Najveca fudbalska razocaranja - domaca i svetska

Не знам да ли је помињан на овој теми-Рикардо Кварежма.
Човек је имао све, дрибинг, технику, продор, шут, центаршут и од њега не би ништа. Ван Португала човек није урадио ништа, био је чак и златна канта у Италији једну годину...
 
Sve wunderkidovi sa managera :D...dobro ti klinci koji su budzili statistiku u mladjim kategorijama nemora nista da znaci kasnije Milana znam sa Managera a Adu je bio Americka reklama...za Kerlona znam zbog onog kad zonglira glavom i trci hahahhahaha i cuo sam da su ga bas iskasapile povrede al ga nikad nisam vidio kako igra...Jedan od tih je Portiljo koji je oborio sve rekorde u Realovim mladjim kategorijama kasnije se potuco po klubovima koji se bore za opstanak...

Černo Samba i Maksim Cigalko :)
 
Још један, додуше није комплетно фудбалско разочарење, јер је био врх у Виљареалу, али ипак сматрам да је имао још већи потенцијал и да је могао да буде најбољи играч неког великог клуба.

 
Uffff sad ga pretera on je legenda brate...Pelegrini je oko njega izgradio vrhunsku ekipu godinama je bio vodja Argentine...U Boki je bozanstvo ako se nevaram mislim da ga navijaci vise vole nego Maradonu ili isto Maradona je nosio dres Rikelmea to govori samo o velicni...verovatno poslednja autenticna 10ka u Evropskom fudbalu...uz Pirla najbolji plejmejker tog vremena i po mom misljenju bolji od Xavija sad sto je Xavi katalonac dete kluba...
 
Uffff sad ga pretera on je legenda brate...Pelegrini je oko njega izgradio vrhunsku ekipu godinama je bio vodja Argentine...U Boki je bozanstvo ako se nevaram mislim da ga navijaci vise vole nego Maradonu ili isto Maradona je nosio dres Rikelmea to govori samo o velicni...verovatno poslednja autenticna 10ka u Evropskom fudbalu...uz Pirla najbolji plejmejker tog vremena i po mom misljenju bolji od Xavija sad sto je Xavi katalonac dete kluba...

Све тачно, но сматрам да је играч таквих квалитета могао да направи каријеру у врхунском клубу...
 
A sta je Boka Juniors , pa ne postoji veci i slavniji klub na svetu od Boke, bili su 6 puta prvaci Juzne Amerike, 3 puta prvaci sveta i preko 30 puta prvaci Argentine.

Pa sad sta ako nije ostavio tako dubok trag u Evropi, pa recimo Pele nikad nije ni igrao u Evropi pa to opet ne sprecava vecinu ljubitelja i poznavalaca fudbala da ga gleda kao najboljeg igraca svih vremena.
 
Te 2002. i Senegal je prosao dalje do 1/4 finala. Turska do 3. mesta. Brazil do 5. titule sampiona sveta.

Senegalov visok plasman nije bio razočarenje, već naprotiv, iznenađenje. Pokojna mama, koju inače uopšte nije zanimao fudbal, baš je navijala da se plasiraju što dalje. Turska se, pa 'aj da kažem, zasluženo plasirala među četiri najbolja (i uz malo sportske sreće, kao Hrvatska na prethodnom prvenstvu), što se ne bi moglo reći i za Južnu Koreju. Luis Nazario da Lima Ronaldo dostigao vrhunac karijere, posle koga je počeo lagani spust.
 
Ajmo malo iz pocetka... :D

-------------------------Drulic-----------

Ognjenovic---------Kacar-------Vukic-----------Boskovic

Obradovic--------


Nek neko dopuni...Ovo onako na prvu...Kad se setim samo kako smo ko klinci ludili za Boskovicem sejao strah jedno vreme samo pogledajte kako je igro evropske utakmice Lacio, Dinamo...onda derbije...Idalje nekad gledam te Zvezdine utakmice kad me uhvati nostalgija...otiso u PSG kod Vahe da zameni ni manje ni vise nego Ronaldinja...zabio onu golcinu na derbiju sa Marsejom i tu je stao...potuco se po pozajmicama na kraju se skrasio u fkn Rapidu i zaigro za Montenegro smejura od karijere...


Kacar pokido prvu sezonu u Herti univerzalac najjaci je utisak je ostavljo u srcu sredine terena igrao u oba pravca i to ne samo na papiru nego na terenu osecaj za gol lopta u prostor pravovremeno odigravanje odlican touch...i bio sam ubedjen da je "to to" i nisam verovo otkud nama takav igrac? delovo je tako atipicno za igraca sa nasih prostora kao da je upitanju neki nemac pa jos u Bundesligi secam se da je Mateus izjavijo "Kacar isti ja" posle prve sezone u Herti...delovo je kao miran tih momak posvecen fudbalu kad ono nelezi vraze on ispade veci lola od 'lole smiljanica' Stanija starlete ***** materine onda i povrede ko mu je kriv kasnije sve vise igro na stoperu tad je vec bilo kasno...

Vukic majstor moderan poluspic tehnika pravovremeni pas osecaj za gol bombonica od igraca...Secam se kako je 'bosovo' Milan u dresu Shahtjora...Ocekivo se veliki transfer Ukrajinci zapeli sa nekom ludom cifrom za to vreme on navalio da ide...zaledili ga u B timu po kazni...jedva nekako zivu glavu izvuko doso do Portsmuta e onda sledi lom nog...A Petkovic ga na stakama stavlja na spisak za svetsko u nemackoj 2006...Posle toga malo u grckoj malo u Partizanu gde je imo finu statitisku i znao nam je pokazati da majstor ostaje majstor ...ali naravno to vise nije bilo to...

Perica...................pffff nesto posebno moj prvi idol....nemogu...

Drula igracina svojevremeno najskuplji srpski igrac u ono vreme je presao iz Zvezde u Saragosu za 24 miliona maraka...na debiju u kupu smestio dva komada Realu i izbacio ih povredio se i proveo gotovo dve godine
van terena...Ovi iz Saragose nam nikad nisu oprostili kazu znali smo da ga jedna malo jaca povreda deli od kraja karijere...

Ivan Obradovic sto je Jovetic svojevremeno bio na svojoj poziciji u Partizanu to je Ivan Obradovic bio na levom beku...Bek koji se stalno prikljuceje manevru i sam moze napraviti razliku induvidualnim kvalitetom poletan vrlo laganog koraka...u kvalifikacijama kod Antica 2010 Kolarov mu je grejo klupu...Odlazi pogodicete u Saragosu i povrede povrede povrede...U zivot se vraca u Mehelenu ako se nevaram sada je u Anderlehtu prozivljava 'drugu' mladost lepo sto se vratio za njega pre svega...ali to vise nije ni senka ono igraca ma kakvi...
 
Небојша Крупниковић.
Лично сам Партизановац, али он је био звер од играча у Звезди. Полушпиц, моћна лева нога, најбољи гол у историји дербија, 43 гола за Звезду у 62 меча, Звезда до данас није имала бољу полутку од њега.
После тога, ништа. Хановер му највећи успех у каријери...
 
Сећа ли се неко њега?

103542112-1461757557-800.jpg


Како је развалио на оном првенству за младе 2007. Задњи клуб му био турски Кајзериспор...
 
Небојша Крупниковић.
Лично сам Партизановац, али он је био звер од играча у Звезди. Полушпиц, моћна лева нога, најбољи гол у историји дербија, 43 гола за Звезду у 62 меча, Звезда до данас није имала бољу полутку од њега.
После тога, ништа. Хановер му највећи успех у каријери...

Da secam se da je imao bas razoran sut , inace bio je deo one generacije Crveze Zvezde sa Rambom Petkovicem, Zvonkom Milojevicem, Adzicem i ostalima.
Mada napravio je sasvim solidnu klupsku karijeru, u Nemackoj, takodje odigrao je i sezonu za Standard iz Lijeza a takodje bio je i u Japanu neko vreme gde se dosta dobro pokazao u Gamba Osaki i Dzef Junajtedu.
Nego cudno je to da nije ni jednu jedinu utakmicu odigrao za reprezrentaciju, makar neku prijateljsku.
 

Back
Top