Sin ili kcerka u "alternativi"

Prvo, nemam djecu, pa mozda i ne mogu da raudjujem kao majka. Ipak, evo sta milim. Ne bih bila presretna, daleko od toga, gubi se mogucnost da imam unucice i slicno, ali ne bih pravil scene niti se protivila odluci. Opet zavisi i od godista djeteta. Ako bi mi to saopstila kcer od svojih 15, popricala bih sa njom jer to nije rijesena stvar. Moguce je da je definitivno zaljubljiva samo u djevojke, a moguce je da je u pitanju samo faza, da ju je neki mladic povijedio, ostavio, neka drugarica joj je jako bliska i draga. Slicna stvar i za musko dijete. Ali, ako bi mi dijete, vec zrela osoba sa nekim iskustvima u ljubavi i vezama, od svojih 20-25 i vise (mada i to zavisi od jedinke do jedinke), saopstila da ima prisnu vezu i da je apsolutno sigurno u svoju odluku i osjecanja, da pocinje da zivi sa tom osobom, mislim da bih nakon par sati prihvatila.

A od samog partnera zavisi kako bih prihvatil anjega. Mozda kao svoje drugo dijete. Iz ove pozicije mi se cini da bih lakse podnijela da to izjavi sin. Ali to su moja osjecanja u ovom momentu i ne kazem da su nesto posebno realna.
 
Iako homoseksualizam moze da se javi kao normalna faza u pubertetu,on je u sustini ipak neka vrsta bolesti.
Te shodno tome nikako ne bih volela da se mojoj deci desi ovakva stvar,a kako bih se ponasala u takvoj situaciji ,ne znam.
Znam da bi me duboko kosnulo jer bi to u osnovi znacilo da dete ima problem ,a da ga ja nisam registrovala na vreme.Pozdrav...
 
LePiaf:
Shta biste uradili da vam sin/kcerka jednog dana prizna da je homoseksualnog opredeljenja?

Voleo bih da se ovo ipak ne pretvori u jednu od X tema slichne tematike (po raznim podforumima).
:shock: :arrow: :? :arrow: :x :arrow: ...
Prvo šamarčina, takva da pre nego što sedne (tj. pruži se po patosu) se i usere i upiša u gaće, a neposredno pred dodir sa patosom sve takve ideje nestaju netragom... :twisted:
 
Nemoj?!
Tebi verovatno nikada ne bi ni rekli kad si takav manijak... :?
A i jake su ti vaspitne metode...pa ti ces bas da budes silan autoritet svojoj deci, zar ne?!

Ja za sada nemam decu, ali mogu da govorim hipoteticki.
Prihvatila bih bez ikavog prebacivanja, a sta mi drugo preostaje?
Uopste, trudim se da prihvatim ljude takve kakvi jesu.
Smesno je i reci "ne prihvatam da si takav".

Ali sam ipak, sa druge strane sigurna da mi ne bi bilo svejedno i da bih verovatno non-stop preispitivala i analizirala svoju ulogu u svemu tome...i pitala se kako i zasto, i sta bi bilo kad bi bilo...
 
S_K_V_O:
Nemoj?!
Tebi verovatno nikada ne bi ni rekli kad si takav manijak... :?
A i jake su ti vaspitne metode...pa ti ces bas da budes silan autoritet svojoj deci, zar ne?!

Ja za sada nemam decu, ali mogu da govorim hipoteticki.
Prihvatila bih bez ikavog prebacivanja, a sta mi drugo preostaje?
Uopste, trudim se da prihvatim ljude takve kakvi jesu.
Smesno je i reci "ne prihvatam da si takav".

Ali sam ipak, sa druge strane sigurna da mi ne bi bilo svejedno i da bih verovatno non-stop preispitivala i analizirala svoju ulogu u svemu tome...i pitala se kako i zasto, i sta bi bilo kad bi bilo...
Da uvek su roditelji krivi. :roll:
Što se tiče autoriteta, sličan stav nisam niti ću pokazati dokle god su biseri u nekim granicama. ovo gore je vrh i kad onda upozna moj vrh, vratiće se na staro. A onda bih potražio tu družinu... :twisted:
Recimo da bi bilo i na CNN-u...
 
kako samarcinom? ti bi voleo da imas decu podanike dakle, moze i bunt tako da se razvije i mrznja prema tebi

a da prosirim...sta da vam cerka kaze da se bavi oralnim sexom, da ponekad radi to i za pare i da to voli?
 
Nju bih povela na lijecenje! Ti, brate pretjera. Mislim, ako voli pomenuti sex, neka voli, ali ne sa citavim gradom i svakim ko je ljubazno zamoli ili jos ljubaznije plati! Odvela bih je negdje na neku planincugu u Austriji u neki fini institut ili nesto tako. Jer to je jedan od oblika nimfomanije, a ne sklonost. Mislim, odvratno.
 
Necu se upustati u buduce 'replike radi replika' na ovoj temi jer nemam zivaca da ponavljam ovu pricu po ko zna koji put.
Samo par komentara - prvo, homoseksualnost NIJE BOLEST. Nije cak ni 'neka vrsta bolesti'. Homoseksualnost je izbor seksualnog partnera istog pola. Dakle IZBOR. Nije i ne vodi se i nigde nije klasifikovano kao bolest, ili kao poremecaj, ne leci se i ne moze se izleciti (jer se nema sta leciti) a ponajmanje se leci batinama.
Drugo, homoseksualnost nije sklonost samo ljudske vrste. Mnoge zivotinje ispoljavaju homoseksualno ponasanje.
Trece, sto se tice oralnog seksa i hipotetickog pitanja i odgovora o tome da neko voli oralni seks i odradjuje ga 'cak i za pare' - ovde takodje ne govorimo niokakvoj bolesti vec o prostituciji (zna se, je l' da, kako se zove seks za novac), pa bi shodno tome roditelji trebalo da se zapitaju sta se to dogodilo sa njoihovim detetom i gde su to promasili da im se dete bavi prostitucijom; ovo takodje nije nikakva odlika nimfomanije niti bolesti u smislu seksualnih poremecaja. Prostitucija i nimfomanija nemaju nista zajednicko (sem reci 'seks' koja je u vezi sa obe pojave).
I cetvrto, kao komentar na postavljenu temu: kao sto vec rekoh nekome nedavno na pp - sta je prioritet: da vam dete bude u vezi sa nekim ko ga ne voli, i koga ne voli (bez obzira na pol) i nesrecno, ali je to prihvatljiv izbor za 'carsiju' i vas, ili da bude sa istopolnim partnerom koji ga voli, i koga voli, i srecno? Razmislite dobro, pa odlucite sami. Jedna odluka odrazava licnu sebicnost a druga ljubav. Izbor je vas. Ali svakako time sto cete se drati, ili tuci nekoga (a ko zna do kad mozete da budete fizicki i ekonomski jaci pa da ga tucete), odbaciti ga i precrtati, necete prmomeniti ni njegov seksualni izbor niti ga preokrenuti da bira drugacije. Mozete samo izgubiti dete - izgubili ga u 19 ili u 29, zar je bitno? Ali budite uvereni da ce se to desiti,i ako ste spremni da zivite sa tim da ste odbacili nekoga zbog njegovog izbora koga ce da voli i ko ce da ga voli - onda zivite sa tim, ako mozete. A sto se unucadi tice: deca se ne radjaju radi nas, vec sebe radi. A posebno se ne radjaju radi babe i dede. Ako neko ne zeli da ima dete - da li je to dovoljan razlog da mi budemo zbog toga nesrecni? Ne znam. Precenite sami.
 
jomini:
Da uvek su roditelji krivi. :roll:
Što se tiče autoriteta, sličan stav nisam niti ću pokazati dokle god su biseri u nekim granicama. ovo gore je vrh i kad onda upozna moj vrh, vratiće se na staro. A onda bih potražio tu družinu... :twisted:
Recimo da bi bilo i na CNN-u...

Ne izmisljaj, ja to nisam rekla.
Rekla sam da bih JA preispitivala sebe i da bih se JA osecala krivom bez obzira sto to nista ne moze da promeni i sto u to verovatno ne bih ni mogla da proniknem sve i da jeste tako...
Kao sto osecam krivicu i za mnoge druge stvari u zivotu, a verovatno ne bi trebalo.
I verujem da bih procitala sve na tu temu sto mi padne pod ruku.
Moj racionalni izbor bi bio prihvatanje, ali verujem da bi mi trebalo malo vremena da izistinski, u srcu prihvatim i naviknem se na homosexualno opredeljenje svog deteta.


A sto se tvog misljenja tice, smesno je misliti da ce se neko promeniti samo zbog tvog neodobravanja...da, kako da ne...
Samo se pitam kako nekim ljudima nije smesna recenica "ne prihvatam da si takav"...kao da nesto zavisi od vaseg (ne)prihvatanja...



Ja kontam da je potrebna ogromna hrabrost:

-prvo da to covek spozna u sebi
-zatim da prihvati posledice koje idu sa tim (ne verujem ni da njima to sto nece imati potomstvo pada lako)
-i na kraju obelodani svoje sexualno opredeljenje razlicito od opsteprihvacenog i suoci se i sa posledicama osude okoline

i tu hrabrost cenim, ma o kome da se radi.
Kao i slobodu izbora. Svoju i tudju.
 
Opet ja.

Da dodam da najruznija reakcija koja moze da ceka dete ipak nije samarcina i osuda. Da se to ipak popraviti i to se kao inicijalna reakcija cesto i ocekuje.

Ubedljivo, najruznije je nesto sto sam ja, na zalost, cula od clana svoje porodice koji je razmatrajuci ovu hipoteticku situaciju izjavio da bi se ubio da mu dete postane homosexualac.
 
Mislim da bi to prihvatila...kao sto neko rece, nek' su zivi, zdravi i sretni...mada bi me to puno boljelo, i dugo bi mi trebalo da to prebolim...i ako se ozeni sa crnkonjom ili meleskinjom, ako se ozeni sa 18, ako se ne ozeni, ako ga neko povrijedi, ako...ma...puno toga vezano za nasu djecu sto nas moze zaboljeti, razocarati, cak i povrijediti...ipak, oni su nasa djeca, i ako su oni sretni-sretni smo i mi.
 
Bogami ja to ne bi tako olako prihvatio. Nije roditeljska duznost i moralna obaveza da prihvati neko zlodelo svog deteta, vec da ga na vreme usmeri i uputi. Da napravi coveka od njega/nje.

Ne znam kako bi posle mogao mirno spavati i non stop bi mi odzvanjalo pitanje u glavi "gde li sam ja to pogresio".

Naravoucenije - preventiva ili usmeravanje na vreme.

Nemam dece.
Takva neka opcija nije u mom mozgu ni moguca i samim tim nece ni biti u mozgu moje dece. A cim ste vi tu mogucnost deci prezentovali kao mogucu ucinili ste pogresno vaspitanje.
 
LePiaf:
Shta biste uradili da vam sin/kcerka jednog dana prizna da je homoseksualnog opredeljenja?

bas nista.

s jedne strane, moje skromno znanje na tu temu me uci da je to nesto... nepromenljivo, nesto sto se ne da leciti ili suzbiti na bilo koji nacin; koliko sam shvatila, moze se samo pomoci tom nekom da se bolje "nosi" u zivotu sa svojim izborima i nacinom, i okolini da ga prihvati kao takvog.

elem, kako neko gore rece, ja ne mogu uopste i ni na koji nacin da sebi predstavim sta bi moje dete trebalo da ucini da ga "ne volim" vise... grbavo ili mutavo, preko okeana ili iza ugla, homoseksualac ili ne, u zatvoru ili na aljasci, mrzelo me ili ne.. moja krv, moje ime, moje dete, zauvek.

eto.
 
indigo:
LePiaf:
Shta biste uradili da vam sin/kcerka jednog dana prizna da je homoseksualnog opredeljenja?

bas nista.

s jedne strane, moje skromno znanje na tu temu me uci da je to nesto... nepromenljivo, nesto sto se ne da leciti ili suzbiti na bilo koji nacin; koliko sam shvatila, moze se samo pomoci tom nekom da se bolje "nosi" u zivotu sa svojim izborima i nacinom, i okolini da ga prihvati kao takvog.

elem, kako neko gore rece, ja ne mogu uopste i ni na koji nacin da sebi predstavim sta bi moje dete trebalo da ucini da ga "ne volim" vise... grbavo ili mutavo, preko okeana ili iza ugla, homoseksualac ili ne, u zatvoru ili na aljasci, mrzelo me ili ne.. moja krv, moje ime, moje dete, zauvek.

eto.

Nemoj Indigo da placem.
eto.
 
nemoj molim te, mammy.

ja najcesce pisem "onako kako mi iz glave izlazi", a ne bih zelela da zalostim bilo koga :). samo sam htela da kazem da moj ego, iako ogroman i redovno hranjen i mazen :) nije dovoljno osetljiv da odbacim svoje rodjeno zbog toga sto ce voleti pogresan pol, cak i ako je potpuno protivno mom poimanju stvari.

 
Pera_Zdera:
Bogami ja to ne bi tako olako prihvatio. Nije roditeljska duznost i moralna obaveza da prihvati neko zlodelo svog deteta, vec da ga na vreme usmeri i uputi. Da napravi coveka od njega/nje.

Ne znam kako bi posle mogao mirno spavati i non stop bi mi odzvanjalo pitanje u glavi "gde li sam ja to pogresio".

Naravoucenije - preventiva ili usmeravanje na vreme.

Nemam dece.
Takva neka opcija nije u mom mozgu ni moguca i samim tim nece ni biti u mozgu moje dece. A cim ste vi tu mogucnost deci prezentovali kao mogucu ucinili ste pogresno vaspitanje.
Delim tvoje misljenje u potpunosti.

Takva mogucnost mi je zaista jako strana i daleka i ne moze se desiti NIKAKO.
 
Moram nesto da se zapitam. Kako to da pojedini ljudi to dozivljavaju kao nesto najgore i najcrnje sto bi od dece mogli da dozive? Ili kao licnu uvredu, licni neuspeh, "gresku u vaspitanju"? Pa vaspitanje je da ne pljuje po ulici, da zna da kaze hvala i molim, mene nikad niko nije ucio ko i kako treba da mi se dopada.

Neke reakcije na ovu temu koje cujem od ljudi (znaci ne samo sada, na ovom forumu) su mi stvarno sokantne - ubio bih ga, odrekao bih ga se. Nije mi jasno. Uopste to mesanje u tudj izbor, pa neka vam je i dete. Sta jel biste ga isprebijali i da ozeni raspustenicu, ili romkinju, ili muslimanku? Ili da se ona uda za coveka druge rase?

Dokle god se radi o consenting adults, znaci odraslim ljudima i njihovom slobodnom izboru ne vidim sta tu bilo ko drugi treba da se pita. Pa neka je i mama i tata. Zar se deca radjaju da bi ispunjavala zelje i namere roditelja? Meni bi najvaznije bilo da mi je dete srecno, a koji je njegov izbor, nema veze samnom.

Nazalost, videla sam licno kako tvrdoglavost i netrpeljivost roditelja zna da rasturi porodicu i pokida neke lepe odnose, bez da su oni "krivci" promenili svoj izbor, ili partnera. Jednostavno ljudi nastave da zive po svom izboru, a doticni roditelj se otpise iz zivota. I ko je tu na dobitku? Sta, na kraju je bitno da se drzimo svojih principa pa makar i na svoju stetu?

BTW, sto puta sam vece kretene srela medju straight populacijom nego gay. Sta mene ima da se tice sa kim neko spava.
 
Larra:
....Nazalost, videla sam licno kako tvrdoglavost i netrpeljivost roditelja zna da rasturi porodicu i pokida neke lepe odnose, bez da su oni "krivci" promenili svoj izbor, ili partnera. Jednostavno ljudi nastave da zive po svom izboru, a doticni roditelj se otpise iz zivota. I ko je tu na dobitku? Sta, na kraju je bitno da se drzimo svojih principa pa makar i na svoju stetu?....

da, larra, ali ima jos jedna stvar, mozda bi WW to mogla nekako da nam "nacrta"...:)

meni se cini, i uvek mi se i cinilo, da je kod zena daleko cesci stav nekakvo... prihvatanje, pokusavanje shvatanja, "amortizovanja" problema, pa i poprilicno licno korigovanje, sa trazenjem pomoci ako treba... imam utisak (mozda se varam) da je i kod "najfleksibilnijih" muskih najcesce prisutan stav "obe noge bih mu polomio".

WW, tu si? :)
 
suncica73:
Pera_Zdera:
Bogami ja to ne bi tako olako prihvatio. Nije roditeljska duznost i moralna obaveza da prihvati neko zlodelo svog deteta, vec da ga na vreme usmeri i uputi. Da napravi coveka od njega/nje.

Ne znam kako bi posle mogao mirno spavati i non stop bi mi odzvanjalo pitanje u glavi "gde li sam ja to pogresio".

Naravoucenije - preventiva ili usmeravanje na vreme.

Nemam dece.
Takva neka opcija nije u mom mozgu ni moguca i samim tim nece ni biti u mozgu moje dece. A cim ste vi tu mogucnost deci prezentovali kao mogucu ucinili ste pogresno vaspitanje.
Delim tvoje misljenje u potpunosti.

Takva mogucnost mi je zaista jako strana i daleka i ne moze se desiti NIKAKO.


То што је ТЕБИ та могућност далека и страна не значи да се то не може десити!
Шта ћеш ако се ипак деси, то је било питање?
 
Hellen, sta nije jasno u majcinim recima?
Lepo je rekla da ne moze da se desi. To ti je ono trik pitanje - "Je l' ti zna cale da se *****?" Covek ne moze da odgovori na njega, a da ne prizna da je gej...
I nemoj da vices. Izbi mi oci...
A mozda ce da se uzmu ona i Pera... Strejt deca su zagarantovana.
 

Back
Top