Astrologija smrtni greh

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nestasna Ameba:
Verujem u Boga i astrologiju smatram mnogo zanimljivom i poštujem je jer nije vračanje i jer je Božji dar.

A to što crkva navodno osuđuje astrologiju... To je mnogo licemerno s njene strane. Kao što hrišćanska crkva propagira da ljudi ne bi smeli međusobno da se osuđuju, tako bi i crkva trebalo da se pozabavi svojim gresima i da ne osuđuje druge.

Raskrstimo već jednom s licemerjem!!! LICEMERJE JE GREH!

Hrišćanin ne može verovati u Merkur, Mars i njihove „ovozemaljske posrednike“. Ova dva sistema verovanja isključuju jedan drugi!
 
A zasto onda hriscani veruju u paganska bozanstva koja su "transformisali" u hriscanske svece?
Recimo, jedan primer, pronadji u nekim knjigama sta povezuje paganskog boha Dazboga ili Dajboga i svetog Mratu u pravoslavlju. Kako je od jednog bozanstva nastao svetac ili kako su dan kada se slavio paganski svetac poceli da slave kao dan svetog Mrate, odnosno svetog Martina u katolicanstvu.

Naravno, paganska bozanstva su i te kako bila povezana s nebeskim telima.
 
Svete licnosti svakako jesu ostatak iz mnogobozackih religija kao sto astrologija... ali nisu tu samo sveci i nego i osobe, samozvane svete... Papa, svestenici, patrijasi... citava institucionalizovana ganitura koja sebe samoinicijativno uzdize iznad nas.

Ali stvari su jasne, Hriscani veruju u samo jednu silu... i samo jednog pokretaca.
 
Nestasna Ameba:
A zasto onda hriscani veruju u paganska bozanstva koja su "transformisali" u hriscanske svece?
Recimo, jedan primer, pronadji u nekim knjigama sta povezuje paganskog boha Dazboga ili Dajboga i svetog Mratu u pravoslavlju. Kako je od jednog bozanstva nastao svetac ili kako su dan kada se slavio paganski svetac poceli da slave kao dan svetog Mrate, odnosno svetog Martina u katolicanstvu.

Naravno, paganska bozanstva su i te kako bila povezana s nebeskim telima.
I SV. iLIJA 2.8 NA DAN NEKADASNJEG pERUNA (ISTO BIO GROMOVNIK)
LOL izmesala caps, jbg ne mogu da ispravljam sada.
 
Srpska pravoslavna crkva, takođe, slavi pagansko božanstvo Vida 28. juna po novom kalendaru, i taj dan naziva Vidovdanom. Eto, čak ni ime nije izmenjeno :wink:

Hrišćanska crkva je podignuta na paganskoj. I to je toliko transparentno, da crkva to i ne poriče.

A onda se pojavi neki samoproklamovani zilot na forumu (kako tipično mesto za njega) i počne da prosipa licemerje.

Poznajem mnogo ljudi koji su verujući i koji su život posvetili veri u Boga (a ne crkvi, jer crkvu stvaraju ljudi, a ne Bog, te stoga crkva može i da greši, da zavodi, pa i da obmanjuje) i ti ljudi NIKAD o astrologiji ili nekim drugim pojavama koje zvanična crkva ne priznaje ne bi pričali tonom kojim zilot intonira svoje kontroverzne postove.
 
Ja nisam rekla da verujem u astrologiju, nego sam rekla da je poštujem, a da u Boga verujem. Takođe, nisam primetila da je iko rekao da ti braniš zilota jer to ni u jednom tvom postu ne izgleda kao odbrana. Verujem da iznosiš svoj stav i to je sasvim u redu i nema spora. Ali, isto tako neki drugi ljudi, među kojima sam i ja, smatraju da se religija i astrologija ne isključuju međusobno.

Isto tako, patrijarh se naziva prvim među jednakima i tu nema nikakve hijerarhije u smislu svetog oca i sl., kao kad je papa u pitanju.

A stvar je ličnog vaspitanja pojedinca da li će sebe vozdizati ili ne. Hrišćanske zapovesti imaju o gordosti ne govore pohvalno, ali to već nije problem drugih nego je problem osobe koja se tako ponaša.

I još jednom, greh je suditi drugima čak i ako je očigledno da greše. Na kraju krajeva, pojedinac će se sudnjeg dana sam suočiti sa svojim gresima, a ne njegovi dušebrižnici. Nije li tako?
 
Uopšte ne sumnjam u tvoje motive... i tebi je dozvoljeno da spoznaješ svet na svoj način...

ono što ja govorim, a to jasno možeš videti na mojoj temi o anti-astrologiji je da oni, astrolozi, manipulišu ljudima
 
Ne bih se složila s tim, bar ne u potpunosti jer i dalje smatram da se ne sme generalizovati i, opet, osuđivati.
Ne kažem da nema onih koji na neki način žele da manipulišu drugima, ali ako svako ima imalo pameti znaće da astrologija nije amin. To može potvrditi svaki astrolog.

Ako ćemo iskreno, više manipulanata ima među političarima i crkvenim radnicima. To ne govorim da bih napadala, već da podsetim da u svakom žitu ima kukolja.
 
ljudi,ovo je 21.vek!zaista je vreme da se prevazidju predrasude,da se oslobodimo od nekih pravila,koja su covecanstvu donela vise stete nego koristi!kako ja sada da se kunem u boga i hriscanstvo,kada znam odakle poticu verski spisi i da je sve izmisljeno u cilju da bi se neuki narod drzao u pokornosti!sve verske knjige imaju iste price i poruke-plasite se ljudi,zivite u strahu od svemocnog bica,budite krotke ovce,deo stada,a ne individue,koje razmisljaju svojom glavom.ako neko sme javno da kaze da astrolozi manipulisu ljudima,onda ja mogu da navedem bilion primera,koji pokazuju kada su i koliko puta crkva,svestenici i razni verski fanatici manipulisali svim i svacim.istorija je puna cinjenica,koje govore u prilog tome.i tacka!!!!!
besmisleno je diskutovati o tome,niti mene neko moze da ubedi u svoja uverenja,niti ja bilo koga pokusavam da indoktriniram u svom pravcu.jednostavno,ako se nekome svidja astrologija ok,ako ne-njegova stvar......
 
Ali, Radosna, ti imaš bar toliko mozga (i u to ne sumnjam) da sama razlikuješ šta je za tebe dobro ili loše. Ako živiš u skladu sa svojim principima, u skladu s tim te čeka i nagrada u ovom ili onom životu, ako veruješ u zagrobni život.

Bio 21. vek ili ne, to uopšte nije važno, postoje neki univerzalni principi u životu, koje svaka religija zastupa, a to je ne ubuj, ne laži, ne kradi (iliti ne poželi ništa što je tuđe), ne čini preljubu i sl. Međutim, ko voli takav život da vodi, neka ga vodi. Ali ako ja osetim da mi neko nameće svoja pravila, a pri tom ja njega ne teram da živi po mom... Naravno da ću da branim svoju slobodnu volju.

Najgore je čoveku zatrovati dušu i zavoditi ga. Neka svako za sebe odluči kojim će putem ići.
 
sve je to ok,ali niko od ovih religijskih dusebriznika ne moze da me ubedi da crkva i njene razne manifestacije nisu zavodile i trovale ljudske duse....sve je to zbog nekih tzv. visih ciljeva,a sve je stvar love....
ne verujem u boga i religiju,sve dok u ovom svetu postoji njih milion i dok smo u ime istih razjedinjeni i jedni drugima cinimo zlo...ja svakako necu ubiti tebe ako je tvoj mars u devici,a to se meni ne svidja....kapiras?
 
Nestasna Ameba:
Poznajem mnogo ljudi koji su verujući i koji su život posvetili veri u Boga (a ne crkvi, jer crkvu stvaraju ljudi, a ne Bog, te stoga crkva može i da greši, da zavodi, pa i da obmanjuje) i ti ljudi NIKAD o astrologiji ili nekim drugim pojavama koje zvanična crkva ne priznaje ne bi pričali tonom kojim zilot intonira svoje kontroverzne postove.

Evidentno je tvoje nepoznavanje hriscanstva i molim te da ovo ne shvatis licno.
Kao prvo, Crkvu nije stvorio covek nego Bog, radi spasenja ljudi.
To sto ti poznajes mnogo verujucih ljudi ne znaci i da su dobro upoznali svoju veru, njenu sustinu:
Crkva je jedna i nedeljiva zajednica Boga i coveka.
Crkva ima svoju zemaljsku i nebesku dimenziju, a ti koliko sam primetio govoris o zemaljskoj.
 
Govorim o zemaljskoj crkvi, to si dobro zaključio (valjda si muško, izvini ako grešim), jer da govorim o njenom institucionalnom značenju pisala bih je velikim slovom.
Znam da imam dosta rupa u "poznavanju" hrišćanstva.

A sad te iskreno molim da nam kažeš zašto se pravi razlika između Božjih i Crkvenih zapovesti. Zašto sve to nisu samo Božje zapovesti? Mene te stvari zaista zbunjuju.
 
11.gif
drgo mi je citati postove moji sestrica,zilotkinja he he he
 
zmaj013:
Ta religija, vera i crkva mogu da manipulisu ljudima samo tako... Setite se mracnog srednjeg veka!? Da li su svestenici bozije sluge i da li zaista zive hriscanskim zivotom? Ja nesto nisam siguran!!!
1.gif
taj mracni vek je projekcija latinske crkve kroz film,na pravoslavlje.Stavi prst na celo i razmisli o inkviziciji,i pravoslavlju.To nema veze jedno sa drugim.To je produkt neznanja o svojoj veri.I zato se divis horoskopu.Nadji neku knjigu cisto edukativno o pravoslavlju.Preporucujem,"Encikopediju ........."od sv,Ignjatija Brjancaninova!
 
Zilote... mozhda ne zna$ kad se zhanje zhito, ali uboO si da je ASTROLOGIJA GREX!

Svako ko sebe smatra hri$caninom zazirace od okultne i djavolske astrologije.

Ja od iste zazirem ne $to sam hri$canin vec zato $to je ta astrologija jedan veliki TURBO FOLK koji te skrece sa puta i nudi lazhne utehe. Astrologija je za dokone, neupucene i nesigurne :)

Posebno mi je sme$an onaj lik koji se javio ovde i tvrdi da je IKONOPISAC.. U stvari nije mi sme$an.. njega chekaju najgore muke pakla..

..odoh sada da rukobludim :wink:
 
ZILOT IZ CACKA:
1.gif
taj mracni vek je projekcija latinske crkve kroz film,na pravoslavlje.Stavi prst na celo i razmisli o inkviziciji,i pravoslavlju.To nema veze jedno sa drugim.To je produkt neznanja o svojoj veri.I zato se divis horoskopu.Nadji neku knjigu cisto edukativno o pravoslavlju.Preporucujem,"Encikopediju ........."od sv,Ignjatija Brjancaninova!
Sve je to jako fensi, medjutim mene niko ne moze da ubedi u nesto sto nikada nisam video... A i te knjige u kojima su glavni likovi osobe koje se odricu svega i svacega, zarad necega sto nikada niko nije video su mi malo bolesne...
 
Kao što postoji pomodarstvo i preterivanje u astrologiji, o čemu ste zapeli na ovoj temi, tako postoji i pomodarstvo, naročito među Srbima, u pravoslavlju. Ljudi su nagrnuli u crkve, a ne znaju ni kako se ponaša u njima. Ma, ne znaju ni kako se ponaša na ulici. Nagrnuše u crkve da budu viđeni, slikani i šta ja znam. Za vreme jutrenja uoši Božića u porti nam se puca oko glava kao da je treći svetski rat. I uzalud sveštenici kume, mole da se pucnjavom služba ne prekida, "vernici" se raspištoljiše pod izgovorom da je to stari srpski običaj rasterivanja nečastivih sila (?!), što je, opet, paganski običaj.
Ukoliko vam je zaista stalo da čistite dvorišta, onda krenite prvo od crkvenog dvorišta, tj. od teritorije za koju ste stručni, a onda možete da pajete, usisavate, perete i ostalo. Edukujte, molim vas, svoja stada prvo. Žao mi je naše Crkve jer u njoj ima duša koje se iskreno mole i iskreno veruju u Boga kojeg iskreno ljube. Pokušajte takve "vernike" da preobratite u vernike.
Ja zaista nemam ništa protiv toga da ne verujete u astrologiju ili da je osužujete, ali nemojte ove ljude koji ovde mirno ćaskaju i razmenjuju iskustva i interesovanja da zastrašujete bapskim pričama. Zar je to hrišćanski? Zar je Bog babaroga? Zar Bog nije milostiv i neće li oprostiti svakome ko se jednog dana ISKRENO pokaje za svoje grehe? Nije li ljudski nepošteno i og Boga kažnjivo suditi drugima? Pričate okolo o tome kako neki pojedinco ovde ne znaju ništa o hrišćanstvu, a samo se ne pridržavate osnovnih hrišćanskih načela.
Jadno li je to naše hrišćanstvo ako se svi i dalje budemo prepirali i osuživali jedni druge.

Živite i pustite druge da žive! Branite se ukoliko neko vas ugrozi i ne napadajte i ne generalizujte grupe nego pojedince ako vam je već do isterivanja pravde.

Ja nemam vama šta da zamerim. Svi smo živi ljudi skloni grehu čak i nesvesno. Ali, postoji trenutak kad se dozovemo zdrave svesti, bila ona začeta na hrišćanskim vrlinama ili ne, i znamo kad da stanemo. Nema potrebe da se izvinjavamo jedni drugima. Dovoljno je da se sami preispitamo i pokajemo.

Svi smo prvenstveno ljudi, pa tek onda hrišćani, muslimani, budisti ili nešto četvrto. I šta će biti čiji hobi, to nas ne treba da muči.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top