Забрана ХРТ-а у Србији?

Dust

Domaćin
Banovan
Poruka
4.184
Курир је писао у петак да је акцију организовао РТС, али су се у њу убрзо укључили и Пинк, Б92, МИНИСТАРСТВО КУЛТУРЕ (!?) и постоје индиције да ће ући и БК. О чему се наиме ради?
Горе поменуте станице и још неки наши САТ провајдери тврде да ХРТ има дозволу и ексклузивно право на добре филмове, Лигу Шампиона,... само на територији Хрватске, а да се тај део програма мора закључати за Србију! И не само то, него и да се ХРТ укине у потпуности.
Занимљиво с обзиром да ми путем кабловске плаћамо изнајмљивање Viacess CAM module-а, који нам даје право да то гледамо. Ствар је јасна и на неки начин политика се умешала у цео случај (купујмо домаћу робу) и иако су шамсе да СББ и ПТТ, који су једини стали у одбрану ХРТ-а победе нелогичну државну политику, можемо се надати изборима, који ће, надасве, ускоро (ја сам аполитичан, али то знају и мајмуни)и тако ће нам изгледа на неко време бити продужене шансе да гледамо филмове и Лигу Шампиона без реклама.
 
Za dalnju distribuciju bilo kog paketa, posredstvom satelitske veze a preko kablovskog sistema, potrebno je potpisivanje ugovora o dalnjoj distribuciji sa doticnim TV kucama a u slucaju da su kanali kodirani potrebno je otkupiti i pravo na dekodiranje .Postoji mogucnost otvaranja kanala sa legalno kupljenom karticom za neki paket ALI te kartice su namenjene samo za LICNU upotrebu.
E sad koliko je meni poznato malo ko ima potpisan bilo kakav ugovor i sve se svodi pod PIRATERIJA a VI placate samo "ODRZAVANJE" kablovskog sistema.
 
Za SBB i IKOM nisi u pravu. Oni imaju potpisane ugovore i svi kablovski (satelitski) kanali su placeni. Izuzetak su samo kanali koji mogu da se uhvate na zemaljsku antenu koji ne podlezu zakonu. Zato na primer vojvodjanski ogranak SBB-a ima onaj hrvatski 3 (rtl) kanal a u ostalim oblastima (i Beogradu) ga nemaju.
Ovo znam sigurno posto kad sam se par puta raspitivao kod mog kablovskog operatera zasto nema ovaj ili onaj kanal dobijao sam u zavisnosti od situacije ili odgovor da nemaju potpisan ugovor i da kanal ne mogu (ne smeju) da puste ili da se ocekuje potpisivanje ugovora i da ce se kanal uskoro pojaviti u ponudi cim se ugovor potpise.
 
Naj verovatnije si u pravu i zbog toga. uzeo sam sebi za pravo, da napisem u svom tekstu" MALO KO ima potpisan ugovor..." sto znaci da postoje izuzeci ali do pre godinu dana verujam da bih bio u pravu da sam napisao NIKO.
Tu i tamo se pojave neki kanali koji rade par dana pa posle prestanu sa radom.
 
Нисам био ту 2 недеље. Ја сам код ПТТ-а, који није званично државни оператер, али изгледа да су на време схватили да се нешто кува, или им је наређено, у сваком случају, изгледа да је неко извукао декодер из рисивера (ПТТ-овог), па цела мрежа нема сигнал ХРТ!!!
 
Добре вести од ПТТ-а! Од данас, 23.09.2005., након скоро три недеље, канали ХРТ-а су у потпуности враћени, што значи да убудуће нећемо гледати само програм произведен само у Хрватској, већ цео! Занимљиво је да је цео случај покренуо још једно питање-ДА ЛИ Б92 ЗАИСТА ИМА ПОТПУНО ЛЕГАЛНА ЕКСКЛУЗИВНА ПРАВА ЗА ПРЕНОС ЛИГЕ ШАМПИОНА?
Једна од чињеница која говори у корист противника Б92 је и то што ова телевизија, за разлику од осталих, па и ХРТ-а, може да преноси само једну утакмицу дневно.
Када су 2003. године добили права, пале су неке велике паре, тврдили су да су сви уговори такви, да не могу они ништа да одређују, али испоставило се, увођењем ХРТ-а и других сателитских телевизија, да они праве практично мултипреносе Лиге Шампиона. Прочитао сам уговор шведско-норвешко-данске телевизије (на сајту УЕФА), која има и ПРОГРАМЕ НА САТЕЛИТУ и они могу комбиновано да преносе све утакмице и то на било ком од неколицине својих канала. Уговор се односи на период 2006-09. Ја се извињавам због напуштања теме, али ако треба на форуму ТВ ћу направити и такав форум!!!
 
НИКО не сме да има паневропско право на емитовање ЛШ. То каже Б92.
Али, приметио сам, а вероватно сте и сви ви, да се програм ХРТ 2 прекида у време преноса ЛШ.
Да ли неко има неке вести, каква ће бити судбина пређашње РТЗ, како су се звали 1956-1990.?
 

Back
Top