Najveca fudbalska razocaranja - domaca i svetska

Kad pomenu Kvarezmu, setih se Van Der Mejdea.
Koliko je taj decko kidao u Ajaksu, a onda propade kao mudo kroz pocepane gace...

Da znas da mi je pao na pamet juce, ali toliko sam ga zaboravio da nisam mogao da se setim imena, ama nicega, sem da me je likom i stasom podsecao na Zendena. Van Der Mejde, veliki potencijal koji je vise voleo belo u nosu :mrgreen: Ako se ne varam.
 
Poslednja izmena:
Secam se da je na tom SP 1994. spiker o Rasidi Jekiniju kad je dao gol Bugarima u grupi, bulaznio da ga smatraju africkim Maradonom, Peleom ili tako bogznakakve idiotarije.

Posle tog gola vise niko nije ni cuo za njega, ali jeste za Amunikea, Amokacija, Dzej Dzeja, Finidija, Oliseha, Ikpebu.

U sledecoj turi pojavili su se Kanu, Babangida, Babajaro, el grande Taribo :mrgreen:
 
Bio je i u Realu ali nije uspeo. Kobajagi novi Davids ali nije bio ni 5% od Davidsa.

Samo frizura. ;) Mada bio je otkrovenje tog prvenstva za mlade...

Pored pomenutih, za mene su velika razočarenja Lola Smiljanić i Neca Tomić. Neverovatno je da su momci najbolje partije odigrali prve godine kad su iz Teleoptika prešli u Partizan. Posle su bili sve lošiji i lošiji...
Iz te generacije su i povrede uništile Obradovića i Lazevskog...
Od komšinicinih, ja sam više očekivao od Dejana Milovanovića...
 
Poslednja izmena:
Sto se tice brace Marinkovic ne bi rekao da su oni neko razocarenje, ja sam jos odma video da nema tu nikakvog talenta, sirovine obicne. A i niko ih nije najavljivao da ce biti neke super zvezde

A ovako jedno od vecih svetskih razocarenja je i Rojston Drente. Decko je obecavao, potpisao za Real i propao nakon toga

Sad igra u onom Readingu.

Huan Antonio Reyes. Jest' da je daleko ispred ovih navedenih ali da je mogao više. mogao je. Imao je par dobrih sezona gore u Arsenalu i onda je odlaskom u Španiju postao solidan...
 
Sto se tice brace Marinkovic ne bi rekao da su oni neko razocarenje, ja sam jos odma video da nema tu nikakvog talenta, sirovine obicne. A i niko ih nije najavljivao da ce biti neke super zvezde

Ja sam imao ortake koji su igrali protiv njih. Kazu da su su bukvalno sami pobedjivali protivnicke timove.
Pogotovo ovaj mladji Marinkovic...

U neku ruku je i Kezman bio razocarenje.
Posle onakvih epizoda u Partizanu i PSV-u, usledilo je strmoglav pad karijere.
Na kratko je usledio uspon u Fenerbahceu, ali daleko je to bilo od onog sto se ocekivalo.
 
Poslednja izmena:
Предраг Спасић ;)
А мени је највише жао што још више их није било у Партизану: З.Вукић (и у репрезентацији) и Мореира.Наравно мени они нису "разочарења"
али могли су више да покажу.Први због повреда,други...све помало...
 
Kezman nikako nemoze biti razocarenje ako uzmemo njegov talenat u obzir... to sto su nama porasli apetiti i precenili njegove mogucnosti je druga stvar...covek nije imo nikakvu tehniku kontrola lopte koda je na ledi saplicenje se na nju...imao je taj nos za gol i na tome je izgradio karijeru kao Inzagi(samo sto je inzagi za klasu iznad) doduse dok je punio u holandiji nosilo ga je to samopouzdanje pa je nekad imo i neke divlje prodore kasnije ni senka toga malo me iznenadilo jer mi je kasnije delovo kao da se usporio valjda u jacoj ligi u jacem ritmu se nije mogo pronaci plus samopouzdanje opalo...Dejan Milovanovic je smejura od igraca sem suta ovaj nikad nista nije znao tipican tatin sin i igrac u novinama za njega jedan Milijas je Piksi...Obradovic iz Partizana je bio veliki talenat Antic ga je obozavao secate se da je Kolarov tada sedeo na klupi ali njega su povrede unistile...Lola Smiljanic je prica za sebe on je znao lopte sto kazu nije bio sirovina ko Milovanovic ali je izosto rad kosto mu je nadimak yebiga oce da je Lola na splavu a ne na terenu ali daleko od toga da za njim nesto treba zaliti mozda je mogo biti ozbiljan igrac ali recimo kad se uporede on i Kacar to je nebo i zemlja...neznam jel neko pomenuo Danijela Aleksica taj je imo sve al na kraju corak ja sam tripovo do pre par meseci da se mozda i vrati nekako al vidim danas nemoze da igra ni u drugoj Francuskoj ligi...
 
Za Kezmana se apsolutno slazem da bi pre mogao u rubriku: Igraci koji su nadmasili sebe i svoje mogucnosti. Svaka njemu cast, ali mislim da je imao daleko bolju karijeru nego sto je talentom zavredjivao.

U PSV-u je `razvaljivao` (sto ljudi ovde zaboravljaju) ponajvise zahvaljujuci tome sto je na jednoj strani imao Romedala, a na drugoj Bruginka koji su ga zatrpavali loptama. Secam se da sam jednom gledao sve te njegove golove djuture i bar 90 posto je, brat-bratu bilo sa peterca ili penala, otvoren sut, prazan gol. Na prste si mogao da nabrojis njegove golove van sesnaest, udarac sa distance, neki solo prodor. Znao je da se postavi, kao Pancev nekad i to je to :D Uostalom, da je stvarno vredeo ne bi ga PSV prodao Celziju za ponizavajucu sumu, na vrhuncu forme, za 5 miliona.

Daleko vece razocarenje su bili bas pomenuti Romedal i Brugink.
 

Back
Top