?!-Kaspersky-pomoć!

Slobodance

Ističe se
Poruka
2.833
Pozdrav svim ljudima dobre volje!Molim vas za malu pomoć.Imam Kasperski anti-virus.Dok sam na internetu
otvara mi se prozorčić "Kasperski..." i u njemu između ostalog piše:
...network attack...from adress 111.222.333.44 (ne ovi brojevi ali ovako upisani) has been succefully
repelled...
Šta da radim?Postoji li neki program da mogu da vidim
KO to napada?Kako da se odbranim,mislim da li je dovoljan Kasperski?
Hvala svima koji pokušaju da mi pomognu !
 
Nema razloga za brigu.. KAV te izvjestava da je uspjesno odbio napad i da si spasen...

Ako te bas interesuje onda moras da se vise potrudis,cak nije ni uspjeh zagarantovan, a ne vjerujem da ces imati i zivaca i strpljenja,vremena, bez uvrede ni dovoljno znanja da tome doskocis..

Te stoga dok god te KAV informise da je odbio napade, uzivaj i bez brige..

Srecno...
 
Nemas brige Kaspersky je najbolji anti virus.
Ja sam ga imao godinu dana i nije bilo problema, i onda procitam kako je nod 32 najbolji i naravno instaliram.
I za nepunih mjesec dana se namlatim virusa tako da sutra idem na reinstalaciju.
Izgleda da je nod dobar za skuoljanje a ne odbijanje virusa.

KASPERSKY JE ZAKON !!!
 
Hvala svima na odgovorima!
Ipak moram da primetim da je ovo obaveštavanje dosadno(ometa uživanje na netu),
i samo bih pitao još nešto: da li su ti napadi razlog što zadnjih dana ne mogu da
se isključim sa veze(sa interneta) normalnim putem već moram da ČUPAM tel. kabl
iz iz tel. priključka?
Ako nisam naporan voleo bih da mi neko odgovori.
Još jednom hvala!
Pozdrav svima !
 
Slobodance:
Hvala svima na odgovorima!
Ipak moram da primetim da je ovo obaveštavanje dosadno(ometa uživanje na netu),
i samo bih pitao još nešto: da li su ti napadi razlog što zadnjih dana ne mogu da
se isključim sa veze(sa interneta) normalnim putem već moram da ČUPAM tel. kabl
iz iz tel. priključka?
Ako nisam naporan voleo bih da mi neko odgovori.
Još jednom hvala!
Pozdrav svima !

Nesto ti oko modema, ne radi kako treba. Nesto slicno i ja imam, kad pritisnem tipku za iskljucenje treba mu 20 sekundi da se diskonektira.
 
Slobodance:
Hvala svima na odgovorima!
Ipak moram da primetim da je ovo obaveštavanje dosadno(ometa uživanje na netu),
i samo bih pitao još nešto: da li su ti napadi razlog što zadnjih dana ne mogu da
se isključim sa veze(sa interneta) normalnim putem već moram da ČUPAM tel. kabl
iz iz tel. priključka?
Ako nisam naporan voleo bih da mi neko odgovori.
Još jednom hvala!
Pozdrav svima !

To nema veze sa pomenutim 'problemom'. Sto se 'napada' tice, navikni se, ima ih i vise nego sto mozes da zamislis. Kaspersky je sto se mene tice jedan od boljih antivirus programa, zato bez brige. Nadam se da imas instaliran i Spybot i Ad-Aware.
 
Vecina tih napada je automatska i rade ih programi sa ko zna kojih servera i racunara... Njih svako stalno ima.. Ono sto mozes da uradis jeste da iskljucis opciju o izvestavanju... kada je iskljucis Kaspersky te vise nece izvestavati ali ce azurno odbijati sve hakerske napade.

Pored KAV-a bih preporucio i Kaspersky Anti Hacker u kombinaciji. Naravno ikao treci obavezni element zastite Ad Aware - Ad Watch.

Ovako izgleda moj tray...
untitled0au.png
 
cvetko_a:
Pa mozda je u pitanju veza.Ali idi na majkrosoftov sajt pa skini najnoviju updatu(Posle skeniranja racunara)Ako imas neku gresku oko modema mogu ti oni poslati updatu.Meni su tako poslali i sada radi super.

MICROSOFT SECURITY CENTER - VALIDATION TOOL
checking version of operating system...
Thank you for using genuine Windows...
Continue...

Što se Kasperskog tiče postoji Kaspersky Anti Hacker firewall...
Obavezno instaliraj neki firewall ako ti se ova poruka često pojavljuje, da bi utvrdio koja aplikacija (i virusi su programi) želi samostalnu konekciju na internet.
Ako imaš živaca za podešavanja tj iskustva - Kerio Personal Firewall
 

Back
Top