Hteo bi da se umrezim????
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Hteo bi da se umrezim????

Početnik
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Hteo bi da se umrezim????

Hocu da se umrezim sa vise kompova ali na vecoj razdaljini,pa me interesuje cena opreme , kako se namesta i instalira.[/b]

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Koliko računara, kolika je to veća razdaljina, da li je u okviru zgrade ili ide preko otvorenog prostora i sl. Malo detaljnije postavi pitanje, to bi isto bilo kada bi te ja pitao: Moje ime je Zlatko, koliko mi treba vremena da stignem do tebe?

Zainteresovan član FROZEN (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2004.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Ako je izmedju zgrada mozes to da resis kao na NBG bezicnom mrezom, detalje ne znam.
    A ako je razdaljina ispod 100M onda mozel da koristis lan 10/100/1000 :wink:

Početnik
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Razdaljina izmedju kompova je vazdusnom linijom oko
    2km,ima deset kompova.

Elita Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano

Da li imas opticku vidljivost?
    I kakva je to vrsta mreze, odnosno za sta ce se najvise koristiti?

Jeste videli ovu foru sa WiMAXom?

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Podrazumevano

Ako na obe tacke imas brzi net od dialup-a, mogao bi da pokusas da podignes VPN. Nista te ne kosta.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

jasno ti je da na tom rastojanju nikakvo razvlačenje kablova ne dolazi u obzir. Sto se tice bezicnih mreza, tu ne mozes da dobacis sa nicim, a da te to nekosta malo manje od lansiranja satelita. Znaci, ostaje ti putem telefonske parice ili, ako si srecnik pa imas kablovski internet, da probas tom varijantom. E sad, postoji varijanta i sa satelitskim antenama, preko satelita, ali to sam nesto samo nacuo, tako da ne bih o tome.

Podrazumevano Mreza ---

Za toliku razdaljinu ne postoji jeftina varijanta. Mozes probati preko resursa koje pruza internet sa virtual private networking opcijom, ali Ti treba veci protok od dial-up-a da bi mogao komotno da radis. Postoji i mogucnost relejne komunikacije tako da mozes oformiti p2p ili domensku mrezu, od volje ti, ali to nije jeftino, zahteva opticku vidljivost i moras ocekivati da ce neki revnosni komsija da pozove miliciju da ispita sta ti to radis sa antenama. Mislim da je gornja granica snage emitovanja 5 W za koju ne moras imati dozvolu.
    Sve u svemu nije neresivo, ali je pitanje koliko si spreman da za to platis, a i trpis zbog komsiluka.

Elita Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano

Ma ne kosta puno bezicno umrezavanje ako se vide.
    Obicna LAN mreza izmedju racunara i dve wireless kartice koje se medjusobno gadjaju i to bi trebaslo da bude to.

Ne vise od 100€ za neke OK kartice.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

I ti mislis da je to tako lako resivo? Pa ljudi su se mrezili wireless-om preko ulice pa je bilo vagon problema, na primer proleti ptica izmedju antena i ubije konekciju. Bez zezanja. Moja firma ima profi bezicni sistem, doduse starije generacije (mislim da smo prvi na Balkanu uradili bezicni prenos), postoji na drugom kraju 6 racunara i znam da je pucalo i jos uvek puca jako cesto. A razdaljina je 500-tinak metara vazusno, mozda i manje. To je radjeno pre 10-ak godina kada je optika bila misaona imenica.

Podrazumevano

Citat Original postavio zlajat
    I ti mislis da je to tako lako resivo? Pa ljudi su se mrezili wireless-om preko ulice pa je bilo vagon problema, na primer proleti ptica izmedju antena i ubije konekciju. Bez zezanja. Moja firma ima profi bezicni sistem, doduse starije generacije (mislim da smo prvi na Balkanu uradili bezicni prenos), postoji na drugom kraju 6 racunara i znam da je pucalo i jos uvek puca jako cesto. A razdaljina je 500-tinak metara vazusno, mozda i manje. To je radjeno pre 10-ak godina kada je optika bila misaona imenica.
    Ovde se ne misli na opticki snjur, vec se misli na to da izmedju predajnika i prijemnika nema fizicke prepreke - zgrada, drvo, planina - tj. da se vide i da su u osi, jer je radio snop male sirine tako da niko ispred, iza, gore ili dole, levo ili desno niko ne moze da "pohvata" o cemu se radi, a smetnje su reducirane na minimum .

Za wireless se slazem da na razdaljinama vecim od deset metara ne treba ni pokusavati

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Nisam ni mislio na optiku, nismo se razumeli. Ja se u bezicni prenos ne razumem bas najbolje, pogotovo po pitanju takvih rastojanja, ali bih voleo da neko to premosti u kucnoj reziji, da ne kosta puno, jer bi to resilo mnoge probleme u gradu. I te kako sam zainteresovan, ako nista drugo zbog licne radoznalosti, da to resite na taj nacin.

Početnik
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ja se izvinjavam sto me nije bilo neko vreme.
    E ovakva je sitvacija!!Ima jedna veca zgrada i svi smo u krugu jedno kilometar,
    ali ima manje vazdusnom linijom.Pa ako moze da se namesti neka antena,
    ali neko mi je spomenuo da moze preko akces pointa i preko nekih kartica
    i da je to to,da samo mora da se to podesi.
    Ja nemam pojma kako se to nabavlja i da li tako nesto postoji.
    Pozdrav!!!!!

Elita Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano Re: Hteo bi da se umrezim????

A da li se vi tom vazdusnom linijom vidite u smisli da mozede da citate jedan drugom s usana dok blejite na prozoru???
    Hy everybody

Početnik
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Nismo svi na istoj nadmorskoj visini,ali mozda kad bi imali dvoglede.Moze li preko repetitora,posto ima jedan u blizini!!!

Slične teme

1. kako da umrezim Counter 1.6
    Autor uros 17 u forumu Akcione igre
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 08.02.2010., 13:16
  2. E a koju facu bi hteo-la ili si hteo-la da upoznas?
    Autor Roots,rock,reggae u forumu Muzika
    Odgovora: 87
    Poslednja poruka: 29.03.2009., 21:24
  3. Kako da umrezim 4 Laptopa sa 1 PC-om
    Autor StarScream84 u forumu Prenosivi računari
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04.10.2007., 19:34

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku