USPENJE PRESVETE BOGORODICE


Zilote, ne brukaj dobar deo srpske vere.
1. Velika Gospojina (piše se sa slovom J)
2. Spusti caps. Budi smiren i smeran.
3. Nemoj da lažeš
4. Ziloti se ne kriju po ženskim manastirima (jesi ti žensko?)
5. Da bi bio pravi predstavnik srpskog roda, nauči da koristiš srpsko pismo!

Srećan ti Dan spomena na usnuće Isusove majke Marije!
 
HeBePoBaTaH_:

Zilote, ne brukaj dobar deo srpske vere.
1. Velika Gospojina (piše se sa slovom J)
2. Spusti caps. Budi smiren i smeran.
3. Nemoj da lažeš
4. Ziloti se ne kriju po ženskim manastirima (jesi ti žensko?)
5. Da bi bio pravi predstavnik srpskog roda, nauči da koristiš srpsko pismo!

Srećan ti Dan spomena na usnuće Isusove majke Marije!
Dragi moj ucitelju smirenja,ne slavimo usnuce ,nego uspenje nakom usnuca.A da sam nesto pismen ,nisam :wink:
 

Izvinjenje. Uspenje, ne usnuće.
To sam se ja tek bio probudio jutros :lol:
Ziloti ili Zeloti su najradikalnija struja SPC.
Bilo bi lepo da ženama objasniš da naša vera ne pravi razliku između muškaraca i žena, osem u nekim manifestacijama u crkvi (žena u crkvu ulazi pokrivene glave itd)
Muškarci i žene su ravnopravni po našoj veri.
Lepo bi bilo da ZILOT IZ ČAČKA otvori takvu temu.
Ljudi ne znaju.
Živi bili :wink:
 
HeBePoBaTaH_:

Izvinjenje. Uspenje, ne usnuće.
To sam se ja tek bio probudio jutros :lol:
Ziloti ili Zeloti su najradikalnija struja SPC.
Bilo bi lepo da ženama objasniš da naša vera ne pravi razliku između muškaraca i žena, sem u manifestacijama u crkvi (žena u crkvu ulazi pokrivene glave itd)
Muškarci i žene su ravnopravni po našoj veri.
Lepo bi bilo da ZILOT IZ ČAČKA otvori takvu temu.
Ljudi ne znaju.
Živi bili :wink:
Kuca ti pevala,steca te gledala,televizor radio.Loto zaradio :lol: :lol: :lol: 8)
 
ti si zilote neki veseo lik.
zayebaš nas neobaveštene.
otvori temu,pa lepo objasni ko su ziloti.
i šta ti radiš u ženskom manastiru kao nisi žena.
ajde,bre,ja sam rođena i odgajana u ateističkoj porodici,vera me ne zanima,
ali sam gladna znanja
lepo sam te pitala... šta je zilot,
jel' se maže na leba?
kako se održava....
 
xpajamacax:
ti si zilote neki veseo lik.
zayebaš nas neobaveštene.
otvori temu,pa lepo objasni ko su ziloti.
i šta ti radiš u ženskom manastiru kao nisi žena.
ajde,bre,ja sam rođena i odgajana u ateističkoj porodici,vera me ne zanima,
ali sam gladna znanja
lepo sam te pitala... šta je zilot,
jel' se maže na leba?
kako se održava....
opsssssss,pa vi ste dama,aj da ostavino to za neki drugi put,danas sam mrtav umoran.Te sestrice su monahinje ,zilotkinje.Ali se ne zna za dva muska manastira,na Avali i u banji Vrdnik,kao icrkvici sa mirjanskim svestenikom na domak Smedreva..,Ziloti su ukratko pravoslavci bez molitvene familije,tj.nama nisu sestrinske i bratske crkve inoslavne sizme i jeresi i ne molimo se ni sa kim sem sa jednovernom bracom kako je i sv.Sava ostavio u amanet.A volimo sve ljude i sa svima zivimo u zajednici,samo ne molitvenoj.Kao srbi pre komunizma,tako zivimo i tako se ponasamo,i nismo sveti zato sto smo ziloti,vec smo samo pravoverujuci.Ipak sam se oshrafio... :wink:
 
Choices always were a problem for you.
What you need is someone strong to guide you.
Deaf and blind and dumb and born to follow,
what you need is someone strong to use you...
like me,
like me.
If you want to get your soul to heaven,
trust in me.
Don't judge or question.
You are broken now,
but faith can heal you.
Just do everything I tell you to do.
Deaf and blind and dumb and born to follow.
Let me lay my holy hand upon you.
My God's will
becomes me.
When he speaks out,
he speaks through me.
He has needs
like I do.
We both want
to rape you.
Jesus Christ, why don't you come save my life.
Open my eyes and blind me with your light
and your lies.
 
cenim tovj trud....no misim da je beskorisan....jerbo ti ni sebi ne mosh pomotji...a zamisli meni sa ovako dubokim poremetjajima....ne bi stigo ni u predsoblje vetj bi ti bilo muka...al dela probaj...pomogni mi...evo ispruzhio sam ruq koja zove....prosvetli me....prestanimo da ubijamo chinchile....chujesh li me bozhe....ta bitja nisu tu da stradaju....dozvoli kvalitet veshtachke kozhe da poraste i da bude jednak kozhi chinchile....o svemotjni....o svevidetji....o isuse....o marija....o petre.....sveshtenici kaludjeti monasi....o diplomirana ekonomisti pri spc-u....o advokatske kancelarije pri svim hrishtjanskim sqpinama....chujte vapaje moje....prekinite bol i patnju sirotih chinchila....jer onaj ko chinchilu ubi....ubio je sebe
 
HeBePoBaTaH_:

Izvinjenje. Uspenje, ne usnuće.
To sam se ja tek bio probudio jutros :lol:
Ziloti ili Zeloti su najradikalnija struja SPC.
Bilo bi lepo da ženama objasniš da naša vera ne pravi razliku između muškaraca i žena, osem u nekim manifestacijama u crkvi (žena u crkvu ulazi pokrivene glave itd)
Muškarci i žene su ravnopravni po našoj veri.
Lepo bi bilo da ZILOT IZ ČAČKA otvori takvu temu.
Ljudi ne znaju.
Živi bili :wink:
bas lepo...ok...zasto zena trba da pokriva glavu i da ne bude bosa i golih ramena?

ajd objasni,ja pitah tamo na kultnih stvarima ali mi niko ne rece..tako je to sa vernicima,kad ne znaju sta da odgovore oni ti kazu mir s tobom i procitaju neku molitvu.
dakle...zasto muskarci ne pokrivaju glave?
ako je zena izvor bludi sa svojom kosom i golim ramenima...gde je tu ravnopravnost?
ali kao sto tamo rekoh...nasa je crkva na svu srecu dosta liberalna.
inace...da je po bibliji....nosile bi i marame i carape i duge rukave.
 

E, zeko, zeko...pravi kupus je daleko. Ja da pričam o maramama?

Marama je tradicionalni simbol srpske narodne nošnje.
Uopšte, tako je u svim pravoslavnim zemljama. U Srbiji se, vekovima unazad, znalo za koje prilike se koja maramam koristi . Recimo, za udaju, u nekim krajevima postoje posebne marame - svilene sa zlatnim dukatima i sl, kada umre neko od najbližih, onda žene nose crne marame....muškarci su puštali bradu... Kako je crkva najstarija društvena institucija, morala je da uvede svoja Pravila (zabrana venčanja u vreme posta, zabrana drugog crkvenog braka...) I to sa maramom je jedino formalno pravilo crkve koje se odnosi na žene. I takvo -jedino se ono tiče isključivo žena. Vremenom, kako je naša crkva liberalna, popuštali su i kanonski obrasci ponašanja u samoj crkvi npr. nekada je bio obličaj klečanja prilikom molitve. I dalje ne možeš da uđeš u neki srpski manastir bez haljine - daće ti je na ulazu.
U crkvi ne moraš da nosiš maramu.
Zašto ne puštaju u hotelske restorane u kupaćim kostimima?
Ovo pitanje o maramama bi postavio svaki Marxić, odnosno pristaša dijalektičkog materijalizma :lol:

 
ZILOT IZ CACKA:
Na jednom mestu pise u svetom pismu da zene kad se mole moraju biti pokrivene glave,a na drugom mestu pise molite se ne prestano te ispada da zena bi trebala neprestano nositi maramu!Sta sad reci....... :wink:
Ne znam Zilote... Nisam pametan.
U redu je to za maramu. Ali se postavlja pitanje, da li uvek treba da se moli? Mislim, da li sme da prekine, makar dok opere kosu? Pa onda feniranje...? Pa vikleri? Bilo bi uvredljivo za Boga, da se zena moli sa viklerima na glavi.
 

Back
Top