kako navijate: Jugoslavija Srbija ili Crna Gora

Iako sam iz Crne Gore, ne bih bas vikala "Crna Gora!". Tesko je izgovoriti, mada je uvjek tu "Montenegro!", ali mi je nesto ostalo u srcu ono "Jugoslavija". A idem i logikom da smo bili jako dobri kad god je to trestalo sa tribina!!!

U svakom slucaju je sve bolje nego ono "Ubij, zakolji..." i slicna uvrijedljiva skandiranja koja, nazalost praktikujemo.
 
odlično imaćemo raznovrsno navijanje :wink:

Jugoslavija,Srbija,Crna Gora,Republika Srpska Bosna i Hercegovina,..

a za onog "nikad Jugoslavija" samo da napomenem da
ima ljudi koji su tako navikli da navijaju,kao i ljudi kojima to ime znači nešto,i vi koji ste protiv imena Juga ne treba da smatrate da mi teramo ostale na neku obnovu protiv njihove volje..
Mi samo želimo da se tradicije iz stare Juge,koje su doneli ljudi koji su živeli na zapadu Jugoslavije,kojima bi mnogo više odgovaralo da je ostala Juga nego "Srbijancima".A najzanimljivije je da su to ljudi koji su najviše propatili pa im opet ne smeta ta tradicija,gdje su proveli lepe trenutke..Ali neću više da ne skremnem u politiku..
 
Ljuba82:
Звезда, Србија, никад Југославија.

Hej, Sareni cvijete, pazi, bilo bi licimjerno da ja pricam o nekoj jugonostalgiji jer imam 18 godina, nisam se bas nazivjela u onoj Jugi, ali volim tako da navijam.

Necu da navijam Srbija, jer ne igra samo Srbija, ni Montenegro, jer ne igra samo Crna Gora, a tek Zvezda :shock: Mislim, navijam ja za Zvezdu, ali kakve the **** veze to ima sa EP u kosarci?

Inace "Zvezda, Srbija" je pjesma

...Pravoslavna crkva ovde je najstarija
Zvezda, Srbija, nikad Jugoslavija!
Vojska moje zemlje uvek je najhrabrija,
Zvezda, Srbija, nikad Jugoslavija,
Ja sam cista rasa i krv mi nije pomija,
Zvezda, Srbija nikad Jugoslavija!!!...

... Vojvodina, Banija, Kosovo, Sumadija,
Zvezda, Srbija nikad Jugoslavija,
Crna Gora, Krajina, Kordun i Dalmacija,
Zvazda, Srbija...I tako dalje.

Moguce da sam pogrijesila red rijeci,ali to ti je to.
ovo sa geografijom je zanimljivo i zaludjujuce, nazalost neostvarivo...
 
šareni cvijet:
...a za onog "nikad Jugoslavija" samo da napomenem da
ima ljudi koji su tako navikli da navijaju,kao i ljudi kojima to ime znači nešto...

Прво ја за тебе нисам онај...слободно можеш да ме зовеш Љуба. А то што постоји милион и кусур разлога зашто ниједан Србин не би требало да спомене реч Југославија икад више у животу...можемо да дискутујемо на политици.


šareni cvijet:
...A najzanimljivije je da su to ljudi koji su najviše propatili pa im opet ne smeta ta tradicija,gdje su proveli lepe trenutke..Ali neću više da ne skremnem u politiku...

Па сад...како који. Ја знам више ових који су се сасвим лепо снашли (што подразумева и вршење не баш моралних радњи). Част оном другом делу, поштеном народу, они су ти који су највише пропатили. Али не би патили да се у прошлости управо та ебена Југославија није створила...1945. Али то је сад за историју...
 

Back
Top